Góry Dla Zabieganych – zapraszamy na Babią Górę
Portal e-gory.pl oraz Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie zapraszają na jednodniowy wyjazd na Babią Górę dla zabieganych. W programie zdobycie całkiem już wysokiej góry, jaką jest Babia Góra; zima bez ograniczeń lub z ograniczeniami; wizytacja schroniska na Markowych Szczawinach i inne atrakcje.
Miejsce: Beskid Żywiecki
Termin: 12 lutego 2011 r.
Na wyjeździe zapoznamy Was z topografią, przyrodą, etnografią, historią terenów, po których będziemy wędrować.
Plan ramowy
12 luty 2011 (sobota):
-
Zbiórka na Przełęczy Krowiarki, przy wejściu na czerwony szlak na Babią Górę, o godz. 08:00.
-
Przejście trasy: Przeł. Krowiarki – Babia Góra – Przeł. Brona – schronisko na Markowych Szczawinach – Przeł. Krowiarki.
-
Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych
Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, jeżeli znajdzie się choćby jeden chętny uczestnik!
Uwagi organizacyjne
-
Koszty: przejazd + powrót samochodem, jedzenie (we własnym zakresie).
Towarzystwo fachowych przewodników – GRATIS :-) -
Dojazd na miejsce zbiórki i powrót do Krakowa (lub innych miejsc) we własnym zakresie (praktycznie najlepiej samochodem).
-
W zgłoszeniu prosimy o podanie, czy osoba dysponuje samochodem, którym może zawieźć i przywieźć uczestników bez samochodu oraz ile miejsc oferuje. Po otrzymaniu odpowiedniej ilości zgłoszeń organizator skontaktuje się z uczestnikami wyjazdu, aby ustalić, kto z kim jedzie. Po ustaleniu tego uczestnicy na własną rękę umawiają się z kierowcą co do godziny i miejsca wyjazdu z Krakowa lub innych miejscowości.
-
UWAGA: Organizator nie bierze odpowiedzialności za ew. szkody na pozostawionych samochodach.
-
UWAGA 2: Zgłaszając sie wyrażasz zgodę na udostępnienie Twego adresu mejlowego oraz nru telefonu innym uczestnikom – w celu umożliwienia umówienia się z nimi na wyjazd.
Porady dodatkowe
-
Konieczna latarka! Będziemy szli wieczorem.
-
Ubiór: pogoda w górach bywa zmienna – jest zima! Należy więc zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu/śniegu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Koniecznie czapka i rękawiczki. Polecamy ubrać się "na cebulę", czyli tak, aby mieć na sobie kilka warstw odzieży; zawsze wtedy można coś ściągnąć gdy zrobi się cieplej, a potem ubrać gdy się ochłodzi. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie to je weźcie – mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie. Bardzo przydadzą się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po ewentualnym opadzie – i pozostawić je w samochodzie. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.
-
Jedzenie. Każdy według potrzeb – kanapki (w górach chce się jeść!). Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) – najlepsza jest gorąca herbata w termosie i półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę. Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada, cukierki etc. – dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać.
-
Może przydać się scyzoryk lub inny nóż i łyżka. Nie zapomnijcie też leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy)
-
Nawet najwygodniejsze buty potrafią zdradliwie obetrzeć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego zapakujcie kilka plastrów z opatrunkiem. Bandaż elastyczny jest również wskazany.
-
Jeżeli nie jesteście ubezpieczeni – należy wykupić co najmniej 1-dniowe ubezpieczenie (w każdym biurze podróży). UWAGA: Jeżeli jesteś członkiem PTTK i masz aktualnie opłaconą składkę to obejmuje Cię ubezpieczenie!
-
No i na koniec uwaga czysto techniczna: choć często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować sobie wszystko do reklamówek. Nie ma gorszej rzeczy niż przemoczone wszystkie rzeczy w plecaku!
Kontakt
- Marek Cienkiewicz, tel. 606 318 980 lub 691 464 307, marekc@onet.pl
-
Robert Staszkiewicz, tel. 608 550 524, wastaszk@cyf-kr.edu.pl
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa – liczba miejsc jest ograniczona!