Kurtka do chodzenia po mieście

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

RsK

Ulubione góry: Polskie

Kurtka do chodzenia po mieście

Pt 07 paź, 2016

Potrzebuję Waszej porady, chcę kupić sobie kurtkę i buty do chodzenia zimą po mieście, nie mam pojęcia co wybrać. Dłużej niż 1h raczej nie będę łaził (dziennie, chodzę dość szybko, więc sam się rozgrzewam :D ) i przy temp. około -10 (chyba nie powinno być zimniej w Lubelskim?). Mogę na to wydać około 200zł na kurtkę i 100zł na buty +/- 15% i dobrze by było gdyby kurtka miała kaptur.

Z tego co patrzyłem to dobra była Le Coq Sportif Beriol Jacket tylko że podnieśli cenę o 1/3 :cry: , natomiast buty Quechua ARPENAZ MID WARM (są 2 modele
http://www.decathlon.co.uk/media/834/83 ... 7379bf.jpg lub https://www.decathlon.pl/media/836/8367 ... 455861.jpg)

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Kurtka do chodzenia po mieście

Pt 07 paź, 2016

Buty brałbym te bez misia. Nie przez misia, tylko w tych z misiem pionowy szew na otoku jest w newralgicznym miejscu, gdzie podeszwa się przy chodzeniu zgina. Prędzej czy później będzie puszczał wodę, W okolicy pięty nie jest tak na to narażony.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

RsK

Pt 07 paź, 2016

Dzięki za odp. takie kupię.

A co do kurtki to znalazłem coś takiego
http://sportistyl.pl/produkty/mezczyzni/meska-kurtka-puchowa-hf-tech-line-red-black
Zastanawiam się czy będzie odpowiednia (nie ma żadnych informacji ile tego puchu i jaki)

EDIT:
Znalazłem fajną kurtkę (z kapturem i nie trzeba szalika :)

http://www.decathlon.pl/kurtka-watowana-arpenaz-600-mska-id_8344412.html

Co o tym sądzicie? Cena jest super jak na wygląd i wg producenta da się wytrzymać w -20st

Lucass
Administrator forum

So 08 paź, 2016

RsK napisał(a):(nie ma żadnych informacji ile tego puchu i jaki)
Jak to nie ma?
WYPEŁNIENIE KURTKI TO LEKKI PUCH
POLIESTROWY

Zastanawiam się tylko po co Ci aż tak ciepłe kurtki do miasta, skoro jak sam piszesz, będzie to nie więcej niż 1h dziennie i że szybko chodzisz. Zimy ostatnio nietęgie, a w razie gdyby ta miała jednak chęć zaszaleć, to zawsze możesz po prostu w miarę potrzeb podejść do sklepu albo zamówić w sieci. W styczniu lutym już na pewno będą przecenione :wink:
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
- Martin Gore - DM

RsK

So 08 paź, 2016

Może i za bardzo szaleję z tym puchem, ale wolę gdy jest mi ciepło. Gdyby zima okazała się łagodna to mam ciepłe bluzy i kurtkę z polarem, myślę że będzie mi dobrze :)
A co myślisz o ARPENAZ 600, będzie odpowiednia na minus 5-10st w ruchu?

Lucass
Administrator forum

So 08 paź, 2016

Nic nie myślę.
Każdy ma inny komfort cieplny, do którego musi sobie sam dobrać ubiór. Istotne jest też co włożysz pod spód.
Ja od lat czy to w góry, czy do miasta stosuję model na cebulkę. Temperatura spada - zakładam dodatkową warstwę. Wzrasta - zdejmuję. Tym sposobem czy to lato, czy to zima chodzę w tym samym. I wcale nie czuję się przez to gorszy, a szafę mam mniejszą. :mrgreen:
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

RsK

So 08 paź, 2016

Zdecydowałem się na arpenaz 600 i te buty bez misia. Jak już wystestuje (pewnie za 3msc :D ) to dam znac. Dzięki ;)

matek80

Śr 12 paź, 2016

witam,

ja bym kupił kurteczkę z wyprzedaży, za taką kase można dostać coś bardzo ciekawego. Odnośnie butów, to polecam również wyprzedaże. Ostatnio kupiłem ciekawą kurtkę McKinleya

Powrót do Sprzęt, szpej