Jaki plecak?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

MMonika

Ulubione góry: Tatry

Jaki plecak?

Wt 07 lut, 2017

Deuter Guide 30+ SL SE - black/titan

Witam,
poszukuję plecaka zarówno na krótkie jak i kilkudniowe wędrówki - cenię minimalizm, jaka jest Wasza opinia na temat tego plecaka, czy polecilibyście coś innego?

Pozdrawiam! :)

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Jaki plecak?

Wt 07 lut, 2017

Minimalizm jest ok, ale nie kosztem wygody, czy może raczej funkcjonalności. Mnie by brakowało dostępu od dołu i bocznych kieszeni. Choć ogólnie rzecz biorąc, Deuter to jest bardzo dobry wybór.
Gdybym miał wybierać w zbliżonym litrażu "dla siebie" to może Futura Pro 34 SL. Zdecydowanie więcej kieszeni, waga wyższa ledwie o 180 g (mniej niż 2 czekolady), a cena o 50 zł,
Na jednodniowe wycieczki to bez różnicy, ale przy kilkudniowych możliwość rozłożenia drobiazgów po kieszeniach wiele upraszcza. Przede wszystkim nie musisz przekopywać od góry dość wąskiego plecaka w poszukiwaniu czegoś, co utknęło... no właśnie. Gdzie? Wiem, plecak to nie damska torebka, ale... :wink:
BARDZO przydatna jest kieszonka (co najmniej jedna) na pasie biodrowym. Guide jej nie ma, Futura owszem i to dwie.
Podobnie jest z elastycznymi kieszonkami po bokach na dole plecaka, do których możesz włożyć np. butelkę z wodą czy jakiegoś tam podręcznego batona. I tu również Guide ich nie posiada, a Futura tak.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

MMonika

Wt 07 lut, 2017

Dzięki, dzięki właśnie takich rad potrzebowałam, w sumie rację podany przez Ciebie model jest praktyczniejszy - tylko teraz rozegra się walka wziąć czekoladę czy nie wziąć? :P żartuję.

Yatzek

Ulubione góry: Pasmo Bez kidów

Wt 07 lut, 2017

Nie ujmując Deuterom, dla równowagi proponuję Ospreya, a konkretnie model Kestrel 38.
Opisałem go na swoim blogu, aktualnie dojrzewa recenzja z podsumowaniem.

Stosunkowo lekki, z wygodnym systemem nośnym, dostępem od góry, od dołu i przez suwak wzdłuż jednego z boków. Dwie boczne elastyczne kieszenie, spora kieszeń na grzbiecie, dwie kieszonki na pasie biodrowym, dwie w klapie - zewnętrzna i zewnętrzna, niezależny przedział na bukłak pomiędzy główną komorą plecaka a plecami. Troczenie boczne, górne, dolne i na grzbiecie. Mocowanie czekanów, kijków i szybkie dla kijków (Stow-On-The-Go). Rozmiarówka S/M i M/L z dopasowaniem wysokości mocowania systemu nośnego.
Paski kompresyjne, dzielona komora główna, pełna regulacja systemu nośnego.

Wspomniany opis - http://ginvilla.blogspot.com/2016/02/plecaki-srednie-osprey-kestrel-38.html
Mój blog wędrowny - http://ginvilla.blogspot.com

MMonika

Śr 08 lut, 2017

Już mamy dwie propozycje, teraz trzeba zrobić bilans, który plecak będzie lepszy. Dziękuje za pomoc :)

Yatzek

Ulubione góry: Pasmo Bez kidów

Śr 08 lut, 2017

A! Jeszcze jedno. Kestrel posiada damską wersję - Kyte. Dostosowany do kobiecej ergonomii, kolory też nieco inne.
Oczywiście widziałem kobiety z Kestrelem i jak najbardziej się da.
Mój blog wędrowny - http://ginvilla.blogspot.com

kazber

Ulubione góry: Skaliste

Wt 28 mar, 2017

LEKKI !!!

Polecam coś od nich -
gossamergear.com
lub
zpacks.com

W tej chwili są to dwie firmy preferowane przez ultralight hikers.
Zpaks ma też świetne śpiwory. Osobiście żałuję, że sprowadziłem z Polski Cumulus LL 300..
Pracuję nad zdobyciem funduszy na ich plecak i śpiwór.
Ich sprzęt sprawdza się w ekstremalnych warunkach, przez tysiące mil.

Kazik

mruk

Ulubione góry: wole morze ;)

Śr 05 kwi, 2017

masz rację, tylko dostępność produktów tych świetnych firm w PL jest niemal żadna. A sprowadzenie z USA + koszta wysyłki i ewentualnie cło to juz wyższa szkoła jazdy:). No chyba, że ktoś posiada rodzinę/znajomych co wyślą lub przywiozą ze sobą jak mają wolne miejsce w "bagażu" :)
ale obie firmy świetne. Zdaje sie zpacks szyje nawet plecak na indywidualne zamówienie czy wg własnego projektu

Powrót do Sprzęt, szpej