Aku TREKKER LITE II GTX - dobry wybór?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

kuq

Ulubione góry: Tatry

Aku TREKKER LITE II GTX - dobry wybór?

Pn 27 mar, 2017

Witam serdecznie wszystkich,

od pewnego czasu poszukuję mocno i często butów na górskie wypady, ale nie tylko. Buty głównie mają służyć na górskie wycieczki typu Tatry i głównie suchymi porami wiosno-letnio-jesiennymi, więc but 3 sezonowy - zimowe wypady póki co nie dla mnie :) Dodatkowo, będę pewnie butów tych używał chodząc po lasach na grzyby, zarówno typowe nizinne lasy jak i lasy w Brennie :) Po wstępnych oczytaniu, poszukiwaniach czegoś na dobrym vibramie, z Gore Texem, buta wysokiego, jako, że mam czasem problemy z kostką oraz nie jestem jeszcze na tyle doświadczony w chodzeniu po górach. Mam nadzieję, że nie będzie to również potem ich wada...

Tak czy inaczej, od dłuższego czasu wybór był prosty, na pewno będą to Aku Camana Fitzroy. Od jakiegoś czasu budżet się zwiększył, jednak mimo wszystko chciałem zostać przy Aku - wybór padł na tytułowe Trekker Lite II z Gore. Pytanie do Was, czy buty się nadadzą, czy może ktoś już owe posiada, czy pomimo swej średniej twardości, sprawdzą się zarówno przy trekingach jak i w późniejszym czasie ambitniejszych przejściach jak nawet Orla Perć. Zdaję sobie sprawę, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do d... jednak idąc na pewien kompromis - czy będzie to odpowiedni but?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Solec

Ulubione góry: Gorce

Re: Aku TREKKER LITE II GTX - dobry wybór?

Cz 13 kwi, 2017

Ten model używam od roku. Chodziłem w nich w Tatrach maju w warunkach zimowych , we wrześniu przy pogodzie typowo letniej i w listopadzie. Zdały egzamin na 5 (stara skala ocen). Wygodne, nie przemokły pomimo mokrego śniegu pomimo forsownego marszu. Jeżeli dobrze leżą na stopie bierz. Koniecznie trzeba przymierzyć. Poleciłem ten model znajomemu i po przymierzeniu zrezygnował. Buty raczej na wąską stopę.

Ewa123

Ulubione góry: Karpaty

Re: Aku TREKKER LITE II GTX - dobry wybór?

Śr 12 lip, 2017

Cześć, osobiście śmigam w butach Aku Camana. Mam je już 3 lata i nadal sprawują się świetnie. Używane w różnych warunkach. Wiosna, lato, jesień i ostatnio nawet zima ;) z wełnianą skarpetką to przy -25 stopniach było mi ciepło ;) Oczywiście jakbym miała tylko siedzieć to i w prawdziwych walonkach bym zamarzła. Pewnie jak mi się rozpadną, to będę się poważnie zastanawiać nad kupnem po raz kolejny ;)

Powrót do Sprzęt, szpej