RAKI I BUTY

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Xardas

Ulubione góry: Tatry

RAKI I BUTY

So 29 kwi, 2017

Witam wszystkich jako, iż jestem nowym na tym forum.

Mam pytanie dotyczące sprzętu. A mianowicie, zrobiłem niemały research, poprzeglądałem co nieco i popytałem tu i ówdzie. :) I, że przy okazji wiosna idzie i z nią robią się także lepsze ceny, to zamierzam kupić raki półautomaty, no i rzecz jasna, jakieś buty pod to. Sprzęt ma mi służyć do, powiedziałbym takiego dość zaawansowanego trekingu w warunkach zimowych po Tatrach, może w przyszłości Alpach. I chciałbym poznać wasze opinie. I stąd pytanie czy macie jakieś propozycje albo sami korzystacie z jakiegoś ciekawego sprzętu, konkretnych modeli, które są relatywnie dobre i wytrzymałe. Mówię względnie, bo mój budżet na to to tak około 1300, 1400 zł. Czy da się coś sensownego nabyć za ową cene? A jeśli tak, to co polecacie? A i tak przy okazji. Jeśli ktoś chce napisac, zebym przejzal inne tematy i sobie ponarzekać. :P To po pierwsze przejrzałem już sporo na ten temat i nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Po drugie wiedzy nigdy dosyć i jak już mam wydać taką kase na sprzęt to wolałbym wiedzieć co kupuje i czego się ewentualnie wystrzegać. Po 3, wiecie jak to jest, jakieś nowe modele, firmy powstają cały czas. I jakiś post z przed dwóch lat może być już nie do końca aktualny. To tak, w ramach, jakby ktoś chciał sobie pomarudzić nie na temat. :D

Pozdrawiam. :)

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Re: RAKI I BUTY

So 29 kwi, 2017

1400 to jest kwota, za którą można już coś kupić. Skoro, jak twierdzisz, przejrzałeś inne tematy na forum, nie będę silił się na wskazywanie konkretnych marek. Sam korzystam z Air Techów Grivela i rewelacyjnie wygodnych (dla mnie) Kaylandów. I oczywiście sobie chwalę (nie znam nikogo, kto narzekałby na swój sprzęt :mrgreen: ).

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Re: RAKI I BUTY

Pn 01 maja, 2017

gobo napisał(a):... (nie znam nikogo, kto narzekałby na swój sprzęt :mrgreen: ).

Ja znam... :(
Góral z Ww miał AKU, to mu się po trzech dniach zaczął odklejać otok - i zwrócili mu kasę.
Kupił Zamberlany - i zjechały mu pięty tak że chodzić nie może.
I teraz siedzi i ma góry na forum...
Droga jest celem.

Powrót do Sprzęt, szpej