Spodnie dla wysokich

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

jrb

Ulubione góry: Sudety

Spodnie dla wysokich

So 20 maja, 2017

Cześć,
przeczytałem chyba większość wpisów na temat spodni, i przeszukałem większość sklepów i tracę nadzieję :? Szukam spodni na górskie wycieczki w cieplejsze dni, od późnej wiosny do jesieni. Problem polega na tym, że mam 207cm wzrostu. Szukam spodni, których długość całkowita będzie wynosiła ok 120-123cm. No i jest dramat. Znacie jakieś marki, które robią takie duże rozmiary, albo jakiegoś polskiego producenta, który za dopłatą zrobiłby dłuższe?

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Spodnie dla wysokich

So 20 maja, 2017

Problem, będzie leżał w znalezieniu firmy, która szyje na miejscu, a nie przy pomocy małych żółtych rączek wg. standardowo sformatowanych wykrojów.
Spróbuj w krakowskim Eksplo.
Nie wiem czy coś z ich spodni Ci przypasuje, ale jest spora szansa, że zrobią na zamówienie i ekstra miarę.

http://www.eksplo.com.pl/pl/odziez-z-po ... wzmacniane
http://www.eksplo.com.pl/pl/spodnie-turystyczne

Takich spodni polarowych używam w góry od 11 lat. Nawet na lato są świetne, bo polar jest wiatroprzepuszczalny. Mam czarne, ale teraz zapewne wybrałbym szare. Mniej łapią słońce.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

jrb

So 20 maja, 2017

no właśnie, to jest problem niby mamy polskich producentów, ale mało kto szyje w Polsce, więc trudno o "naciągnięcie" wymiaru. Już sobie wymyśliłem w ostateczności, że upoluję jakieś w promocji w decathlonie i zaniosę do krawcowej, żeby z dwóch par zrobiła mi jedną. Albo po prostu dokupić gdzieś materiał taki jak na spodnie trekkingowe i wszyć na wysokości kolan, że niby wzmocnione ;) problemy wysokich ludzi, pewnie to wydaje się śmieszne, ale trochę lipa u producentów.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Pn 22 maja, 2017

Jeśli chodzi o typowo trekkingowe spodnie 120-123cm to nigdy takich nie widziałem. Najdłuższe jakie znam: "Marmot precip nanopro pant" XXL ma 117cm, "Marmot precip nanopro full zip pant" XXL ma 118cm, "Marmot minimalist pant" XXL ma 119cm. Te pierwsze i drugie mam, jak na dwumetrowca są super. Trzecich nie mam. Tylko ja nie mam aż 207cm, dlatego musiałbyś przymierzyć, może będą wystarczające :)

Wersja "full zip" raczej będzie wymagać wszycia własnoręcznie jakiegoś ściągacza ze sznurka co by dało się wiązać. Spodnie są dość szerokie w pasie (tylko jeden rozmiar w pasie mają) i z niezrozumiałych dla mnie powodów nie pomyśleli o tym, żeby można było dobrze się zapiąć/zawiązać. Jest oczywiście gumowy ściągacz, ale jest mało efektywny, co powoduje, że spodnie trzymają się nazbyt luźno. Wąski w pasie absolutnie nie jestem.

Wersja bez "full zip" prócz gumowego, sznurkowy ściągacz do wiązania się w pasie już posiada.

jrb

Pn 22 maja, 2017

zamówiłem Helikon OTP. Długość 122 rozmiar 4XL XLong ;) czuję się jak guliwer. Zobaczymy jakie będą jak dojdą.

Powrót do Sprzęt, szpej