Wyprawa w góry

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Lukasz580

Ulubione góry: Na razie poznaje góry, więc nie mam

Wyprawa w góry

Wt 23 maja, 2017

Dobry wieczór, pokrótce opiszę, co, jak, gdzie i kiedy.

Rok temu byłem "na partyzanta" w Bieszczadach, doskwierało bardzo brak porządnego obuwia i na grani strasznie wiało, jak założyłem kurtkę to za ciepło jak ściągnąłem to za zimno. Zamierzam wybrać w tym roku trochę mniejsze góry i w okresie letnio-jesiennym. Wypady w tym roku maksymalnie 3 dniowe niestety, ale zawsze jednak. Jako, żem fotograf miłościwe grono, to wypadało by zaliczyć wschody jak i zachody słońca, a że wchodzenie i schodzenie będzie odbywało po ciemku, to liczył bym na jakieś praktyczne rady w tej kwestii co by uszczerbku na zdrowiu bądź życia nie stracić. Mam jeszcze parę dodatkowych pytań.

1 Co poza butami i kurtką wypadało by jeszcze kupić?
2 Jakie firmy polecacie a jakie odradzacie.

I chyba tyle jak coś sobie przypomnę to zadam więcej pytań.

BTW:

Buty mam już upatrzone mniej wiecej.

http://8a.pl/buty-hanwag-nazcat-gtx-brown.html
http://8a.pl/buty-gorskie-zamberlan-tre ... brown.html

Czy może coś jeszcze innego?

Z góry dziękuję za rady.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Wyprawa w góry

Cz 25 maja, 2017

Jeżeli po ciemku, to koniecznie czołówka.
Jeżeli wypady miałyby się odbywać późniejszą jesienią, to zastanów się nad rękawiczkami.
Sam robię zdjęcia i wiem, że w chłodniejszym okresie, a gdy wieje, to już zwłaszcza, do obsługi aparatu są wręcz niezbędne.
Sam mam tzw. rękawiczki z klapką. Sprawdzają się idealnie, bo nie trzeba ich zdejmować do manipulowania przy aparacie, a można potem momentalnie schować palce.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

johnny

Ulubione góry: Tatry, Góry Suche

So 03 cze, 2017

Nie wiem, co już posiadasz, ale zupełną podstawą, prócz butow, jest termoaktywna koszulka. Polecam Ci produkty firmy Brubeck. Mając dwie, spokojnie można kilka dni pomykać.

Co do butów, to posiadam podlinkowany przez Ciebie model - Hanwag Nazcat GTX. Testowałem go wiosną, sprawował się świetnie. Zaufam im dopiero po pełnym sezonie, jak dotąd jest dobrze, także mogę je polecić. Jeżeli masz wąską stopę, to pewnie model Tatra będzie lepszy.

Pozdrawiam!

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Pn 05 cze, 2017

Po zachodzie słońca można zaczekać na wschód w namiocie. Zaoszczędzisz 2 x zejście / wejście - ewentualnie przemieścisz się tylko "po grani" . Trzy dni to w sam raz na foto- treking z zapasem żywności.
Droga jest celem.

Lukasz580

Ulubione góry: Na razie poznaje góry, więc nie mam

Wt 06 cze, 2017

Po doświadczeniach z Bieszczad, dla mnie priorytetem są buty. Rozważam modele AKU. W tym miesiącu budżet ograniczony, więc tylko buty, czołówka i skarpety. Anyway z tym namiotem nie głupi pomysł, mam nawet jeden, ale za 150 zł i jest koszmarny. Coś byście polecili 3 osobowy.

Powrót do Sprzęt, szpej