Buty trekkingowe do 500zł

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Falk0n

Ulubione góry: Bieszczady

Buty trekkingowe do 500zł

Pn 05 cze, 2017

Cześć, do tej pory chodziłem po raczej niższych górach, głównie Beskid Śląski i Żywiecki, ostatnio jednak zacząłem mieć bardziej ambitne plany, jeszcze w tym roku chciałbym zdobyć Rysy, a we Wrześniu(to już pewne) wyjeżdżam do Maroko po swój pierwszy 4-ro tysięcznik. W związku z tym rozglądam się za lepszymi butami i liczę na małą poradę z Waszej strony. Głównie będę używał ich latem i jesienią, raczej w pogodne dni, ale może zdarzyć się kilka wyjazdów w porze mniej sprzyjającej, lub wyjazdów zagranicznych w nieco wyższe góry. Jeśli chodzi o budżet jaki sobie założyłem (500zł) mam na oku dwa modele, dobrze znane i szeroko polecane Aku Camana Fitzro GTX i Dolomite Aprica GTX. Zastanawiałem się też czy nie podciągnąć nieco budżetu i nie zainwestować w buty Hanwag Alaska GTX, ewentualnie model Tatra GTX. A może to przerost formy nad treścią?

Chciałbym żeby buty były w miarę uniwersalne. To w ogóle możliwe? Czy skórzane buty sprawdzą się w okresie letnim? Słyszałem że Gore-Tex średnio sprawdza się w ciepłe dni, może zrezygnować z membrany? Warto dorzucić trochę, czy może w zakładanym budżecie znajdę coś co mnie zadowoli? Macie jakieś doświadczenia z powyższymi modelami? Może polecicie coś innego? I na końcu, możecie wskazać mi sklep w okolicy(Będzin, Sosnowiec, Katowice etc.) gdzie będę mógł wspomniane przymierzyć? Głupotą byłoby zamawiać buty w góry bez wcześniejszego sprawdzenia jak leżą...

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc.

Powrót do Sprzęt, szpej