Buty w góry do 300-350 zł

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Ainnir

Ulubione góry: Bieszczady

Buty w góry do 300-350 zł

Pt 18 sie, 2017

Witam!

Z racji tego, że moje stare wysłużone buty uległy destrukcji na ostatniej wyprawie w Tatry poszukuję czegoś nowego. Na razie dopiero co zaczynam chodzić po górach tak częściej i sensowniej. Wcześniej zdarzyło mi się odwiedzić Bieszczady, jednak tydzień temu zobaczyłam właśnie piękno Tatr i zapragnęłam więcej ;)
Mój budżet jest na razie skromny, jak w opisie, chciałabym się zmieścić w 350 zł. Wiem, że nie jest to pokaźna kwota i większość z was odradzi mi zakup butów w tej cenie, ale mimo wszytko, chciałabym w tym sezonie jeszcze gdzieś pojechać, a na razie na tyle mogę sobie pozwolić. Jeżeli chodzi o wymagania, to w sumie jedynym, które jest dla mnie kluczowe, to to, aby but mocno trzymał staw skokowy. Mam z tym spore problemy, więc zależy mi na możliwie wysokiej cholewce.
Czy moglibyście polecić mi modele, którymi warto się zainteresować?
Z góry dziękuję za pomoc ;)

panda86

Ulubione góry: Beskidy

Re: Buty w góry do 300-350 zł

Cz 24 sie, 2017

Cześć, nie jestem znawcą i mogę tylko polecić buty które sam kupiłem i na razie byłem w nich w na jednej wyprawie, więc super doświadczenia też nie zdobyłem. Jendak pod względem finansowym myślę że to jeden z lepszych wyborów a mowa o Zamberlan FOX (vibram, goretex) - koszt - ok 380 - na alledrogo jeżelei konkretnie wiesz jaki masz rozmiar albo zakup w internetowym sklepie 8a (stacjonarnie mają drożej, ale można zamówić do sklepu i przymierzyć spokojnie).

Długo się rozglądałem czytając też trochę na ten temat i z mojego punktu widzenia nie ma w tej cenie lepszej opcji.. chyba że bardzo budżetowo, można spróbować butów z Decathlonu - o ile ich polityka się nie zmieniła i jak wyczytałem jak coś jest nie tak z butami to wymieniają na nowe od razu lub zwracają pieniądze.. ale z kolei średnio jest jeżeli jesteś na szlaku i okazuje się że but się poddał i zaczyna się dostawać do niego woda..

Powrót do Sprzęt, szpej