wypad w góry koniec września

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

eleonora

Ulubione góry: Dolina Kościeliska

wypad w góry koniec września

Cz 14 wrz, 2017

Witajcie, pierwszy raz idę jesienią w góry (Tatry). Szukam kurtki, która będzie chroniła przed deszczem i wiatrem a zarazem będzie ciepła. Wiem, że cudów nie ma, zwłaszcza, że budżet mam dość ograniczony.
Zastanawiam się nad Softshell https://www.decathlon.pl/softshell-tury ... 70296.html a do tego dokupić zwykłą przeciwdeszczówkę np. https://www.decathlon.pl/kurtka-turysty ... 55679.html

albo nad 3w1 https://www.decathlon.pl/kurtka-rainwar ... 96864.html

Patrząc na podgląd na szlaki i temperaturę w okolicach od 0-9 stopni, to bardzo przyda mi się każda Wasza rada.
Dziękuję

malgo

Ulubione góry: Tatry

Re: wypad w góry koniec września

Pt 15 wrz, 2017

Jeżdżę w Tatry na przełomie września i października. Zwykle używam koszulki termoaktywnej z długim rękawem polara i kurtki. Jak jest wyjątkowo zimno i mokro na to głównie na zejscia pod kurtke zakładam softshell plus oczywiście czapka i rękawiczki. Mam równiez puchówke decathlonowską w zapasie ale jesli mam byc szczera to w tym terminie ani razu mi sie nie sprawdziła (zima i owszem)- mając wcześniejszy zestaw nie miałam potrzeby jej zakładac.- watolina to rzecz dla mnie dziwna - ja bym tego nie brała. Kurtke mam Berghausa ale nie z najwyższej półki. Nie kupuj kurtki która ma złą oddychalność bo sie ugotujesz i będziesz mokra od własnego potu.

eleonora

Ulubione góry: Dolina Kościeliska

N 17 wrz, 2017

Dziękuję za odpowiedź - kupiłam sobie bieliznę termoaktywną, softshell i kurtke przeciwdeszczową oddychającą wentylowaną wg opisu oddychalność 5000, Mam nadzieje, że to wystarczy.
A dziś przypadkowo byłam w Lidlu i zakupiłam cienką kurtkę, która się idealnie zmieści do plecaka, tak na w razie czego.

malgo

Ulubione góry: Tatry

Pn 18 wrz, 2017

No to proponuje dokupić lub od kogoś pożyczyć jeszcze jakiś polarek.
Na podejściach kiedy grzejemy się bardziej dobrze mieć coś co nie zatrzymuje potu. A tak w ogole jeszcze stuptuty się przydają. Dobrze by było zeby nie były zbyt pancerne. I koniecznie rękawiczki.
Jakieś straszne śniegi zapowiadają ale jest nadzieja że to się jeszcze roztopi na początku października.
Powodzenia.

Aro899

Ulubione góry: Każde

Wt 17 paź, 2017

Witam warto również zwrócić uwagę no odpowiedni dobór bielizny. Ja osobiście wybieram o tej porze roku wełenkę merino. Fajnie grzeje i super sprawdza się również dla dzieciaków.

Powrót do Sprzęt, szpej