Zestaw na początek na wędrówki - co polecacie ?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

mareknoda

Ulubione góry: Tatry

Zestaw na początek na wędrówki - co polecacie ?

Cz 23 lis, 2017

Witam,

Mam w okolicy fajną mała górkę, chciałbym poćwiczyć asekurację dziewczyny w zimę. Co potrzebuje ?.

- uprząż mamy
- raki czekan mamy
- lina - myślałem o dynamicznej, ale jaka długość i grubość na trekking zimowy?.
- ekspres
- jaki przyrząd do asekuracji bo tego pełno jest, chciałbym przy jej podchodzeniu wybierać luz i żeby w razie jej upadku zablokowało linę

coś pominąłem ? :).

pozdrawiam

Dawid.A

Ulubione góry: Tatry

Re: Zestaw na początek na wędrówki - co polecacie ?

So 25 lis, 2017

Najpierw zadajcie sobie pytanie, gdzie Wy się wybieracie.
Przeanalizuj drogę, trudności jakie mogą Was spotkać, weź pod uwagę załamania pogody, krótki zimowy dzień.
Mierz siły na zamiary, czy jesteście gotowi na zimowy wspin.
Radził bym zasięgnąć rad kogoś bardziej doświadczonego lub zaprosić do wspólnego pierwszego wyjścia, gdyż pominąłeś sporo podstawowych rzeczy jeśli chodzi o wspinaczkę zimową.
Nie musisz kupować przyrządu podstawy możesz rozpocząć od znajomości węzłów, które również pozwolą Ci na asekurację np. półwyblinka na karabinku HMS. Pytasz o linę, przyrządy. Pamiętaj, że nie które przyrządy pracują tylko i wyłącznie z określonym typem liny.
Chodzi Ci pewnie bardziej o asekurację na lodowców niż na ścianie.

Powrót do Sprzęt, szpej