Salewa guide pro a elbrus???

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Slavian

Ulubione góry: Bezludne

Salewa guide pro a elbrus???

Pt 24 lis, 2017

Cześć
Mam szybkie pytanie. Tak jak w temacie, mam te salewki i sobie chwale ale ostatnio przymierzam sie do szczytow kaukazu. No i tak sie zastanawiam czy te buty wystarczą. Gdzies czytalem ze na elbrusa wychodzili w wojskowych butach, wiec przystosowane do takich gor salewy dadzą sobie rady... Prawda?
Wypowiedzcie sie koledzy i poprzyjcie mnie w przeswiadczeniu ze sobie poradza. :D
Pozdro!

Dawid.A

Ulubione góry: Tatry

Re: Salewa guide pro a elbrus???

So 25 lis, 2017

Cześć,
Wszystko zależy od indywidualnego komfortu termicznego, warunków pogodowych oraz wielu innych czynników takich jak dobry sen, którego w górach brakuje, jedzenia, itd.
Ja byłem dwukrotnie na Kaukazie i na samym Elbrusie (wrzesień 2016, wrzesień 2017) w butach Zamberlan Pamir GTX RR.
Poniżej prezentuje jak wyglądało moje drugie wejście.
https://zapodaj.net/020e67ef0e233.jpg.html
Tak jak mówisz buty niby wysokogórskie, przystosowane i niby tylko 5.600mnpm. A pogoda między moim pierwszym, a drugim wejściem różniła się tak skrajnie, że po prostu musiałem zastosować dodatkową izolację, gdyż było mi przeraźliwie zimno w stopy.
Byłeś już w tych butach na podobnych wysokościach lub testowałeś je w Tatrach, Alpach ?
Powinny dać radę, ale tak jak mówię wiele czynników ma na to wpływ.

Slavian

Ulubione góry: Bezludne

N 26 lis, 2017

Mysle ze z komfortem termiczym jest u mnie bardzo dobrze, bo rzadko kiedy jest mi zimno a stopy poki co jeszcze mi nie zmarznely :mrgreen: . Aczkolwiek wiem jak bardzo moze sie roznic temperatura w naszych niskich tatrach a kaukaskich gorach o znacznie wiekszej wysokosci.
Buty byly i sa nadal "testowane" w naszych tatrach i babiej gorze. Moge smialo powiedziec ze swietnie sobie radza. Fajnie oddychaja, sa wygodne i cieple a mokry snieg nie jest im straszny.
Mysle ze pozwole im wyniesc mnie na wyzsze szczyty niz te w tatrach. Jesli bedzie trzeba to zastosuje twoj patent ktorym normalnie mi zainponowales wariacie! Gratuluje wyjscia na elbrusa i pozdrawiam! :D

Dawid.A

Ulubione góry: Tatry

Pn 27 lis, 2017

Polecam też oczyścić buty i w krótką noc przed atakiem szczytowym trzymać je w namiocie lub nawet w śpiworze, albo w inny sposób pozwalający na to, aby środek buta miał wyższą temperaturę.
Mi strasznie marzły stopy, gdyż poruszaliśmy się bardzo wolno spięci liną z częstymi postojami na dalsze decyzje i analizę warunków, pogody.
Nie daj się nabrać na zakup permitu na Elbrus :)
Bezludne góry również w tym miejscu Ci nie grożą. Chyba, że wybierzesz inny wariant drogi niż ratrakostradę.
Powodzenia !

Powrót do Sprzęt, szpej