[SZUKAM] Buty trekingowe pod półautomaty :)

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Darn47

Ulubione góry: Bieszczady

[SZUKAM] Buty trekingowe pod półautomaty :)

So 30 gru, 2017

Hej. Pewnie milion tematów już takich było więc od razu przepraszam że tworze kolejny :)

Poszukuje butów do trekingu górskiego do których pasowałyby raki półautomatyczne Nuptse Evo
Od dłuższego czasu kusi mnie kupienie z firmy Meindl ze względu na swą wytrzymałość i dużo dobrych opinii ale jeśli ktoś z własnego doświadczenia wie że warto zaopatrzyć się w inne to także wezmę to pod uwagę.
Jestem w stanie zapłacić 800-1000 zł ale chcę aby buty za tą kwotę starczyły mi na dłuższy czas ( Jest to bardzo duża kwota jak dla mnie ale mam nadzieje ze nie będę żałował)
To że chce pod raki to już mówi samo za siebie ze będę używał raczej tych butów w zimę ale też nie mam zamiaru wybierać się na Antarktydę więc nie muszą być super ciepłe :) Wręcz dobrze jakby dało się tez chodzić w nich w deszczową wiosnę czy jesień :)

W skrócie:
-Pod półautomaty Nuptse Evo
-800-1000zł
-Raczej Meindl ale inne też mogą być
-Zimowe ale fajnie jakbym nie przegrzewał się w nich w Wiosnę.
-jakby ktoś miał zniżkę do jakiegoś sklepu to po wybraniu modelu chętnie bym z niej skorzystał :)

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,

Re: [SZUKAM] Buty trekingowe pod półautomaty :)

So 30 gru, 2017

Zobacz takie firmy : MEINDL , LA SPORTIVA , HANWAG , SKARPA, ZAMBERLAN , w cenie do 1000 kupisz jeśli chodzi o raki to już masz czy zamierzasz te kupić Ja mam MEDNDL i LA SPORTIWA I sobie chwalę .
Zobacz w sklepach takich jak SKALNIK.pl ,8a.pl , presto.pl
A teraz jak dobrać buty
Kupując buty kierujmy się długością wkładki. Pamiętajmy, że będziemy chodzić w górskiej skarpecie, zatem dodajmy 1-1,5 cm do długości wkładki. Mierząc buty zwróćmy uwagę na ich dopasowanie. Po zaciągnięciu sznurówek nie mogą one uwierać w żadnym miejscu, a szczególnie w kostce. Powinniśmy mieć wrażenie jakby zostały uszyte właśnie na naszą stopę. Jeżeli coś obciera, uciska, a chodząc czujemy się w nich źle, niekomfortowo, wtedy nie powinniśmy takich butów kupować. Poza tym buty warto mierzyć po południu, ponieważ podczas wysiłku i po południu stopa lekko puchnie i rozmiar może się zwiększyć nawet o 0,5 cm. Ponadto w dobrze dobranym bucie nawet po ubraniu skarpety można wyczuć nawet do 7 mm luzu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ciasno przylegającym bucie podczas schodzenia palce będą dobijać do końca obuwia, co będzie skutkowało ich bólem a nawet odciskami. Z drugiej strony w za dużych butach łatwo o obtarcia pięty i bóle śródstopia spowodowane zbyt mocnym dociąganiem sznurówek. Przymierzając buta trzeba w nim kilka minut pochodzić, bo może okazać się mimo dobrze dobranego rozmiaru są one np. za wąskie, za szerokie lub posiadają zbyt wysokie podbicie. Podczas zakupu nie liczmy na to, że zbyt wąski but się rozciągnie czy rozejdzie. W dobrej jakości butach trekkingowych takie zjawisko może mieć miejsce dopiero po kilku latach intensywnego użytkowania i ma związek raczej z przecieraniem i ścieńczeniem się materiałów niż z rozciąganiem. Po zakupie należy obuwie rozchodzić w domu, by absolutnie nie iść w takich świeżo zakupionych butach na wycieczkę. Nierozchodzone buty mogą powodować otarcia i odciski.
Ubieramy cienką skarpetę ,stajemy przy ścianie delikatnie dosuwając stopę do ściany podkładamy kartkę obrysowujemy i dodajemy od 1do 1,5 cm a nie kupujemy butów tak dopasowanych że nie ma luzu a później są takie skutki noszenia obcisłego obuwia. Zrobić sobie miarkę i z takim przyrządem iść dopiero do sklepu .
Poczytać
http://www.meindl.pl/dob%C3%B3r-obuwia

Darn47

Ulubione góry: Bieszczady

Re: [SZUKAM] Buty trekingowe pod półautomaty :)

So 30 gru, 2017

Dzięki :) Mogłem napisać że to nie pierwsze moje treki to o połowę mniej byś mógł napisać. Kilku nowych rzeczy się dowiedziałem :)
Z marką La sportiwa niestety mam słabe wspomnienia. Buty za 500zł poszły mi w szwach przy zgięciu stopy po mniej niż roku mało intensywnego używania :/
O Zamberlan i Hanwag mało słyszałem wiec muszę trochę poczytać o nich.
Raki już zakupione.
Przy poprzednich trekach przy dłuższym marszu czasem własnie zaczynała mnie boleć stopa przy kości skokowej tam gdzie wiązanie ale to możliwe ze mam coś z nogą a nie butem bo w lewej nodze nic nie odzczuwam

A czy jakieś konkretne modele możesz polecić?

Powrót do Sprzęt, szpej