Komplet na luźne wyprawy

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Szczypii

Ulubione góry: Beskidy

Komplet na luźne wyprawy

Śr 17 sty, 2018

Witam. Chciałbym skompletować zestaw odzieży do luźnych wypraw w góry (początkujący). Część mam (chętnie wysłucham opinii), a kilka rzeczy muszę jeszcze kupić (tutaj proszę o rady :) ) Będzie to więc temat ogólny.

Posiadam buty Adidas Holtanna Boot CP. Kupując je, nie brałem pod uwagę, że kiedyś będę chciał je wykorzystać w bardziej ekstremalnych warunkach. Miały być po prostu ciepłe i nieprzemakalne. Jednak na miasto się nie nadają. Są za ciężkie i trudno w nich jeździć autem :) Chciałbym więc wiedzieć, czy warto je zostawić choćby w góry. Czy sprawdzą się ich gabaryty? Czy może postarać się zamienić je na 'mniejsze'?

Najbardziej liczę na Was w kwestii górnej części. Rozglądam się za polarem. Aktualnie posiadam z firmy 4F, ale to kiepski zestaw z kurtką Adidas Terrex GTX ACTIVE SHELL Jacket. Gdy temperatura spada ledwo poniżej 0 już trzęsę się z zimna. A co dopiero podczas chłodniejszej wyprawy :)
Przejrzałem kilka stron z poradami w kwestii wyboru polaru. Wywnioskowałem, że zwykła M300 to kiepski pomysł w góry, gdyż jest ciężki i nie pozwala na swobodę ruchu. Odpowiedni byłby z polartec thermal pro (rozwiejcie moje wątpliwości :) ). Jednak we wszystkich sklepach określane są mianem kurtki polarowej. Czy w takim wypadku wykorzystam w pełni jego możliwości, nosząc ją pod swoją kurtką? Znalazłem też kilka propozycji polarów, które powinny być zakładane bezpośrednio na skórę. Czy nie lepiej stosować system bielizna termoaktywna-polar-kurtka?

Powrót do Sprzęt, szpej