Namiot Hi-Tec czy Coleman ?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

BartDro

Ulubione góry: Tatry, Beskidy, Bieszczady

Namiot Hi-Tec czy Coleman ?

So 17 lut, 2018

Cześć Wam!

Przejrzałem dział szukając bliźniaczych wątków i stricte odpowiedzi na pytanie nie znalazłem (jeśli gdzieś jest, to proszę o przekierowanie i przepraszam za spam ;) ). Ale ad rem !

Od jakiegoś czasy szukam całkiem dobrego namiotu 2-osobowego, który miałby pracować w warunkach wiosna-lato-jesień i który sprawdziłby się na górskich wojażach ( pokroju Bieszczad, Beskidów i ew. Tatr), ale też np. podczas autostopowych wyjazdów. Swojego czasu pożyczyłem na stopa do Albanii dwuosobowy namiot od kumpla z Colemana ( konkretnego modelu nie pamiętam, ale była to popularna "trumna") i byłem z niego bardzo zadowolony. Całkiem mocna burza w środku nocy nie była mu straszna, do tego prosty i błyskawiczny w obsłudze. Dlatego jak postanowiłem sam zainwestować to moją uwagę przykuł taki model:

https://www.sklep-presto.pl/coleman-nam ... 7-1257365/

Ale jako, że jestem dumny z naszego polskiego kombinowania, to zacząłem kombinować. Przejrzałem opcje rabatowe w moim koncie ING i znalazłem rabat -15% na sprzęt z Martesu. Poszukałem u nich i znalazłem taki namiot:

https://www.sklepmartes.pl/sprzet-i-akc ... ellow_grey

Dodam też, że u nich za zapisanie do Newslettera dostaje się rabat -10%, za zakupy powyżej 100 zł. Więc w zależności czy rabaty mogłyby się połączyć czy nie ( z ING zazwyczaj się łączą) mógłbym kupić namiot z przeceny 349 zł za około 170-150 zł. A nawet gdyby, żaden rabat nie wypalił to w cenie promocyjnej jest o 50 zł tańszy od wspomnianego Darwina.

I teraz pytanie zasadnicze: Co o tym myślicie? Myślicie, że warto rzucić się na te rabaty jak na łososia z Kauflandu za -50% czy lepiej jednak wybrać Colemana ( z którym mam bardzo dobre wspomnienia). Samego sprzętu Hi-Tec'u nie kojarzę z osobistego doświadczenia.

Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam !

P.S.
Co do poszukiwań namiotu to celuję w przedział cenowy 100-350 zł ;) .

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Namiot Hi-Tec czy Coleman ?

N 18 lut, 2018

Musisz sam sobie odpowiedzieć przynajmniej na pytanie: jakiego namiotu potrzebujesz.
Hi-Tec na oko ma większą absydę, bo Coleman praktycznie jej nie ma. Jeżeli namiotu będziesz używał (i nosił) sam, to z tych dwóch Coleman. Absyda jest w pojedynkę zbędna, a namiot jest lżejszy.
Jeżeli będziesz miał lokatora, a zarazem wspólnika do noszenia namiotu, to z tych dwóch Hi-Tec.
Coleman to pod względem namiotów sprawdzona firma. O namiotach Hi-Ten nic nie wiem.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Yatzek

Ulubione góry: Pasmo Bez kidów

Re: Namiot Hi-Tec czy Coleman ?

Pn 19 lut, 2018

Mam namiot Coleman Darwin 2 i jestem bardzo zadowolony. Po wymianie stelaża na aluminiowy i szpilek na tytanowe (alliexpress), waży 2.185g bez pokrowców.
Przeszedł ze mną kilka dłuższych wędrówek, w tym kilka deszczowych nocy i dwie konkretne burze - bez uwag.
Poleciłem go też koleżance - także zadowolona, tak, że mogę go z pełnym przekonaniem polecić. Nie jest może zbyt obszerny w środku, ale dla mnie (163cm) wystarcza, a przez to jest lekki.
Mam też Colemana Rigel X2 - również jestem z niego bardzo zadowolony. To pewnie model o którym pisałeś, że był pożyczony od kolegi.

Namiotów Hi-Tec osobiście nie znam, ale ich produkty rzadko kiedy zdobywają bardzo pozytywne opinie wśród doświadczonych użytkowników. Według mnie, to nieco niższa półka niż Coleman.
Mój blog wędrowny - http://ginvilla.blogspot.com

Powrót do Sprzęt, szpej