Ubrania w góry na cały rok

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

cegla1213

Ulubione góry: Tatry

Ubrania w góry na cały rok

Pt 16 mar, 2018

Witam,

przejrzałem już kilkadziesiąt tematów i innych artykułów w internetach na temat kurtek i raczej zestawów "w góry" i już mi głowa pęka od tego wszystkiego.

Szukam jakiegoś zestawu (konkretne sprawdzone produkty), który pozwoli mi chodzić w góry przez cały rok. Czego tak na prawdę potrzebuje? Z tego co doczytałem to potrzebne mi:
1. Bielizna termoaktywna
2. Softshell
3. Polar (jaki? starczy polartec 200 czy grubszy?)
3. Kurtka z mambraną

W góry jeżdżę od niedawna, ostatnio jednak coraz częściej mi się zdarza, więc poszukuje jakichś porządnych ubrań. Poza wycieczkami w góry zdarza mi się pare razy w roku odwiedzić znajomych w Norwegii i tam by mi się przydało coś przyzwoitego, bo pogoda potrafi być kapryśna (wiatr/deszcz).

Za samą kurtkę z membraną jestem w stanie zapłacić ok. 1000zł, za pozostałe rzeczy wydaje mi się, że 200-300zł (za jedną rzecz) powinno byc ok, więc max budżet za całość to 1500-2000zł, ale im mniej tym lepiej - nie chodzi mi o to, żeby łazić po górach w kurtce za 1000zł, tylko o to, żeby czuć się komfortowo.

Jakie marki polecanie, a jakie odradzacie? Spotkałem się z wieloma opiniami, że za produkty TNF strasznie się przepłaca. Co w takim razie? Berghaus? Salewa?

Pozdrawiam

mpb10

Ulubione góry: Beskidy

Re: Ubrania w góry na cały rok

Pt 16 mar, 2018

Najważniejsze są wygodne buty, a ubiór i tak zależy od pogody i własnych upodobań. ;-)
si Deus pro nobi quis contra nos?

cegla1213

Ulubione góry: Tatry

Re: Ubrania w góry na cały rok

So 17 mar, 2018

Domyślam się, że buty to podstawa.

Co do kurtki, przeglądam różne fora i art. i w oko wpadły mi dwie - która z nich będzie lepsza? Czy może jakaś inna w podobnym przedziale cenowym?

SALEWA FANES 2 GTX

MAMMUT CONVEY

Powrót do Sprzęt, szpej