Buty do tysiaka

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Artur92

Ulubione góry: Tatry

Buty do tysiaka

Pn 19 mar, 2018

Witam wszystkich. Nadszedł czas na zmianę obuwia trekkingowego. Potrzebne w miarę uniwersalne buty głównie w Tatry polskie i słowackie, które dadzą radę na trudniejszych technicznie szlakach jak i podczas wielogodzinnych wędrówek w łatwiejszym terenie, w upale i deszczu. Wśród ogromnego wyboru mam trzech faworytów : Zamberlan Giude GT RR, Meindl Vakuum Gtx, Salewa Rapace Gtx. Do tego ostatniego mam małe wątpliwości z powodu dużej liczby przeszyć. Co o nich myślicie? Chętnie rozważę również inne propozycje. Budżet do 1 000 zł

kazber

Ulubione góry: Skaliste

Re: Buty do tysiaka

Wt 20 mar, 2018

Przepraszam, ale do czego te buty? Do wspinaczek wysokogórskich, czy do trekkingu?
Jeśli tylko do trekkingu to żal mi Twoich kolan i stóp.
Od 4 lat używam lekkiego obuwia i zwracam uwagę przede wszystkim na wagę.
Kupuję na wyprzedaży najczęściej rocznik schodzący i najczęściej grubo poniżej $ 100.
Średnio w roku zużywam dwie pary bo będąc emerytem mam czas na wielodniowe wędrówki.
Przestałem wierzyć , że buty wysokie chronią kostki a gtx zapewnia suchość stopom.
Jeśli idziesz cały dzień w deszczu to nie ma górskiego obuwia, które nie puści. Moje szybko przemaka, szybko schnie, zawsze jest lekkie i przewiewne.
Twoje jak namoknie to schnie bardzo długo i waży kilogramy..., a stópki zawsze w wilgoci.
Pamiętaj też, że waga na stopie ma się do tej w plecaku jak 3:1.
W ubiegłym roku oglądałem na GR20 stopy ludzi, którzy używali hiking boots. Mimo takiego obuwia moja koleżanka z Luksemburga skręciła stopę.
Jeśli znasz angielski to polecam strony thru hikers albo backpacking light.
W US nawet zimą ludzie chodzą w płytkim i lekkim obuwiu.

Powrót do Sprzęt, szpej