Plecak 65-80 l

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

egnever666

Ulubione góry: Tatry

Plecak 65-80 l

Wt 03 kwi, 2018

Witam,

Zastanawiam się na wyborem plecaka 65-80 l, który będzie wykorzystywany przede wszystkim do noszenia sprzętu na biwaki leśne/górskie, w jednym miejscu, max 2-3 dniowe, bez przemieszczania się w trakcie - czyli nie planuję go nosić na plecach dłużej niż 2 x 2-4 godz (pierwszego i ostatniego dnia). Wiem, że nie ma plecaków uniwersalnych w tym przedziale pojemności dlatego zaznaczam, że ma to być raczej plecak transportowy, a nie trekingowy, ale zapewniający mimo wszystko jakiś komfort i cechujący się pewną wytrzymałością.

Sprzęt, który chce w nim bez trudu zmieścić to przede wszystkim:

1) namiot - FN Sierra III (nie, nie przewiduję troczenia na zewnątrz plecaka i wolałbym również nie dzielić go na części),
2) śpiwór syntetyk - NEVERLAND PEAK,
3) mata samopompująca - BCB Self Inflating Sleeping Mattress (wym. po złożeniu na pół: 26x16 cm),
4) plandeka pod namiot - 3x4 m,
5) 2-3 butelki 1,5 l,
+inny drobny sprzęt biwakowy i jakieś ubrania.

Ogólnie nie planuję przekraczać 12-15 kg obciążenia. Mój wzrost: 184 cm.
Budżet: nie mam jakiegoś ustalonego bo nie wiem czy do takich celów jak opisałem warto inwestować w coś drogiego, ale mimo wszystko nie chciałbym przekroczyć kwoty 500 zł.

Mam nadzieję, że ktoś podeśle jakieś propozycje i pomoże mi dokonać sensownego wyboru.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Plecak 65-80 l

Wt 03 kwi, 2018

Sam podstawowy sprzęt z tego co podałeś (bez wagi plecaka) + woda to już 10 kg. Ciężko będzie Ci się zmieścić w tych 12-15 kg jeżeli masz zamiar zabrać jakieś ubrania i jedzenie.
Ale powodzenia.
Jeżeli ma to być typowy wór transportowy, to możesz poszukać czegoś w ofercie decathlonu.
Forclaza 70 kupisz już za dwie stówki. Prosty, w miarę lekki. Nie ma jakiegoś zaawansowanego systemu nośnego, ale też nie jest zupełnie płaski, więc jakaś tam wentylacja pleców będzie.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

egnever666

Ulubione góry: Tatry

Śr 04 kwi, 2018

W sumie nie napisałem, że nie drugi plecak będzie miała (a w zasadzie już ma) narzeczona i przede wszystkim jedzenie oraz część ubrań będzie u niej w plecaku.

Wacek

So 07 kwi, 2018

Ja kupiłbym plecak używany. Jest tańszy, a zapewne to tylko kwestia czasu kiedy będzie pracował nad tym, by masa i gabaryt noszonego towaru był mniejszy. Tym bardziej, że - jak sam piszesz - będziesz używał go od czasu-do czasu.
Ziymia zatrzynsła się tak coby pynknonć zaro miała, a przez kosmos przewaloł się dziwny pomruk, co zdowoł sie szlochem starej baby zaczynać a krzykiem zarzinanego bajtla kończyć. Kajś na wiyrchu coś hukło, rykło, zatrzeszczało i łoroz rozwarło sie czorne niebo, a przez szkaradnie pokrzywiono dziura co się w nim zrobiła wloło się do środka złote, ciypłe światło. Zrozumieli my wtedy, co Bóg sie do nos śmieje… (wspomnienia z odnalezienia w lawinie).

Powrót do Sprzęt, szpej