Październikowe Bieszczady - jaka trzecia warstwa odzieży?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

GóryGóry

Ulubione góry: Tatry

Październikowe Bieszczady - jaka trzecia warstwa odzieży?

Cz 26 lip, 2018

Witam, chciałbym zasięgnąć informacji na temat wyboru trzeciej warstwy odzieży, a więc kurtki na kilkudniowy jesienny, październikowy wyjazd w Bieszczady z zamiarem przemierzania szlaków górskich. Wiem, że będzie wilgotno i mgliście a temperatura będzie oscylować w granicach 10-15st C. W tych górach jeszcze nie byłem, przeważnie pojawiam się latem w Tatrach. Dwie pierwsze warstwy odzieży jakie posiadam to koszulka termoaktywna Quechua z krótkim rękawem, druga warstwa to Patagonia Better Sweater Jacket i w rezerwie polar "setka" renomowanej firmy górskiej. I teraz powstaje pytanie - jaka kurtka żeby chroniła przed deszczem, wilgocią i wiatrem a jednocześnie nie zapociła mnie i przegrzała podczas wielogodzinnej wędrówki? Jakaś cienka przeciw deszczówka Patagonia torrentshell z nylonu lub jakiś NorthFace tego samego pokroju czy będzie mi za zimno? A może zwykła przeciw wiatrówka pokroju North Face Reactor Jacket, która jednak przemoknie i nie da wymaganej ochrony? Czy może kurtka przeciwdeszczowa z cienkim wkładem puchowym, grubsza ale bardziej uniwersalna pokroju North Face Thermoball Jacket? Tylko czy nie przesadzam i nie okaże się, że puch przemoknie a ja się ugotuję? Nie mam doświadczenia z długimi, jesiennymi wędrówkami po górach i dlatego nie wiem jaką kurtkę zakupić do mojego zestawu... Firmy i podane modele są tylko przykładami a ja jestem otwarty na propozycję a dokładniej na rodzaj kurtki, która najlepiej sprawdzi się w wyżej wymienionych warunkach.
Wszelkie porady będą przeze mnie mile widziane :wink:

Powrót do Sprzęt, szpej