buty obtarcia

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Re: buty obtarcia

Pn 27 maja, 2019

Rozczłapała się stopa? Może przybrało się ciała?
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

mansi

Ulubione góry: beskid żywiecki, tatry

Pn 03 cze, 2019

Błędny Rybak napisał(a):Rozczłapała się stopa? Może przybrało się ciała?

Nie przybrało się, poza tym wziąłem większy rozmiar

Henzir

Ulubione góry: Beskidy

Cz 22 sie, 2019

Stefanek napisał(a):
Henzir napisał(a):Mam podobne przygody z Zamberlanami (model VIOZ GT). Mam je już jakieś 5 lat i dotąd się nie wyrobiły, prawie zawsze obtarte pięty. Drugie Zamberlany (zimowe) tak mi obtarły nogi, że leczyłem nogi 2 miesiące - na palcach miałem pęcherze z krwią.

A byłem taki pewien tych VIOZ GT. Konkretnie tego modelu nie miałem, ale nosiłem bardzo podobne do nich konstrukcyjnie zamberlany już nie sprzedawane i z piętą było super.

Też byłem mocno przekonany do tego modelu, zbiera w sieci super opinie. Niestety mnie nie leży :-(

Stefanek napisał(a):
Henzir napisał(a):Drugie Zamberlany (zimowe) tak mi obtarły nogi, że leczyłem nogi 2 miesiące -na palcach miałem pęcherze z krwią.

A to już na pewno jest chodzenie w za ciasnych butach... na moje domniemywanie o co najmniej 2 numery. :)

Mało prawdopodobne, buty mają rozmiar 44,5 podczas gdy moje standardowe, codzienne buty to 42,5-43. Były kupowane, aż za duże :-)

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Pt 23 sie, 2019

Dziwna sprawa. Zasada jest taka, że po założeniu buta trzeba swobodnie ruszać palcami i ma być poczucie pewnej niedużej przestrzeni na każdym z nich. Jeśli niektóre palce są trochę zakleszczone to pojawią się obtarcia.

Henzir

Ulubione góry: Beskidy

Pt 23 sie, 2019

Podejrzewam, że problem może leżeć po stronie tandetnej skarpetki lub wysokiej temperatury, która wtedy panowała. Muszę wypróbować jeszcze raz i wziąć pod uwagę powyższe :-)

Poprzednia strona
Powrót do Sprzęt, szpej