Strona 1 z 1

Buty zimowe - impregnacja

Napisane: So 17 sie, 2019
przez amaka
Mam pytanie odnośnie butów zimowych - mam damską wersję ocieplanych trekkingowych butów Salomon, butki mają w sumie 5 lat ale używane od wielkiego święta - bardziej na plac zabaw z dzieckiem jak juz faktycznie śnieg spadł w naszym mieście, w górach na wypadach z nartami buty były może ze dwa razy.. w każdym razie butki ostatniej zimy - właśnie na nartach, zaczęły mi przeciekać... one sa zasadniczo wodoodporne więc zakładam że jakaś powłoka uległa uszkodzeniu bo buty nigdy nie były impregnowane.. i teraz tak:
- czy po impregnacji odzyskają swoją wodoodporność - w sensie tak całkowicie czy to już nie bedzie to, z uwagi na zaniedbanie, i lepiej z nimi na duzy snieg nie wychodzic..?
- co najlepiej kupic do impregnacji butow i jak / ile razy tego uzyc?
- czy srodki do impregnacji sa standardowe czy dopasowane do firmy produkujacej obuwie? Maz nabyl nowe buty ostatniej zimy i chcialabym je impregnowac od samego poczatku by nie zrobic z nimi tego samego co z moimi sie stalo..

Bardzo dziekuje za pomoc :)

Re: Buty zimowe - impregnacja

Napisane: Pt 20 gru, 2019
przez KarolKarolKarol
Wosk. Używam wosku do butów Meindla, używałem do butów Dolomite. Ale to były skórzane buty. Wosk zmienia kolor skóry jednak po takim zaimpregnowaniu można nawet brodzić w strumieniach.