Buty wiosna+jesień

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

samson1985LD

Ulubione góry: Tatry

Buty wiosna+jesień

N 02 lut, 2020

Cześć,

Noszę się z zamiarem zakupu czegoś do wędrówek wiosną i jesienią po Beskidach... może okazjonalnie niższe partie Tatr. Czy ktoś z Was ma któreś z poniższych i mógł by się podzielić opinią?

- Scarpa Zodiac Plus GTX
- Salewa Trainer Mid GTX

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Re: Buty wiosna+jesień

Pn 03 lut, 2020

Hej, załączam moja wypowiedź z jakiegoś wcześniejszego wątku w temacie, dodam jeszcze tylko, że wygodne są bardzo ale...:
"mogę wypowiedzieć się coś o trainerach (mam co prawda krótkie bez gore, ale będzie o podeszwie ;)). Ja kupiłem je pod ferraty. Podeszwa jest umiarkowanie sztywna ale twarda. Fajnie sprawdza się w poszarpanych ścianach i nierównych skalistych nawierzchniach. Natomiast w mojej ocenie, dłuższe przejścia po gładszym terenie daje się mocno odczuć na stopie (może mogę jeszcze porzeźbić z wkładką). Dodatkowo nie najlepiej wspominam ich przyczepność na gładszych skałach, nawet suchych, ale trochę wyślizganych. Po opadach trzeba w takim terenie już mocno uważać. Porównując przykładowo do trailowych miękkich Ultra Trainów to przepaść w przyczepności. Wiadomo coś za coś."

Powrót do Sprzęt, szpej