Buty górskie letnie

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

seguleh

Ulubione góry: Góry Skaliste

Buty górskie letnie

Pt 06 mar, 2020

Witam serdecznie,

Potrzebuje porady w sprawie kupna butów. Od tygodnia przeszukuje internety i aktualnie najlepsze w moich kryteriach wydają się te 3 modele:

1. Zamberlan Fox GT
2. Chiruca Cares 22
3. Aku Camana Fitzroy

Kryteria: przeznaczenie na całodniowe/ dwudniowe wędrówki po Tatrach Wysokich/ Alpach Julijskich ( tegoroczny Triglav ), cena do 450zł. Mile widziana możliwość podpięcia prostych raków na łatwiejsze zimowe szlaki.

Za wszelką poradę dziękuje :)

Pozdrawiam!

TomaszK

Ulubione góry: powyżej linii śniegu

Re: Buty górskie letnie

So 07 mar, 2020

Nie pomogę ci w pierwszych 2 bo ich nie znam ale użytkowałem wiele sezonów Aku (chyba 9 lat zanim przestały wystarczać na wyższych górach ze względu na komfort termiczny, aczkolwiek ciągle są sprawne). Bodajże z membraną 6000, ale nie pamiętam dokładnie. Bardzo sobie chwalę te buty i jestem z nich zadowolony. Zdobyłem z nimi Mt. Blanc w raczkach CT Ice Traction plus - choć z perspektywy czasu wcale nie był to najmądrzejszy pomysł. Jeśli chodzi o raki przednimi zębami (tylko koszykowe) to mają na to za miękką podeszwę, da się ale nie są do tego stworzone (sprawdzone na zimowym kursie turystyki wysokogórskiej w tatrach). Podsumowując bardzo dobre do trekkingu.

seguleh

Ulubione góry: Góry Skaliste

N 08 mar, 2020

Na aku byłem już praktycznie zdecydowany, niestety natrafiłem na recenzje Fitzroyów gdzie bardzo narzekali na twardość podeszwy, że była sztywna ponad normę. Przez to waham się, ale jest to jedna z niewielu krytycznych recenzji tych butów, większość jest na plus.

petruss1990

Ulubione góry: Tatry

Śr 01 kwi, 2020

Jak dla mnie zdecydowanie AKU. W porównaniu do Zamberlanów dużo wygodniejsze. Po długich marszach stopa była zdecydowanie mniej zmęczona. Nr2 nie widziałem.
Nie można kochać ojczyzny nie kochając miejsca w którym się człowiek urodził......

Powrót do Sprzęt, szpej