Sprzęt do 1000 zł dla "początkującego"

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

exevan

Ulubione góry: karkonosze

Sprzęt do 1000 zł dla "początkującego"

Pn 18 maja, 2020

Witam serdecznie wszystkich :)

Potrzebuję porady od zawodowców odnośnie sprzętu dobrej jakości w góry. Dostałem z firmy możliwość wykorzystania 1000zł na potrzebny sprzęt (w ramach reklamy firmy). Ogólnie moje góry wyglądają dość rekreacyjnie, do tej pory tylko w Karkonoszach byłem (bo tu mam najbliżej) i w Bieszczadach, z jakimś tam moim ekwipunkiem. Natomiast teraz jak mam możliwość wydania takiej gotówki, to chciałbym sprzęt zmienić na lepszy.

Aktualnie mam jakiś tam plecak, kurtkę czy buty z decathlonu za 150zł. Dotychczas starczało, ale czas na zmianę. Także co byście polecili z tych rzeczy do takiej kwoty? Dodam, że buty i plecak są obowiązkowym elementem, które muszę kupić za tą kwotę. Myślałem jeszcze o skarpetach z wełny Merino. Jakieś kijki trekkingowe. Może kurtka? Ciężko powiedzieć. Oczywiście mogę dorzucić coś ze swojego budżetu, jeśli będzie trzeba.
Na tą chwilę dużo rzeczy oglądam na stronie mountainwarehouse. Są dość fajne przeceny, ale pytanie właśnie czy nie są one przez to, że odzwierciedlają słabą jakość rzeczy?

Gdzie będą używane te rzeczy? Przede wszystkim Korona Gór Polski. Czyli góry wysokie też się zaliczają. Ważne żeby sprzęt ten dawał radę na wszystkich górach (nie koniecznie w zimę - bardziej preferuję wiosna - lato - jesień). Chociaż miłym zaskoczeniem było by gdyby w zimę również można było wykorzystać buty, czy plecak. Buty myślałem, o tym, aby były za kostkę by była stabilizacja tejże kostki przy schodzeniu.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc :)

Janek

Ulubione góry: TATRY

Re: Sprzęt do 1000 zł dla "początkującego"

Śr 20 maja, 2020

exevan napisał(a):Witam serdecznie wszystkich :)
Ważne żeby sprzęt ten dawał radę na wszystkich górach (nie koniecznie w zimę - bardziej preferuję wiosna - lato - jesień). Chociaż miłym zaskoczeniem było by gdyby w zimę również można było wykorzystać buty, czy plecak. Buty myślałem, o tym, aby były za kostkę by była stabilizacja tejże kostki przy schodzeniu

tak myślę że te 1000 PLN na buty, kijki i skarpetki powinno wystarczyć.

https://e-pamir.pl/pol_m_Buty_Buty-mesk ... -1625.html
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

Powrót do Sprzęt, szpej