kuchenka turystyczna

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

szym14

Ulubione góry: alpy

kuchenka turystyczna

Śr 15 maja, 2013

Szukam taniej kuchenki na paliwo stałe. Kuchenki chce używać 3-4 tygodnie w roku. W tym roku planuje nocleg na 4500 m n.p.m., musi się sprawdzić bo będę ugotowany :) Oprócz znanych markowych kuchenek, znalazłem dwie mi nie znane.
http://allegro.pl/turystyczna-kuchenka- ... 34226.html
http://allegro.pl/kuchenka-wielopaliwow ... 39327.html
Używał ktoś takiego sprzętu? Warto w to inwestować? Mam kuchenkę Campingazu i od 15 lat nie mam nią żadnych problemów. Lecz jeżdżę w coraz bardziej egzotyczne miejsca i szukanie kartuszy robi się problemem a cena gazu jest nie do przyjęcia.

StworzBoru

Ulubione góry: Beskid wszelaki

Re: kuchenka turystyczna

Cz 16 maja, 2013

Szukasz na paliwo stałe a podajesz linki do benzynowych :)
Obrazek

szym14

Cz 16 maja, 2013

Ptf... oczywiście że ciekłe.

mMa

Ulubione góry: Gorce

Pt 17 maja, 2013

A nie zastanawiałeś się nad palnikiem na denaturat?. Co prawda ciężko go teraz kupić, ale czasami zalegają w szafach, pawlaczach itp. przez nikogo nie doceniane, a to całkiem dobre ustrojstowo. Spirytus kupić można wszędzie.My gotowaliśmy poranne i wieczorne kawy, herbaty, kisielki i budynie do płatków , oraz jedną pulpę dziennie. Z moich doświadczeń wynika że pół litra spokojnie starcza na dwie osoby na jakieś 10 dni :roll:

edit.
Dopiero teraz doczytałam o wysokości,ja nie przekroczyłam trzech tysięcy.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Pt 17 maja, 2013

mMa napisał(a):Co prawda ciężko go teraz kupić,
Kiedyś w sieci znalazłem ilustrowaną fotkami instrukcję pt: "jak z puszki po piwie zrobić palnik spirytusowy"
Ech... poczciwe stare kochery... :wink:
Co mnie zniechęca przy tych wszystkich multipaliwowych konstrukcjach to ich stosunkowo skomplikowana budowa. Dysze, wężyki, butle, zaworki, pompki...
Im więcej elementów, tym większe prawdopodobieństwo zepsucia jednego z nich, a i większa waga. A jeżeli tylko coś może się zepsuć, to na pewno się zepsuje i zrobi to w najmniej pożądanym momencie.
A palnik? Wlewasz denaturat, jedna zapałka lub ogienek z zapalniczki i działa! I zepsuć się nie ma co.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

miszku

Ulubione góry: gorce

Pt 17 maja, 2013

Można bez problemu kupić i Esbit (mosiężny) i Tatonka (nierdzewka). Tylko z tymi palnikami zawsze mam dylemat - nosić spirytus w dwóch naczyniach (opałowy i spożywczy) czy lać spożywczy do palnika... :)

Nixon

Ulubione góry: Tatry

Pt 17 maja, 2013

Bierzesz pod uwage zakup Jetboil'a? jak dla mnie genialna sprawa no i bardzo wydajny nawet na jednej małej butli 100 gotujesz 12l wody:)

szym14

Wt 28 maja, 2013

W Gruzji znalazłem kartusze 190g za 20 GEL czyli jakieś 40 zł :( przy 2-osobach na dwa tygodnie topienia śniegu. Palnik na benzynę może się zwrócić :(

Krzysiek.

Ulubione góry: Wszystkie

Pn 03 cze, 2013

Nixon napisał(a):Bierzesz pod uwage zakup Jetboil'a?

Tu nie ma co brać pod uwagę tylko brać Jetboila - sam go używam od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Szybki interes w gotowaniu - wymiata inne kuchenki. Na takiej wysokości jak 4500m n.p.m gazu kuchnia łyknie o duuużo więcej więc warto mieć Jeta bo szybko gotuje a można nawet kupić kartusze z gazem specjalnie na wysokie minusowe temperatury np: kartusz zimowy MSR

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na czasie i sprawnym gotowaniu to tylko Jetboil

Nixon

Ulubione góry: Tatry

Pn 03 cze, 2013

no ktoś poparł moją wypowiedz:) wiec tak jak widzisz bardzo fajne rzecz ja tez sam używam i nie zaluje ani zlotowki wydanej na Jeta bo jest to genialna sprawa! Nie zastanawiaj sie nad niczym innym:)
pozdrawiam

KarolKarolKarol

Ulubione góry: Tatra Mountain

Pn 02 mar, 2020

Powiedzcie, czy do Jetboila można zastosować uniwersalne kartusze czy producent skutecznie to uniemożliwił? Ceny tych kuchenek bardzo się zmieniły i rozważam zakup.

duncan76

Pn 02 mar, 2020

Zależy co rozumiesz jako uniwersalny kartusz - do Jetboila pasują nakręcane kartusze w standardzie EN 417.

Powrót do Sprzęt, szpej