Olympus TG-4 - recenzja apratu wyprawowego

Fotografia górska (i nie tylko). Najlepsze górskie plenery do zdjęć, zalecany sprzęt, przydatne akcesoria, ustawienia pozwalające dokonać najlepsze ujęcia.

Moderator: Moderatorzy

Łukasz1992

Ulubione góry: Tatry

Olympus TG-4 - recenzja apratu wyprawowego

N 09 paź, 2016

Cześć,

Polecam Wam, napisaną z lekkim przymrużeniem oka, recenzję aparatu ekspredycyjnego Olympus TG-4

http://think-about.pl/olympus-tg-4-zdob ... iecznikow/

Pozdrawiam,
Łukasz

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Re: Olympus TG-4 - recenzja apratu wyprawowego

N 09 paź, 2016

Oceniając recenzję napiszę: super! Oceniając aparat... Hmm. Fajnie mieć w podróży sprzęt, którym w razie potrzeby można wbić gwóźdź, ale skoro aparat jest, jakby nie było - fotograficzny, dobrze aby porządnie wywiązywał się z zadania, do którego został stworzony. Rozumiem, że od kompaktów nie należy wymagać cudów, lecz nawet jak na tę klasę sprzętu to czegoś tam nie urywa. A może już jako użytkownik lustrzanki (też Olympusa) nieco sfiksowałem?

Łukasz1992

N 09 paź, 2016

Wiesz, pewnie tutaj dużo zależy od tego, czego oczekujemy od apartu.

Wielu posiadaczy kompaktów, używa jedynie trybu automatycznego i w praktyce, ten segment rynku jest już zajmowany przez lepsze smartfony, które robią naprawdę dobre zdjęcia i to tym osobom wystarcza. Jakoś zdjęć robionych lustrzanką jest rzeczywiście wyższa, ale co do tego aparatu, wydaje mi się, że to świetna propozycja, dla osób, które chcą mieć pewność, że ich aparat jest niezniszczalny + zrobi zdjęcia na tyle przyzwoite, że przez długie lata będą ozdobą w rodzinnym albumie :)

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

N 09 paź, 2016

Jasna sprawa - Olympus z pewnością lepiej się orientuje w potrzebach rynku :) A ten TG-4 to swoją drogą dobry aparat jest. A propos niezniszczalności - koleżanka zaopatrzyła się w podobnie rzekomo niezniszczalny wynalazek. Po dwutygodniowej wyprawie została z popękanym wyświetlaczem i bałaganem w menu. Moja krucha lustrzanka wyszła bez szwanku :)

Łukasz1992

N 09 paź, 2016

Mi podobało się jak reaguje ten olympus na niskie temperatury, tj. nie dawał oznak, że mu zimno :)

Może trochę tak jest, że z lustrzanką obchodzisz się łagodniej, bo wiesz, że jest krucha, a koleżanka miała większą skłonność do nieuwagi, bo przecież ma nieśmiertelny sprzęt :D

matek80

So 29 paź, 2016

ciekawa zabawka na ekstremalne wyprawy, cena jak za kompakta niska nie jest, lecz trzeba pamiętać jakie właściwości ma owy aparacik

Andrzej Pol.

Ulubione góry: Karkonosze

Śr 30 maja, 2018

Witam.
Nabyłem TG4 i mam zapytanie, czy ktoś spotkał się z czymś takim ?
Podczas robienia zdjęć pojawia się jaśniejsze przebarwienie (koło) na samym środku zdjęcia i jednocześnie w tym miejscu gubi ostrość, nie koniecznie na ujęciach pod słońce. Tak poza tym jest OK. :)
W serwisie odpowiedziano mi że "ten typ tak ma", " zminiaturyzowana optyka".
Proszę o odp. Pozdrawiam.
Andrzej.

Powrót do Fotografia górska