Muzyka do chodzenia po szlaku

Tu można pisać o wszystkim, nie zaśmiecając zasadniczej tematyki forum... w ten sposób można się poznać na płaszczyźnie nie tylko górskiej :-)

Moderator: Moderatorzy

Gras

Ulubione góry: Karkonosze

Muzyka do chodzenia po szlaku

Śr 21 lut, 2018

Witam wszystkich :D
Jeszcze na forum nie zauważyłem tematu traktującego o muzyce jakiej słuchacie podczas wspinania się na szczyty. Czego słuchacie? Jaka muzyka motywuje was do dalszej wspinaczki?
Od siebie dodam:
Iron Maiden który zawsze mi towarzyszy, pomagając mi przeć przed siebie?
A jak u was? Czekam na wasze odpowiedzi :D

zolw

Ulubione góry: Beskidy

Re: Muzyka do chodzenia po szlaku

Śr 21 lut, 2018

Na szlaku wolę wsłuchiwać się w odgłosy natury niż w odtwarzacz a przy ognisku w gitarę np. https://www.youtube.com/watch?v=7scH1OQgfBQ

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Śr 21 lut, 2018

Jeżeli to muzyka ma motywować do wspinaczki, to może wcale nie ma potrzeby jechać w góry? Może po prostu wystarczy posłuchać muzyki?
Gdy pojawi się prawdziwa motywacja do wyjścia w góry, żaden dodatkowy "doping" nie będzie potrzebny. W końcu to ma być przyjemność, nie smutny obowiązek.

Mnie osobiście do marszu najlepiej motywuje delikatny szum wiatru, ptaki świergoczące w gałęziach, poszczekiwania psów gdzieś w dolinach, odgłosy przelatujących wysoko samolotów. Mogę wtedy wysłuchać swoich myśli, podyskutować z nimi. Słuchawki w/na uszach powodują odcięcie od świata i potraktowanie go przedmiotowo. Tylko jako czegoś, co ma się "zaliczyć" stosowną liczbą przebytych kilometrów. A nie w tym rzecz.

Abstrahując od kwestii bezpieczeństwa. Ze słuchawkami nie usłyszysz spadającej gałęzi, nadjeżdżającego quada, a w górach nieco wyższych staczającego się kamienia lub innego turysty :wink:
No i jeszcze jedna dość ważna kwestia. Ze słuchawkami nie usłyszysz wołania o pomoc.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

dominikaczarnecka

Ulubione góry: Himalaje

Cz 15 mar, 2018

zolw napisał(a):Na szlaku wolę wsłuchiwać się w odgłosy natury niż w odtwarzacz a przy ognisku w gitarę np. https://www.youtube.com/watch?v=7scH1OQgfBQ

Ja mam podobnie. Dla mnie najpiękniejsza muzyka w górach to szum wiatru, plusk strumyka i śpiew ptaków :)

Powrót do Nie tylko o górach