wiosna w Krakowie

Tu można pisać o wszystkim, nie zaśmiecając zasadniczej tematyki forum... w ten sposób można się poznać na płaszczyźnie nie tylko górskiej :-)

Moderator: Moderatorzy

Sebastian Słota

Ulubione góry: Pieniny, Mała Fatra

wiosna w Krakowie

Śr 25 kwi, 2018

Po kilku ostatnich kiepskich wiosnach (dużo chmur, mało słońca, zimno i smutno) pierwsza połowa kwietnia 2018r. wyglądała w Krakowie imponująco - prawdziwa „wiosna pełną gębą". Dużo ciepłych i słonecznych dni bardzo przyspieszyło wegetację, w Krakowie zrobiło się zielono i kwiatowo. Jakże miła odmiana po zimie, która jest piękna w górach, ale w zasmogowanym Krakowie wygląda trochę ponuro (choć tej zimy i tak było lepiej niż rok temu). Przez kilka ciepłych kwietniowych dni pokręciłem się trochę z aparatem po centrum Krakowa, czego efektem jest galeria, którą prezentuję poniżej. Nosi ona tytuł „wiosna w Krakowie", ale wg mnie wiele zdjęć jest tak mocno oderwanych od krakowskiej rzeczywistości, że mogłyby zostać zrobione gdzieś w plenerze, a nie w centrum miasta. Raczej nie fotografowałem krakowskich zabytków w wiosennym otoczeniu, ale skupiłem się na kwietno-łąkowych kadrach, momentami o lekko abstrakcyjnej formie, wynikającej z mojej fascynacji fotografią z małą głębią ostrości.

A na deser, żeby nawiązać jakoś do górskiej tematyki forum, we wpisie znajdują się dwa zdjęcia zrobione na Wawelu: z widokiem na Tatry i Babią Górę

http://sebastianslota.blogspot.com/2018/04/wiosna-w-krakowie.html

DSC_2169.jpg

DSC_2203 - Planty przy Straszewskiego.jpg

Sebastian Słota
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Powrót do Nie tylko o górach