"Niech ktoś po nas przyjedzie! Jest ciemno!"

Tu można pisać o wszystkim, nie zaśmiecając zasadniczej tematyki forum... w ten sposób można się poznać na płaszczyźnie nie tylko górskiej :-)

Moderator: Moderatorzy

Matt47

Ulubione góry: Wszystkie.

Re: "Niech ktoś po nas przyjedzie! Jest ciemno!"

Pt 08 sty, 2016

I takie rzeczy będę powtarzał każdemu, kogo spotkam i będzie pierniczył farmazony...
Raki / raczki są obecnie potrzebne nawet w Beskidach - szlaki prowadzące po drogach są mocno oblodzone, więc pewnie to samo jest w większości miejsc z powodu występowania dużej ilości cieków wodnych.
Dzwoni przerażony turysta do TOPR.
-Taksóweczkę do Morskiego Oka poproszę.

araneus

Ulubione góry: Sudety

Pt 08 sty, 2016

Podsumowując, chcecie sami ryzykować swoje lub czyjeś życie (strach przed kosztami akcji ratowników), przed sobą zamykać dostęp do gór, płacić haracz firmom ubezpieczeniowym, rozwalać finanse Topru, ratownikom dodawać niepotrzebnej papierkologii, a to wszystko tylko po to, by zrobić na złość kilku idiotom, którzy nadużywają pomocy w górach.

Odnoszę wrażenie, że żółć was zalewa i powoli zatruwa układ nerwowy.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

So 09 sty, 2016

Nie przesadzajmy. :) Jeśli rozmawiamy o ubezpieczeniach to czy ktoś prócz mnie otrzymał niedawno bardzo niepokojący mail od Pani Zofii Gutek i Aleksandry Chruściel? Nie wiem czy tu jest miejsce na taką dyskusje i czy w ogóle wypada o tym dyskutować, ale może ktoś coś więcej wie?
Ostatnio edytowano So 09 sty, 2016 przez Stefanek, łącznie edytowano 1 raz

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

So 09 sty, 2016

1. Każdy z nas (pracujący na "biało"/bezrobotny zarejestrowany/dzieciak uczący się) płaci ubezpieczenie na państwową służbę zdrowia, a TOPR, GOPR, WOPR są państwową służbą zdrowia i temu każdemu należy się ratunek na terenie PL jak psu buda.
2. Można by napisać tak: jadę samochodem dozwoloną prędkością, nagle wjeżdżam na kilkumetrowy zalodzony odcinek, wypadam z drogi, uderzam w drzewo. Ktoś mógłby powiedzieć: płać za akcję, bo głupi byłeś i nie dostosowałeś prędkości do panujących warunków...!
3. Kto miałby obiektywnie oceniać, że jeden, czy drugi wypadek był z głupoty, a nie z przypadku...?
4. Śmigło np. na Słowacji jest płatne, bo jest... prywatne!

Kwestia jest tylko taka, czy jak w Polsce będzie udzielona obcokrajowcowi pomoc specjalistycznych jednostek ratunkowych, to czy Polska otrzyma zwrot tych kosztów od ubezpieczyciela (państwowego lub prywatnego) delikwenta?
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

duncan76

So 09 sty, 2016

Stefanek,
nie znam szczegółów, ale jako członek AV z pewnością otrzymałeś maila informującego, że jest nowy oddział AV Polska z nowym numerem konta, telefonu, mailem i stroną. I nowymi, niższymi cenami.
Natomiast "pożegnalny" mail od Pani Gutek świadczy o tym, że "podziękowano" jej w niezbyt wyszukanym stylu, który ostatnio stał się dość modny...

mrBudziol

Ulubione góry: Te małe i te duże..

So 09 sty, 2016

Z paniami Gutek, Chruściel to nie taką prostą sprawą... Osobiście uważam że tak a nie inaczej musiała się zakończyć kariera tych pań, biorąc pod uwagę choćby sposób "werbowania" nowych płacących składki, jak i kilka innych kwestii... Czasem działalność która wydaje się być fair okazuje się sposobem na wypychanie sobie kieszeni szmalem. Zresztą powiązania tych pań z branżą górską nie na ubezpieczeniach się kończy !

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

So 09 sty, 2016

Cała sprawa dla mnie (nie znającego tematu) wyglądała na bardzo nie fair zagrywkę ze strony AV jak to Pani Zofia wyraźnie zasugerowała w mailu, który wysłała do tysięcy członków. Przelewając ok. 280zł na konto pani Zofii te parę złociszy być może mogło zostać dla niej, ale czy to aż tyle żeby nazwać wypychaniem kieszeni szmalem? A może jest coś czego nie wiem i się nie domyślałem...
Ostatnio edytowano So 09 sty, 2016 przez Stefanek, łącznie edytowano 1 raz

araneus

Ulubione góry: Sudety

So 09 sty, 2016

Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ...

Ja zawsze takie sprawy załatwiam bezpośrednio.
Dlatego AV załatwiałem poprzez centralę w Wiedniu i teraz takie fotelowe przepychanki na mnie wrażenia nie robią.

mrBudziol

Ulubione góry: Te małe i te duże..

So 09 sty, 2016

Stefanek napisał(a):Cała sprawa dla mnie (nie znającego tematu) wyglądała na bardzo nie fair zagrywkę ze strony AV jak to Pani Zofia wyraźnie zasugerowała w mailu, który wysłała do tysięcy członków. Przelewając ok. 280zł na konto pani Zofii te parę złociszy być może mogło zostać dla niej, ale czy to aż tyle żeby nazwać wypychaniem kieszeni szmalem? A może jest coś czego nie wiem i się nie domyślałem...

Po co wysyłała mejle...?! Masz w zwyczaju wysyłać mejle do wszystkich znajomych jeśli ktoś Cię np. zwyzywa, broniąc się w jego treści i obarczając winą tylko i wyłącznie wyzywającego...?!
Co do powiązań... Co do pani Gutek nie jestem do końca pewien, natomiast pani Chruściel...ehm... zbieżność imienia i nazwiska nie może być przypadkowa... szczegóły zachowam dla siebie tak na wszelki wypadek...
Myślę natomiast, że dla kogoś kto "fika" po górskich forach nie powinien to być problem :wink:

Przypomniała mi się afera związana z felernym wypadem w Bieszczady i powiązaniach z panem Piotrem van der Coghen'em... ale to już historia więc nie wracajmy do tego.

jano

So 09 sty, 2016

Takie przypadki powinien czyścić Żleb Żandarmeri.Nikt nie musiałby po nikogo jeździć :D
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

N 10 sty, 2016

Hej, jano. Ale masz "comeback".
Moją znajomą ten żleb "wyczyścił" i musieli po nią jechać. I to kupą, by znaleźć.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Matt47

Ulubione góry: Wszystkie.

N 10 sty, 2016

To co się dzieje z ludźmi mnie przeraża... W dzikim, górskim terenie chcą latarni, chodników, poręczy itd...
Nie po to człowiek ewoluował by przyzwyczaić się do warunków panujących w różnych miejscach...
Dzwoni przerażony turysta do TOPR.
-Taksóweczkę do Morskiego Oka poproszę.

lapetti

Lokalizacja: Stalowa Wieś. "Aaa! To tam gdzie urodził się Szopen?"
Ulubione góry: Od Komańczy po Rabkę.

Śr 27 gru, 2017

Czyli historia lubi się powtarzać:

"Grupa 45 turystów utknęła na drodze z Morskiego Oka w Tatrach. Po godzinie 17 zaalarmowali straż pożarną, policję, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a nawet wojewodę małopolskiego o tym, że mają problem z zejściem z trasy do Morskiego Oka.
Na miejsce wysłano dwa patrole policyjne. Okazało się, że na zejście czeka grupa niemal pięćdziesięciu turystów, którzy nie mają latarek i boją się zejść w dół."

Więcej m.in. w Gazecie Krakowskiej i Tygodniku Podhalańskim.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Śr 27 gru, 2017

Kilka przemyśleń w związku z takimi zdarzeniami...

Szczerze, żal mi tych ludzi, bo w mojej ocenie winny jest bezsensowny system ratownictwa, który ma prawo działać w odpowiedzialnym społeczeństwie. Niestety do takich nasze nie należy (argumentów można przytoczyć sporo).

Drugą refleksję mam dość radykalną - powinno się zakazać działalności służb ratowniczych (typu TOPR) - niektóre geny powinny być usuwane z populacji.

Pozdrawiam,
Maniek

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 27 gru, 2017

Warto posłuchać materiału z rozmów z bidulami dającymi z buta (na stronie artykułu Gazety Krakowskiej). Rzecz nie jest jednoznaczna.
Jest tam oczywiście stanowisko pretensji i dezorientacja, bo konsumenci usługi transportowej, nie mając wykupionego biletu "tam i z powrotem", zostali wyrolowani przez wozaków, którzy więcej ludzi wwieźli niż zwieźli. Niestety, goście w kapelutkach z muszelkami to nie korporacja taksówkowa czy PKS. Tu się dalej "ceprów" wozi jak za Chałubińskiego i pojęcie "bilet" jako zawarcie umowy przewozowej nie bardzo pasuje. Zwłaszcza w opcji tam i z powrotem. Dla "miastowego" operującego schematami taki biznes to pewnie abstrakcja. Ciekawe, jak wyglądałaby ich skarga do UOKiK? Ale jest też głos gościa odzianego wedle aktualnych trendów turystycznych i z czołówką na głowie, który nie wygląda na rozczarowanego brakiem transportu i dystansuje się od grupy, która zamiast iść (skoro nie da się jechać), woli stać i czekać na pomoc.
Ale reszta jest OK. I odpowiednie służby zachowały się prawidłowo. Na forum górskim nie warto wyciągać arsenału polsko-polskiej wojenki o "rację najmojszą", ale na fejsiku "demokraci" już pewnie pastwią się nad "reżimową Policją Błaszczaka" ;).
Myślę, że tędy droga. Obywateli należy uczyć odpowiedzialności i samodzielności. Mentalny socjalizm to zmora naszych czasów. Narzekamy na nadmiar państwa w państwie, ale przy każdej dupereli wciąż liczymy na jego wsparcie.
Ciekawi mnie finał sprawy w przypadku zwiezionych rodzin z dziećmi. W mediach pojawiły się informacje, że rodzice zostali spisani i mogą odpowiadać za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo. Warto robić wokół tego szum w starym i nowym mainstreamie medialnym. Może inni wyciągną z tego wnioski i w przyszłym roku kolejnej części sagi o Morskim Oku już nie będzie? ;)
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Nie tylko o górach