Na zamku w Krasiczynie ... straszy!

Tu można pisać o wszystkim, nie zaśmiecając zasadniczej tematyki forum... w ten sposób można się poznać na płaszczyźnie nie tylko górskiej :-)

Moderator: Moderatorzy

lapetti

Lokalizacja: Stalowa Wieś. "Aaa! To tam gdzie urodził się Szopen?"
Ulubione góry: Od Komańczy po Rabkę.

Na zamku w Krasiczynie ... straszy!

Cz 28 lip, 2016

"Kierownictwo Zespołu Parkowo Pałacowego w Krasiczynie nie chce komentować zdarzeń do jakich doszło tam tej nocy. Wielu turystów mieszkających w hotelowych zamkowych pokojach alarmowało recepcję, że dzieje się coś przerażającego: uczucie zatkanych uszu, dziwne dźwięki, mocna wyczuwalna obecność osób trzecich.

Pracownicy nocnej zmiany w kuchni także skarżyli się na zatkane uszy i wibracje, które powodowały drganie naczyń na półkach. Winda sama się włączyła i przesuwała się miedzy piętrami."

Obrazek

Źródło: Radio Rzeszów.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: Na zamku w Krasiczynie ... straszy!

Cz 28 lip, 2016

Biała Dama na urlopie, to mroczna służba rozrabia.
A damulka pewnie ciśnie z wizytą do Niedzicy, bo spotkałem ją w Małych Pieninach.
Straszyła w biały dzień :).

Obrazek
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Cz 28 lip, 2016

Brrr! Dobrze, że nie jestem tym nieborakiem, z cieniem padającym na jego głowę... skąd właściwie ten cień?! ;-) pytanie parafrazuje tytuł jednego z działów tego forum. Krasiczyn... byłem uczestnikiem kolonii letniej tam, gdy jeszcze było w nim technikum leśne.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pt 29 lip, 2016

Taki czas i "takie czasy" :).
Słońce stało niemal w zenicie, a Czarny Dżentelmen głowę pochylił, więc biały miał tylko czubek nosa. Resztę załatwiło maskowanie w Corelu cech indywidualnych, w myśl ustawy Prawo prasowe (w zakresie ochrony wizerunku).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

PermanentTravel

Pt 29 lip, 2016

lapetti napisał(a):"Kierownictwo Zespołu Parkowo Pałacowego w Krasiczynie nie chce komentować zdarzeń do jakich doszło tam tej nocy.

Ktoś buduje sobie akcję marketingową przez otoczkę tajemnicy i tyle :wink:

turystycznie

Ulubione góry: Beskid Niski, Bieszczady

Pt 29 lip, 2016

O, chyba tam zaglądnę. :)
Dyskusje o turystyce i podróżach: www.turystycznie-forum.pl

PermanentTravel

Pt 29 lip, 2016

Czyli skuteczną strategię marketingową sobie obrali :D

ibex

Ulubione góry: Góry Sokole

Cz 05 sty, 2017

Akcja, czy nie akcja, ale pewnie zainteresowanych to przyciągnie. Mało to jest takich grup, które to interesują się takimi zjawiskami i pojadą nawet do najdalszych zakątków tylko z nadzieją, że uda im się coś zaobserwować? Myślę, że całkiem sporo się takich znajdzie. :) Tak czy owak, ważne, że podążają za swoimi przekonaniami i przygodą. A kto wie... ;)

AntonaKon

Ulubione góry: Bieszczady

Pt 13 sty, 2017

Byłam tam z rok temu. Już wówczas krążyły różnego rodzaju legendy o tym, że w tym miejscu straszy. Generalnie nie ma co ukrywać, że marketingowo takie miejsca przyciągają i przyciągać będą.
Ponoć coraz częściej na potrzeby marketingowe specjalnie tworzy się pewnego rodzaju legendy od straszenia po skarby, tajemnicze zniknięcia itp rzeczy - wszystko na potrzeby głodnych sensacji turystów.

RozaRozalia

Ulubione góry: Sowie

Pt 23 cze, 2017

Jakoś nigdy nie wierzę w takie duchy, czysty marketing...

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

So 24 cze, 2017

Znaczy się - wierzysz w czysty marketing ;-). Jak pisałem wcześniej - mieszkałem w jednej z pałacowych sal jako kolonista letniej kolonii ale pobyt nie udał się do końca bo z poważnym oparzeniem wylądowałem w szpitalu w Przemyślu, dokąd spanikowany kierownik kolonii przywoził mi pomarańcze - pomarańcze które w PRL pojawiały się tylko przed Bożym Narodzeniem! A ja nawet nie zdążyłem się przestraszyć...
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Daphne

Ulubione góry: Beskidy

Cz 31 sie, 2017

Byłam w tym roku. Piękne miejsce to trzeba przyznać. Nam też zaserwowali historię o duchach. Tyle, że jedyną "białą damą" jaką widziałam była Panna Młoda, bo to wesele było :D
Ale można było się tego spodziewać. Każdy zamek potrzebuje "historyjki" żeby przyciągnąć nowych ludzi. Po jakimś czasie prawie każdy ma swoje ducha :D
W górach musisz wykonać pewien wysiłek bez zapłaty. Jest to mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego.

pre_Pawel

Ulubione góry: Stołowe

Wt 12 gru, 2017

Tak naprawdę jakby się przyjrzeć tej kwestii bliżej, to na każdym zamku w Polsce straszy. Ba nawet za granicą też są takie zamki :mrgreen: To jest bardziej budowanie klimatu tych miejsc i pewnych utartych schematów, które towarzyszą takim budowlą. Może istnieją takie pałace, gdzie występują nadprzyrodzone moce, ale nie popadajmy w paranoje. Jednak jeżeli to ma zachęcić ludzi do podziwiania polskiego dziedzictwa, to wszystko jest w jak najlepszym porządku :D

Powrót do Nie tylko o górach