Strona 1 z 1

Skrzyczne

Napisane: Pt 20 sty, 2017
przez saper511
Witam
Wybieram się z żoną na Skrzyczne w niedziele. Czy ktoś może mi udzielić informacji czy szlaki są "przetarte", jakie trudności mogą mnie spotkać i ile mniej więcej zajmuje wejście. Dawno nie chodziłem po górach, a chciałbym wiedzieć co mnie czeka.

Re: Skrzyczne

Napisane: Pt 20 sty, 2017
przez Ajkub
Trudności raczej zbyt wielkich nie ma.
Jeśli pójdziesz niebieskim, który przecina stok narciarski momentami możesz mieć problem ze znalezieniem znaków.

Rok temu w styczniu szedłem z żoną niebieskim w górę i zielonym w dół. Opadów wtedy zbyt wiele nie było, ale w pewnych miejscach było nawiane tyle śniegu, że broczyliśmy po pas w białym puchu. W tym roku opadów (zdaje się) jest więcej, więc może być różnie z ilością śniegu. Spytaj najlepiej beskidzkiego GOPRu na miejscu.

Re: Skrzyczne

Napisane: So 21 sty, 2017
przez Wacek
Byłem w czwartek na Skrzycznem od strony Lipowa Ostre szlakiem niebieskim. Polecam od tej strony. Na dole darmowy pusty parking przy leśniczówce. Szlak przetarty i generalnie udeptany. Narciarzy mało (zjechało w sumie trzech). Piękne widoki smogu nad którym unosi się Pilsko i Tatry (jeśli będzie pogoda). W górę wg znaków 2 godziny, ale na spokojnie ze 3 - 3,5 będzie spacerem (nie wiem jakim tempem chodzicie). Foto ze szlaku jeśli chcesz na maila bo nie wiem jak się tutaj wkleja...
Pozdrawiam.

Re: Skrzyczne

Napisane: Wt 24 sty, 2017
przez saper511
Byłem na Skrzycznym od Szczyrku szlakiem niebieskim i łatwo było. Schodziłem do Buczkowic innym szlakiem i tak jest ubity że można biegać. W najbliższy weekend chciałem coś znacznie trudniejszego . Wybrałem Babią Górę, co sądzicie o takim pomyśle, jak wygląda tam wejście zimą bez raków ?