Strona 1 z 4

Mała Fatra

Napisane: Cz 03 maja, 2007
przez marcello2
Cześć.
Właśnie wróciłem z Małej Fatry. Ogólnie jest tam już wiosna, tylko szczyty Velkego Krivana i Malego Krivana są zaśnieżone. Ich zbocz też do wysokości mniej więcej górnej stacji wyciągu na Krivan. Szlaki w miarę dobrze oznaczone, miejscami błotniste. Ale ogólnie warunki turystyczne są bardzo dobre. Można jeszcze natrafić na całe polany krokusów... :lol:

Re: Mała Fatra

Napisane: Pt 04 maja, 2007
przez Arni
A nieco niżej w lasach? Jak jest na żółtym trawersie Stoha? Zapodaj jakieś fotki jak masz. Będę tam szedł za kilka dni więc jestem ciekaw.

Re: Mała Fatra

Napisane: Pt 04 maja, 2007
przez marcello2
Cześć. W lasach nie ma już śniegu. Szlaki są w bardzo dobrym stanie. Co prawda na Stoh i Razsutce nie wchodziłem z braku czasu, ale wchodziłem z Vratnej na Grun i dalej na Poludnovy Grun. Stamtąd jest bardzo dobry widok na Stoh i Razsutce. Nawet na szczytach nie było widać śniegu. Nawet nie brałem stuptutów, mimo że na V. Krivanu jest śnieg. Pogoda była rewelacyjna, tak że część ekipy się mocno zjarała. Kilka zdjęć mogę wysłać na mejla, część umieściłem w Górskiej Fotogalerii Internautów na e-gory - możesz je w dziale Inne Góry obejrzeć. Ew. na www.marcello2.digart.pl
Pozdrawiam
Marcin

Re: Mała Fatra

Napisane: Pt 04 maja, 2007
przez Romcio 17
Witajcie.Też wróciłem z Fatry. Diery bez śniegu,ale za to ciężko ominąć błoto.Można spotkać salamandry. Duży Rozsutec od południa bez śniegu ,ale za to spotkałem czarne żmije.Północna strona - masa śniegu, polecam schodzenie.Nowością jest krzyż na szczycie.Polecam ubezpieczenie 45sk. na 3 dni.Mają bazę przy drodze do Stefanowej.

Re: Mała Fatra

Napisane: So 05 maja, 2007
przez Arni
No właśnie, południowe stoki są bez śniegu, a wygląda na to jednak, że północne w lesie są jeszcze białe. Będę szedł właśnie od północy ze słabą ekipą i tego śniegu się trochę obawiam. Mimo wszystko dzieki.

Re: Mała Fatra

Napisane: Śr 09 maja, 2007
przez Andis
To, że w lesie na Rozsutcu jest biało, to nic, najgorzej, że tuż pod szczytem przy zejściu jest pełno zlodowaciałego śniegu i ani kawałka kosodrzewiny, żeby się złapać. Trochę niebezpiecznie, ale da się zejść.

Tak wygląda to najciekawsze miejsce - widok z Małego Rozsutca.
Obrazek

Re: Mała Fatra

Napisane: Cz 16 kwi, 2009
przez koniczynka81
wybieram się za 1.5 tyg. na Małą Fatę (Velky i Mały Krivan, Stoh, Grun i parę innych). Maly i Velky Rozsutec , Diery odpuszczamy bo byliśmy niecały rok temu, teraz chcemy dokończyć Fatrę;)

Mam 2 pytania:
Spodziewamy się śniegu, ale jak dużego i na jakich wysokościach?
Jakie mamy szanse na spanie w Chacie pod CHlebom?

Re: Mała Fatra

Napisane: Pt 17 kwi, 2009
przez marcello2
No Kamyczku, fajna wycieczka się szykuje...
Ja byłem na Małej Fatrze w łikend majowy dwa lata temu. Śniegu było sporo tylko w wyższych partiach - tak ok.1400 ale i nie wszędzie... na pewno Krivanie będą w śniegu...
Podaję linka do zdjęć z wycieczki:

http://picasaweb.google.pl/marcello2toj ... 007042729#

jak coś więcej to na gg, które znasz :D

Co do noclegu w chacie pod Chlebem, to kumpel tam kiedyś nocował - jago wrażenia były ciężkie - mówił, że jeszcze nigdy nie spał w mniejszym schronisku przy takim tłoku - po prostu większa buda dla psa...ale przenocował gdzieś na glebie...
Chociaż może tylko on tak trafił... ale to zdaje się będzie łikend majowy, więc więcej się należy tam spodziewać Polaków niż Słowaków :D

pozdro

Re: Mała Fatra

Napisane: Pn 20 kwi, 2009
przez koniczynka81
hej marcello;)

Ja hiper dokładnie przejrzałam ostatnio Twoje 'Małofatrzańskie' zdjęcia;) Chciałam wiedziec czego się mogę spodziewać;)
Wyprawa będzie PRZED majówką (mniej więcej w dniach 27-30 kwietnia) więc naprawdę mam nadzieję na ten nocleg pod Chlebom;)
A jak nie wypali to sobie Pilsko odwiedzimy;)

Pozdrawiam serdecznie;) I dzięki za przypomnienie o sobie;)

Re: Mała Fatra

Napisane: N 03 maja, 2009
przez koniczynka81
trochę o warunkach na Małej Fatrze:
spore połacie mokrego śniegu na Snilovskim Sedle, na trasie Snilovskie Sedlo-Velky Krivan, potem to już bajka;) Kwitną krokusy, gdzieniegdzie jeszcze zalega śnieg (na trasie Velky-Maly Krivan), ale z CHleba na Grun to prawie sielankowo;)

http://picasaweb.google.pl/Katarzyna.Ka ... ecien2009#

Re: Mała Fatra

Napisane: Wt 05 maja, 2009
przez Andix
Do tego co pisze Koniczynka dodam że na Dierach warunki bdb. Za to pogoda bardzo zmienna, jednego dnia piękne słońce i gradobicie :D. Jedynym problemem mógł być dość silny, porywisty wiatr zwłaszcza na skałach Rozsutców czy grzbiecie Kryvani.

Re: Mała Fatra

Napisane: So 07 sty, 2012
przez horus
Mała Fatra - Wielki Rozsutec
Warunki skiturowe bardzo dobre - ok. 30-40 cm świeżego śniegu, w sumie pokrywa śnieżna miejscami grubo ponad metr
Warunki turystyczne w niższych partiach bardzo dobre, z tym, że w związku z niespecjalnie przetartymi szlakami wskazane rakiety, albo się zapadacie po d...
Na szczyt Rozsutca wejść się da - aczkolwiek warunki już trudniejsze (pokrywa nie do końca związana w związku z czym aktualnie jest 3 lawinowa) - pod śniegiem lód, dość ślisko - wymagane raki i dziaba, widoki na szczycie kiepskie (spore zachmurzenie)

Re: Mała Fatra

Napisane: Cz 19 kwi, 2012
przez Krzysztof
Wybieram się tam pod koniec kwietnia, orientuje się ktoś czy dużo śniegu zostało ?

Re: Mała Fatra

Napisane: Cz 19 kwi, 2012
przez Ariel Ciechański
Krzysztof napisał(a):Wybieram się tam pod koniec kwietnia, orientuje się ktoś czy dużo śniegu zostało ?


http://zima.vratna.sk/sk/stredisko/web-kamery

Re: Mała Fatra

Napisane: So 21 kwi, 2012
przez Szymon
Krzysztof napisał(a):Wybieram się tam pod koniec kwietnia, orientuje się ktoś czy dużo śniegu zostało ?

Przypaliłeś się na Fatrę widzę :). Masz już trasę zaplanowaną?