Zasady umieszczania info pogodowych

Opis aktualnych warunków panujących w górach. Zarówno w poszczególnych pasmach jak i na konkretnych szlakach.

Moderator: Moderatorzy

Avatar użytkownika
Żaku
Administrator forum
 
Posty: 2043
Dołączył(a): N 25 wrz, 2005
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Zasady umieszczania info pogodowych

Wt 19 kwi, 2016

Wpisujemy tutaj, informacje o aktualnych warunkach, jakie panują w odwiedzanych przez Was rejonach górskich. Chodzi o takie cechy jak:
- szlaki przetarte lub nie (zima);
- wiatrołomy,
- zamknięte szlaki lub ich odcinki,
- osuwiska,
- inne, występujące utrudnienia.

Posty dotyczące ogólnych warunków w odpowiednich pasmach górskich, zamieszczajcie w przygotowanych tematach (np. BESKID ŚLASKI), lub jeśli nie istnieje dane pasmo, dopiszcie je w ustalony sposób (w temacie sama nazwa pasma).

Jeśli chcecie zapytać lub dać informacje dotyczącą konkretnego szlaku lub odcinka, utwórzcie Nowy Temat wg. wzoru: PASMO GÓRSKIE: szlak (np. BESKID ŻYWIECKI: czerwony ze Zwardonia na W. Racze), a w nim opis warunków lub pytanie, jesli owy temat juz istnieje, dopiszcie do niego nowego posta.

Posty opisujące ten sam temat, wpisujcie wtedy, jeśli znane są wam zmiany warunków lub jeśli przez dłuższy czas nikt nie wpisał nowego postu (chodzi tylko oto, aby codziennie nie przybywało postów typu: "warunki takie jak wczoraj", jednak po tygdniu warto zobaczyć post: "warunki nadal dobre, szlaki przetarte").

Mam nadzieje, że forum to pomoże nam wszystkim w dobraniu trasy wędrówki jak i czasu jej trwania do aktualnych warunków.

PS: Redakcja i współpracownicy portalu e-gory.pl nie gwarantują, że zawarte na niniejszych stronach informacje są prawdziwe, wynikłe nieścisłości spowodowane są brakiem informacji. Pamiętaj, pogoda jak i inne warunki w górach zmieniają się bardzo często i nikt nie jest w stanie przewidzieć ich w 100%. Zawsze bądź na to przygotowany!
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Powrót do Aktualne warunki górskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość