PILNE --- --- XXX zlot Jagodna

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

mMa

Ulubione góry: Gorce

Re: PILNE --- --- XXX zlot Jagodna

Pt 17 sty, 2020

Zlot w Kletnie owszem był, ale w schronisku młodzieżowym i są jeszcze inni stali bywalcy zlotów (oprócz mnie i Izy) którzy na pewno dobrze ten zlot pamiętają :D Optowałabym za Stodołą lub Muflonem

happybilly

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pt 17 sty, 2020

My bardzo chętnie pojawimy się już w piątek (a jeżeli pogoda w tym czasie będzie ok, to może nawet w czwartek?) i w związku z tym Jagodna pomimo tego zamieszania z biletowanym koncertem nadal jest dla nas atrakcyjna. Na drugim miejscu opcja z noclegiem u Majów. Spartańskie warunki jeszcze dla nas nie wchodzą w grę, szczególnie ze względu na Marysię.

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Pt 17 sty, 2020

To ja tak się opowiem:
- okolice Międzygórza mam dość schodzone, bo byliśmy tam na 10-dniowym pobycie, Stodoła wydaje się super miejscem i pasującym do zlotowych imprez ale...
- Bielice są dla mnie niewątpliwie pociągającą miejscówką - jak pisałam zawsze tam chciałam wrócić (byliśmy raz na Kowadle), bo dolina mnie niesamowicie urzekła - i jestem za odpuszczeniem schroniskowej atmosfery na rzecz spotkania z rodzinną częścią forumowiczów w komfortowych warunkach, tym bardziej, że atmosfera to przecież głównie ludzie :D, a pochodzić stamtąd także jest gdzie i choć to droższa opcja to dla mnie warto.
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

mMa

Pt 17 sty, 2020

Stodoła odpada, bo wtedy nie ma miejsc :(
Bielice mogą wcale nie być droższe od Jagodnej (pamiętajmy o bilecie na koncert) ;)
Ludzie są ważni, ale żal mi klimatu schroniskowego. Może jednak Muflon?
A i tak pojadę tam gdzie Wy :)

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Pn 20 sty, 2020

Coś ucichło... i wychodzi, że raczej większość jest przeciwko Celtom ;)
Szukałęm tej miejscówki w Bielicach - czytalem w którymś NPMie - to nie było nic z tych hotelowych rozwiązań, wręcz przeciwnie - o ile pamiętam bez prądu itp. wygód, więc raczej Jarek też nie byłby szczęśliwy...
Chyba skłaniałbym się jednak przy klimacie schroniskowym - wtedy może jednak ten Muflon? A może Pasterka? Tam też jeszcze nigdy nie byłem... (!)
Maniek

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Pn 20 sty, 2020

Do Muflona wysłałem dzisiaj zapytanie o możliwość rezerwacji. Odpowiedź będzie w ciągu kilku dni.
U Majów to zdecydowanie komfortowe miejsce - zdjęcia wnętrza dać na fb i na mapie google - po wybraniu lokalizacji.
Pokoje z łazienkami.

W tym tygodniu musimy wybrać:
Jagodna z Celtami
Majowie w Bielicach
Muflon - jeśli będą miejsca.

Jakby głosować - to ja za Majami...

PS. Pasterka - piękne miejsce, ale wokół tylko Szczeliniec. Sprawdzać ?
Droga jest celem.

Beska

Pn 20 sty, 2020

Góral z WW napisał(a): PS. Pasterka - piękne miejsce, ale wokół tylko Szczeliniec. Sprawdzać ?

Zlot w Górach Stołowych już był, i to nawet miał być w Pasterce ale coś tam nie wypaliło i ostatecznie osiadł w Batorowie. Chyba jeszcze nie czas na powtórki, tym bardziej, że akurat ani Góry Złote ani Bialskie nie stanęły jeszcze na naszej drodze :D

Jakby głosować - to ja - Góral z WW - za Majami
Jakby głosować - to my - Beska, Arturo i Dżoana - także za Majami ze względu na położenie

Maniek, oczywiście schroniskowe klimaty mają dużą przewagę, ale przecież jakby co, to nie musimy się myć w tych łazienkach i buty ze skarpetami można rozstawić po kątach :mrgreen: A jak pogoda będzie łaskawa i pozwoli na ognisko, to nie będzie widać różnicy!

happybilly

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Wt 21 sty, 2020

No to jakby głosować, to ja też za Majami.

Maniek, ja był bym szczęśliwy w bardziej schroniskowym klimacie, ale szczeniaki determinują pewne minimum. Na szczęście nasi mali e-górale rosną, więc wymagania w miarę upływu czasu także wędrują w dół. Teraz jeszcze ze względu na małą e-góralkę Marysię, całkiem spartańskie warunki nie wchodzą w grę, ale mam przeczucie, że to się wkrótce zmieni. ;)
Nie chcę, aby nasze rodzinne (tymczasowe) wymagania ograniczyły wybór lokalizacji. Głosujmy zatem :) - niech demokracja zwycięży ! :)

mMa

Wt 21 sty, 2020

Jakby głosować, to jak już pisałam ja tam gdzie B&A, wiec Majowie :roll: Pociesza mnie, że okolica rzeczywiście super :D Na stronie stoi, że nocleg 40-50zł, od czego to zależy? Jakby ze śpiworem to będzie za 40? Ale gdyby nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji to z Muflona się bardzo ucieszę :lol:

_Andy_

Ulubione góry: we wszystkich zaszczycony :-)

Wt 21 sty, 2020

Jako swiezak nie jestem tu godzien odzywac sie w sprawach tej wagi, ale pozwole sobie niesmialo zapytac: czy nie byloby prosciej zmienic.. czas zamiast miejsca ? :P
Np. tydzien wczesniej jest fajny dlugi weekend (choc dla niektorych pewnie swiateczny) a tydzien pozniej normalny weekend, i pewnie oba bez koncertow na Jagodnej ;)

mMa

Wt 21 sty, 2020

_Andy_ napisał(a):: czy nie byloby prosciej zmienic.. czas zamiast miejsca ? :P
Np. tydzien wczesniej jest fajny dlugi weekend (choc dla niektorych pewnie swiateczny) a tydzien pozniej normalny weekend, i pewnie oba bez koncertow na Jagodnej ;)

Ad.1 w nawiasie sam sobie odpowiedziałeś - ja akurat w mniejszości, a nie w większości, ale jednak ;)
Ad.2. tydzień później to juz prawie długi weekend majowy i związane z tym konsekwencje
Ad 1 i 2 niektórzy mogli już pewnie zaplanować urlopy

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Wt 21 sty, 2020

Nie zmieniałabym terminu...

Majowie - jak najbardziej :)
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Wt 21 sty, 2020

mMa napisał(a):
_Andy_ napisał(a):: czy nie byloby prosciej zmienic.. czas zamiast miejsca ? :P

Ad.1 w nawiasie sam sobie odpowiedziałeś - ja akurat w mniejszości, a nie w większości, ale jednak ;)
Ad.2. tydzień później to juz prawie długi weekend majowy i związane z tym konsekwencje
Ad 1 i 2 niektórzy mogli już pewnie zaplanować urlopy

Popieram Martę. Chociaż weekend majowy w tym roku raczej marny, to zawsze unikaliśmy tych terminów z uwagi na zdecydowanie większe obłożenie zarówno na miejscówkach jak i na szlakach. Weekend świąteczny w ogóle nigdy nie wchodził w grę - nawet jeśli nie ze względów religijnych to z rodzinnych.

Pozwolę sobie przypomnieć, że jesienny zlot spędziliśmy na wschodzie najpierw w PRL-u, a potem na Końcu Świata prawie bez mediów, więc chyba jakby co, to jakoś przeżyjemy tę odrobinę luksusu na zachodzie, dla równowagi chociażby :mrgreen: :mrgreen:
Przy poprzednim zlocie jesiennym na Jamnej też były łazienki w pokojach - co prawda wypadał hydromasaż, ale były :)
Jeśli stanie na Majach to mamy zadanie wymyślić następną lokalizację w typowo schroniskowych warunkach żeby się nie rozleniwić :wink:
Mi ta lokalizacja (znaczy Góry Bialskie) już dawno chodziła po głowie na zlot (jeszcze z Żakiem o tym gadałam), Dolina Białej Lądeckiej zachwyciła mnie latem, ale wiosną pewnie też jest tam ciekawie - rok temu odbębniliśmy śniegi więc teraz powinno być ciepło :D

Góralu, podpytaj o cenę jakbyśmy nie mieli wymagań z pościelą (przynajmniej w większości), jak za dzieciaki liczą i jakby ktoś chciał dotrzeć w czwartek wieczór. A może stodołę z sianem mają dla bardziej wymagających? :wink:

Czyli Jakby głosować - to:

Góry Bialskie i Majowie:
:arrow: Góral z WW
:arrow: Beska, Arturo, Dżoana
:arrow: Jarek, Monika, Jaś i Marysia
:arrow: Ewelina
:arrow: Mma - jakby z przymusu :wink:

Pagórki koło Dusznik i Schronisko pod Muflonem:
:arrow: Mma - jakby miała wybór :wink:
:arrow: Maniek
:arrow: Andy?

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Wt 21 sty, 2020

Dla porządku przypominam sprawę kosztów u Majów:
Rezerwacja weekendowa jest wyłącznie ptk/sob/niedz, czyli zawsze 100,- zł. (2 x 50,- zł )
Nie przyjmują rezerwacji na jeden nocleg sob/niedz w cenie 50 zł.
Ta informacja jest na ich stronie i takie miałem potwierdzenie w rozmowie z właścicielką.
Pisałem już o tym wcześniej.
Jeśli ktoś planuje zlot wyłącznie sob/niedz - to w przypadku Majów koszt wyniesie 100 zł...
To jest bardzo "nieschroniskowy" marketing. Pytanie - czy dla nas akceptowalny.
Droga jest celem.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Wt 21 sty, 2020

Z szybkiego przeglądu widać, że Majowie przeważają. A już sobie chciałem zorganizować przy okazji odwiedziny kumpla we Wrocławiu (Pn/So)... Tak to znowu daliście do myślenia. No to sobie jeszcze chwilę pomyśle...
Maniek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów