XXIV Zlot Forumowiczów 22-23.04.2017 r. B. Śląsko-Morawski

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Re: XXIV Zlot Forumowiczów 22-23.04.2017 r. B. Śląsko-Moraws

Śr 15 lut, 2017

Przewidujecie może jakiś osobny termin na poprawiny ?
Jest taki, co by chciał, a nie może... :D
Droga jest celem.

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Śr 15 lut, 2017

Góral z WW napisał(a):Przewidujecie może jakiś osobny termin na poprawiny ?
Jest taki, co by chciał, a nie może... :D

No cóż, swego czasu odbywały się spotkania majówkowe, ale jakoś się nie przyjęły na dłużej, a skoro w tym roku zlot jest praktycznie tydzień prze dłuuuugim weekendem, to raczej nie ma co liczyć na szybką powtórkę.
Tak w zasadzie, to z przestrzeni ostatnich kilku lat wychodzi, że jakoś częściej ochota na spotkania nachodzi towarzystwo w okresie mniej oblężonym - czyli jesień i zima - jakieś Andrzejki, śródzloty zimowe itp. choć i w wakacyjnym okresie Marek parę razy zapraszał na Przysłop Potócki na gazdowanie - wystarczy jak zerkniesz do wątku o pozostałych inicjatywach.

Oczywiście termin kolejnego zlotu jest w zasadzie znany, więc pozostaje wpisać sobie w kalendarz :) A poza tym jak się pomysł i ochota znajdą to wszystko się zdarzyć może :D
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

duncan76

Cz 16 lut, 2017

Marek napisał(a):Trza by Duncana wywołać do tablicy.

No tak, ferie się skończyły i już nauczyciele się zabrali do roboty :lol: . Byłem w górach Panie Psorze, mam usprawiedliwienie od rodziców :wink:

Do rzeczy: trochę przeceniana jest moja znajomość czeskich schronisk. Z racji tego, że mam dość blisko, to nie korzystam z tamtejszej bazy noclegowej. Chyba, że kogoś interesują miejscówki pod namiot. Natomiast większość tamtejszych szlaków przedeptałem.
Z tego co przychodzi mi do głowy "na szybko" w temacie:
1. Girova - pomijając sprawy geograficzne, plusem jest rzut beretem od Jaworzynki, co ma znaczenie dla niezmotoryzowanych. Atrakcje: Trójstyk, skałki Certi mlyny i sesuv. Trochę mało na dwa dni łażenia jak dla mnie. I o widoku ze szczytu zapomnijcie - przydałaby się tam wieża.
2. Javorovy - właściwie Mały Javorovy. Łatwy dojazd i super widoki o wschodzie słońca. Położony jednak nieco na uboczu (może jedną trasę stamtąd bym zrobił), mocno zurbanizowany i w weekend pełen ludzi.
3 i 4. Chata Ostry i Chata Slavic. Położone niedaleko od siebie są bardzo podobne jeśli chodzi o widok i typowo schroniskowy klimat. Oba będą dobrym wyborem. Ostry jest chyba bardziej kameralny i rzadziej uczęszczany, z bardzo sympatycznym psiskiem (w przeciwieństwie do Girovej - tamtejszy doberman chyba mnie nie lubi :? ). Slavic jest trochę większy, ale daje moim zdaniem większe możliwości pokręcenia się po okolicy.
5. Lysa Hora - najlepsze widoki z oczywistych względów, jednak na nocleg nie bardzo. Tłumy i nowy wypasiony hotel Zatopek. Stare schronisko Kamenak chyba jest nieczynne (przynajmniej tak było dwa miesiące temu).
6. Radegast - fajna okolica, niezłe widoki. Tylko podobnie jak na Łysej masa ludzi, schronisko pod Radegastem robi dobre wrażenie, ale też bliżej mu do hotelu.
7. Kozubowa - przyzwoite widoki, ze dwie trasy do zrobienia, tyle że klimat trochę za bardzo "narciarsko-hotelowy" i to rodem z czasów Lubomira Strougala :wink:

Jest jeszcze parę innych miejsc (np. Kotar, Prasiva), ale położone na uboczu nie dają za dużo możliwości wycieczkowych, poza tym w martwym sezonie mogą być pozamykane. Bila to typowy ośrodek narciarski - mało "turystyczny".

Trasy w Beskidzie Śląsko-Morawskim są lekkie, łatwe i przyjemne, choć (poza nielicznymi wyjątkami) przeważnie nie powalają widokami. Przeważnie prowadzą kamienisto-szutrowymi-asfaltowymi drogami, idealnie nadającymi się na rower (ale to już działka Marka).

Jak będą jeszcze jakieś pytania, to jestem do dyspozycji :)

Beska

Cz 16 lut, 2017

Dzięki Ci Wielki Chanie :mrgreen:

Ewelinka, moim zdaniem pisz na Slavic - na Ostrym jest tylko 19 miejsc i nie wiadomo jak by było z rezerwacją - na Slavicu 43 to z pewnością łatwiej będzie, a po opisie dancana76 jak dla mnie jest to najlepszy wybór. Z oglądu z necie też fajnie wygląda.

Kto ma inne zdanie niech się objawi :)

PS. Albo pisz na oba :)

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Cz 16 lut, 2017

Beska napisał(a):wpadła w oko ta Chata Ostry - bo nieduża, raczej chyba schroniskowa, ale nie mam mapy, to nie wiem jaki to teren do wycieczek, jaki dojazd czy dojście

https://mapy.cz/turisticka?x=18.6457582 ... id=2573911
Hulaj dusza po okolicy :).
Kolářova chata Slavíč: https://mapy.cz/turisticka?x=18.6185478 ... a%20slavic
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

jero

Ulubione góry: Beskidy

Cz 16 lut, 2017

Beska napisał(a):
Ewelina7 napisał(a):Pod tym kątem właśnie patrzyłam na chaty...

I dlatego mi wpadła w oko ta Chata Ostry - bo nieduża, raczej chyba schroniskowa, ale nie mam mapy, to nie wiem jaki to teren do wycieczek, jaki dojazd czy dojście

Dojście najlepsze z Tyry najbliżej starym żółtym szlakiem z parkingu na końcu Tyry, nowy szlak prowadzi chyba z pod gospody w Tyrze,
Nad Chatą Ostry to raczej schronisko,jest jeszcze taka chatka nad schroniskiem jakiś Turystyczny dom, warto popytać w schronisku może uda się wam tam dorwać klucze.
"Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym. "

Ewelina7

Pt 17 lut, 2017

Wyślę dzisiaj pytanie o możliwość noclegu do chat: Ostry, Slavic, Kamenity i może do Kozinca, wszystkie są blisko i możemy się między nimi miło i przyjemnie włóczyć.
Girova i tak nie odpowiada ;)
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Pt 17 lut, 2017

Ewelina7 napisał(a): Girova i tak nie odpowiada ;)

A tam... gira jej w oko :mrgreen: najwyraźniej wie, że nie w tym Beskidzie co trzeba leży...
Uważam, że każda z trzech pierwszych wymienionych przez Ciebie lokalizacji jest ok.

Marek napisał(a): Hulaj dusza po okolicy :)

No i hulam, a co! Lubię wiedzieć o czym gadam to i pięknie dziękuję :D

Marek

So 18 lut, 2017

Link do mapy.cz warto dodać do przeglądarkowej zakładki "ulubione" (czy jakoś tak).
Jakby czeskie czyli śląsko-morawskie chaty nie wypaliły, to może warto pomyśleć o opcji namiotowo-puchowej? W połowie kwietnia to żadna ekstrema, a łączny potencjał sprzętowy na tak kameralnej imprezie powinien wystarczyć. I nie musimy się martwić na tę jedną krótką nockę istniejącą bazą turystyczną. Zlatujemy się tam, gdzie chcemy, a czeskie prawo nie zabrania :).
(Goethe)

Beska

N 19 lut, 2017

Marek napisał(a): Jakby czeskie czyli śląsko-morawskie chaty nie wypaliły, to może warto pomyśleć o opcji namiotowo-puchowej?

Chyba jeszcze o wiele za wcześnie na takie czarnowidztwo :?

Ewelina7

N 19 lut, 2017

Na razie mam odpowiedź z chaty Kamenity, ale mają tylko 12 miejsc - pokój 4 i 8osobowy.
Jakby żadna inna chata nie wypaliła, to może połączymy to z opcją namiotową dla mogących i chętnych?
Bo dwanaście miejsc to jednak może być mało?
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Ewelina7

Pn 20 lut, 2017

W Kamenity można rozbić namiot. Cena - wg strony 300 koron w pokoju bez łazienki i 350 w pokoju z łazienką. Jednorazowy rabat 50 koron za śpiwór. Zaliczka 1500 koron.

W chacie Ostry są jak na razie miejsca, ale kto pierwszy wpłaci zaliczkę ten ma pewną rezerwację, cena za noc ze śniadaniem 320 koron. Śpiwory raczej nie są potrzebne, pościel jest w standardzie. Zaliczka 2000 koron. Zapytałam jeszcze o możliwość rozbicia namiotów.

Niestety, tu chyba trzeba rezerwować konkretną ilość miejsc, więc może czas na jakąś listę?

Jeszcze mi wpadła w oko Kozubova, bardzo już "hotelowa", ale ceny przyzwoite, a jest na tyle duża, że spokojnie się chyba pomieścimy bez względu na to ilu forumowiczów finalnie zjawi się na zlocie. Choć klimat oczywiście nie ten.
Pozdrawiam,
Ewelina

Marek

Wt 21 lut, 2017

Jak lista, to lista.
:arrow:
:arrow: Marek i (umiarkowanie prawdopodobne) Aśka,
Nie ma dla nas znaczenia, która z opcji weźmie górę. Jeśli ta z wariantem namiotowym i na wszystkie łóżka będą chętni, to wybieram(y) namiot.
(Goethe)

Ewelina7

Wt 21 lut, 2017

:arrow: Ewelina i Aleks
:arrow: Marek i (umiarkowanie prawdopodobne) Aśka,
Pozdrawiam,
Ewelina

Beska

Wt 21 lut, 2017

Myślisz Ewelinko, że będzie aż tylu chętnych, że te kilkanaście miejsc nie wystarczy? Zwykle największy problem to deklaracje ludzi.
Druga sprawa - te zaliczki to jak rozumiem podajesz za rezerwację grupową? Jakie są opcje zapłaty w kč? Ja znam tylko Paypal, ale czy dają taką możliwość? Czy przyjmują w PLN?

Tak czy inaczej my oczywiście się dopisujemy:
:arrow: Ewelina i Aleks
:arrow: Marek i (umiarkowanie prawdopodobne) Aśka
:arrow: Beska i Artur - ale raczej nie piszemy się na opcję namiotową

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów