XXIV Zlot Forumowiczów 22-23.04.2017 r. B. Śląsko-Morawski

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Re: XXIV Zlot Forumowiczów 22-23.04.2017 r. B. Śląsko-Moraws

Wt 21 lut, 2017

Beska napisał(a):
Ewelinka, moim zdaniem pisz na Slavic - na Ostrym jest tylko 19 miejsc i nie wiadomo jak by było z rezerwacją - na Slavicu 43 to z pewnością łatwiej będzie, a po opisie dancana76 jak dla mnie jest to najlepszy wybór. Z oglądu z necie też fajnie wygląda.

Kto ma inne zdanie niech się objawi :)

PS. Albo pisz na oba :)

He, he, Slavic jest zarezerwowany na ten weekend, na imprezę urodzinową. W sobotę nawet kuchnia będzie przez jakiś czas zamknięta.

Rozmawiałam z gospodarzem Ostrego, bo zaintrygowała mnie informacja z jego maila, że rozbicie namiotu jest bez opłat. Generalnie jest, ale z kolei jego zaintrygowała opcja nocowania w namiocie i korzystania jednocześnie z udogodnień chaty (sanitariaty, jadalnia). Okazuje się, że w czeskich górach się tego po prostu nie robi (w każdym razie nie w terenie nas interesującym, za Sudety się nie wypowiadam :wink: ) Pan Kotar powiedział, że wyjątkowo może się na to zgodzić, za wniesieniem opłaty na przykład za prysznic. Nie pytałam w jakiej wysokości. Innym problemem jest to, że chata jest zamykana "po ostatnim gościu", więc dostęp do niej dla nocujących w namiotach może być utrudniony.
Poza tym, z miłej pogawędki wyciągnęłam wiedzę o innych jeszcze różnicach - na przykład jedzenie. W chacie spożywa się posiłki tam zakupione, nie ma opcji własnego żywienia. O napoje nie pytałam.

Może powinni się wypowiedzieć częstsi bywalcy tych stron, może, wbrew słowom gospodarza Ostrego nie jest to ogólna praktyka?

Na pewno czeka nas kompletnie inne doświadczenie, mam nadzieję, jako zdeklarowana czechofilka, że pozytywne.
Beska napisał(a):Myślisz Ewelinko, że będzie aż tylu chętnych, że te kilkanaście miejsc nie wystarczy? Zwykle największy problem to deklaracje ludzi.
Druga sprawa - te zaliczki to jak rozumiem podajesz za rezerwację grupową? Jakie są opcje zapłaty w kč? Ja znam tylko Paypal, ale czy dają taką możliwość? Czy przyjmują w PLN?

Co do chętnych to nie wiem. Na jesiennym zlocie było nas chyba koło piętnastki?
Zaliczka dotyczy rezerwacji grupowej, myślałam, że ją po prostu zapłacę, a potem się rozliczymy. Od biedy zawsze się mogę przejechać do Czeskiego Cieszyna... Tylko tu już potrzebna by była poważna deklaracja udziału w zlocie.
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Wt 21 lut, 2017

Ewelina7 napisał(a): Co do chętnych to nie wiem. Na jesiennym zlocie było nas chyba koło piętnastki?

Ostatecznie stanęło na 13, przy czym nie do końca było to odzwierciedlenie osób wcześniej zadeklarowanych

Ewelina7 napisał(a): Zaliczka dotyczy rezerwacji grupowej, myślałam, że ją po prostu zapłacę, a potem się rozliczymy. Od biedy zawsze się mogę przejechać do Czeskiego Cieszyna... Tylko tu już potrzebna by była poważna deklaracja udziału w zlocie.

Tu będzie ta trudność niestety :( Idąc do jakiejkolwiek chaty u nas, nawet jak pojawi się kilka osób więcej to jakoś się zawsze upchnie, widać Czesi są bardziej akuratni. Mi się mimo wszystko podoba ta Chata Ostry, myślę, że do 19 miejsc nie dobijemy z konkretnymi deklaracjami, a jak ktoś pojawi się na własną rękę w ostatniej chwili to już chyba będzie musiał sam sobie radzić - nie sądzę, żeby w bardziej hotelowych chatach było bardziej liberalnie.

Ewelina7 napisał(a): Poza tym, z miłej pogawędki wyciągnęłam wiedzę o innych jeszcze różnicach - na przykład jedzenie. W chacie spożywa się posiłki tam zakupione, nie ma opcji własnego żywienia. O napoje nie pytałam.

Czy z tego wynika, że nie występuje takie ograniczenie poza chatą (w otoczeniu) i pozwolą nam zjeść własną kiełbasę z ogniska tudzież spożyć posiadane trunki? :mrgreen: przy dobrej pogodzie i tak z reguły nie korzystamy z wnętrz :mrgreen:
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Ewelina7

Śr 22 lut, 2017

Pewnie tak. Cytuję z pamięci: "Własne jedzenie możecie jeść tylko na zewnątrz chaty". :)
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

duncan76

Śr 22 lut, 2017

Ewelina7 napisał(a):Poza tym, z miłej pogawędki wyciągnęłam wiedzę o innych jeszcze różnicach - na przykład jedzenie. W chacie spożywa się posiłki tam zakupione, nie ma opcji własnego żywienia. O napoje nie pytałam.
Może powinni się wypowiedzieć częstsi bywalcy tych stron, może, wbrew słowom gospodarza Ostrego nie jest to ogólna praktyka?

To standard właściwie w całym cywilizowanym świecie :wink:. Np. dzierżawcy (zarządcy) schroniska Alpenverein zarabiają tylko na jedzeniu, opłata za nocleg idzie do organizacji. Podobnie z kwestią płacenia za namiot (czyli prysznic, toaletę itp.) - to jak płatny kibel dla gości spoza restauracji. Za postawienie namiotu przy Chacie pod Chlebem na Małej Fatrze płaciłem euro od łebka.
Jedząc swoje przy czeskich schroniskach nigdy nie miałem problemów. Inna sprawa, że schrony omijam z zasady (także zimą) i jeśli już korzystam to tylko z zupy chmielowej.

PS. Trochę głupio byłoby gdyby przepis o "ostatnim gościu" zadziałał w Waszym przypadku w drugą stronę :wink: . Tzn. po imprezie przy ognisku grupa schroniskowa nie mogła do niego wejść.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 22 lut, 2017

Dla mnie ma znaczenie właściwe reprezentowanie polskich turystów przed czeskim gospodarzem. Jego zasady - nasz obowiązek. Nawet na imprezach w polskich schroniskach, obytych z naszym narodowym buractwem ("będzie głośno, będzie radośnie") i często wobec niego zbyt tolerancyjnych, kręcę nosem jak balowicze narzucają reszcie swoje zasady (a raczej ich brak).
Ale nie zanosi się na forumową masówkę, jak np. swego czasu na Ornaku, więc bydła raczej nie narobimy i da się dogadać.
Ja traktuję namiot tylko jako ostateczność. Mogę być całkiem autonomiczny (i nie potrzebuję wtedy nawet placu przed schroniskiem), mogę uiścić dowolną (sensowną) opłatę za możliwość korzystania z zaplecza chaty. Nie umrę też do rana z tęsknoty, jeśli mi drzwi przed nosem zamkną za ostatnim klientem. Najgorszą opcją jest wozić namiot, ale z niego nie skorzystać :). A na to się zanosi, bo lista krótka.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

happybilly

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

So 25 lut, 2017

Marek napisał(a):A na to się zanosi, bo lista krótka.

Wydłużmy zatem tę listę o 3 osoby. Choć jedna z tych osób nieduża jeszcze, to wymagania co do warunków ma nieco większe.
Spanie w namiocie ze względu na Jasia jeszcze nie wchodzi w rachubę o tej porze roku.
Jeżeli będzie spanie w schronisku, to dopisujemy się chętnie do listy.

:arrow: Ewelina i Aleks
:arrow: Marek i (umiarkowanie prawdopodobne) Aśka
:arrow: Beska i Artur - ale raczej nie piszemy się na opcję namiotową
:arrow: Jaś, Monika i Jarek - opcja namiotowa niestety wykluczona

jano

N 05 mar, 2017

:D
Marek napisał(a):Ale nie zanosi się na forumową masówkę, jak np. swego czasu na Ornaku, więc bydła raczej nie narobimy i da się dogadać.

Marek a narobiliśmy bydła na Ornaku? :D
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Iza

Pn 13 mar, 2017

:arrow: Ewelina i Aleks
:arrow: Marek i (umiarkowanie prawdopodobne) Aśka
:arrow: Beska i Artur - ale raczej nie piszemy się na opcję namiotową
:arrow: Jaś, Monika i Jarek - opcja namiotowa niestety wykluczona
:arrow: Iza i Romek - pod namiot bardzo chętnie, ale bez upierania się
Podobnie jak dla Marka, "dla mnie ma znaczenie właściwe reprezentowanie polskich turystów przed czeskim gospodarzem. Jego zasady - nasz obowiązek" i tak dalej, całości cytować nie będę:)

Ewelina7

Śr 15 mar, 2017

Chyba powoli trzeba wybrać miejsce... Ostry czy Kamenity?
Pozdrawiam,
Ewelina

Beska

Cz 16 mar, 2017

Jestem raczej za Ostrym - na 12 miejsc na Kamenitym już jest chętnych 10 osób to w zasadzie listę trzeba by zamykać, a jeszcze sporo czasu jest i niektórym się pewnie klarują plany.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pt 17 mar, 2017

jano napisał(a):Marek a narobiliśmy bydła na Ornaku? :D

Jeśli pawia w umywalce nie zostawił nikt od nas - to nie. Bo chyba większość gości darła ryje do rana, a ponoć większość ustala standardy. Wtedy bydła mogliby narobić najwyżej ci, co próbowaliby egzekwować swoje prawo do ciszy w czasie ciszy nocnej (między 22:00 a 6:00).
Ale chodzą słuchy, że uwolnienie tego kolorowego ptaszęcia to jednak dzieło e-gorala.

Ewelina7 napisał(a):Ostry czy Kamenity?

Wsio rawno.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Ewelina7

So 18 mar, 2017

Ponieważ gospodarz Ostrego dopytywał co z naszą rezerwacją, pozwoliłam sobie ptwierdzić 12 miejsc w terminie 22/23 kwietnia.
Jeśli się zgadzacie, w poniedziałek wyślę zaliczkę.
Ale, ze względu na znaczniejszą w tym przypadku sumę, chciałabym Was prosić o partycypowanie w kosztach zaliczki...
Pozdrawiam,
Ewelina

Beska

N 19 mar, 2017

Ewelina7 napisał(a):Ponieważ gospodarz Ostrego dopytywał co z naszą rezerwacją, pozwoliłam sobie ptwierdzić 12 miejsc w terminie 22/23 kwietnia.
Jeśli się zgadzacie, w poniedziałek wyślę zaliczkę.
Ale, ze względu na znaczniejszą w tym przypadku sumę, chciałabym Was prosić o partycypowanie w kosztach zaliczki...

Wyślij na PW numer konta i ile CI wychodzi za osobę tej zaliczki jakoś na okrągło. Jeszcze jakbyś korespondowała z gospodarzem, to zapytaj o ewentualną możliwość noclegu pt/sob, bo my często wybieramy się dzień wcześniej.

Ewelina7

N 19 mar, 2017

Jutro wyślę przelew i dam Wam znać ile to wychodzi na osobę. Dziękuję za zrozumienie :)
O możliwość noclegu w piątek oczywiwście zapytam.
Pozdrawiam,
Ewelina

Beska

Pn 27 mar, 2017

Czy macie jakieś pomysły na trasy na zlocie? Ktoś coś podpatrywał, planował? Jakieś pomysły kto skąd wyrusza i kiedy? Czy jest szansa na spotkanie na trasie czy dopiero na miejscu?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów