PILNE --- --- XXX zlot Jagodna

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Re: PILNE --- --- XXX zlot Jagodna

Śr 22 sty, 2020

mMa napisał(a):Edit: Zagroda wiadomość przeczytała, ale nie odezwała się ani pół słowem :? , więc nie chyba nie ma sensu ich brać pod uwagę

Widać nie za bardzo to gościnna zagroda :?

Tak sobie na spokojnie myślę po tych szaleńczych poszukiwaniach, że sentyment i chęć to jedno, a umożliwienie wspólnego zlecenia się to drugie.
Przede wszystkim trzeba wyjść od tego, na ile szacujemy uczestników, a tu szacunki są dość duże:
- opowiadających się w tym wątku 12 (bez Marysi), w głównym wątku wpisał się Marek, odzywał się Zdzich, który mówił o przyjeździe z Anią i Marcinem, stałymi bywalcami zlotów jest Iza z Romkiem - to już jest 18 osób. Nie mówiąc o tych, którzy często odzywają się w ostatniej chwili.

I dlatego, pomimo całego sentymentu do Białej Lądeckiej i tego, że jest to świetny teren, po którym zdecydowanie chciałabym więcej połazić, większość obiektów jest zbyt mała - nie licząc hoteli za kupę u kasy - stąd wieloletni brak pomysłu na zlot właśnie tam. Większe Agro u Majów z ich zasadami odpłatności jest zdecydowanie irytujące.

Wobec tego, żeby umożliwić w miarę swobodne zlecenie się, wydaje mi się, że możemy brać pod uwagę:
:arrow: obiekt schroniskowy przy Janowej Chacie w Kletnie 25 miejsc - jeśli chodzi o część wschodnią i wyższe góry,
:arrow: Wataszkę i Muflon - jeśli chodzi o część zachodnią.

Dwa ostatnie nie dały jak rozumiem jeszcze znać, do pierwszego nie dzwoniliśmy - czy wchodziłby w grę? Ja chętnie bo zlot był tam bardzo dawno i na nim nie byliśmy, a okolica mnie ciągnie :)
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

mMa

Ulubione góry: Gorce

Śr 22 sty, 2020

Beska dajesz czadu no cóż kobieta zmienną jest
Poczekamy na rozwój sytuacji, może coś się wyklaruje (odpowiedzi czyli)
A ja już tak polubiłam tę Lądecką :lol:

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Cz 23 sty, 2020

Wczorajsze info z Muflona:
Witam,
noclegi mamy w tym czasie dostępne, możliwe, że wtedy będzie trwał remont kuchni i do dyspozycji będzie tylko wrzątek i nocleg, informacje o remoncie będę miał prawdopodobnie w końcówce marca,
jeśli to odpowiada, to prosze o maila zwrotnego, czekam ze wstępna rezerwacją do 25 stycznia,
Kłaniam się,
Tadeusz Sokala
530 872 143

Wataszka Wójtowice oddzwoniła że już "jest w zasięgu", ale jeszcze nie odesłała odpowiedzi.
Droga jest celem.

Beska

Cz 23 sty, 2020

mMa napisał(a):Beska dajesz czadu no cóż kobieta zmienną jest
Poczekamy na rozwój sytuacji, może coś się wyklaruje (odpowiedzi czyli)
A ja już tak polubiłam tę Lądecką :lol:

Ależ ja też bardzo jestem za Lądecką i my akurat planujemy tak czy siak od piątku więc Majowie aż takiej krzywdy nam nie robią choć wkurzają! Nie chcialabym tylko, żeby ktoś się czuł postawiony pod ścianą jesli nie mial takich planów - dobrze jakby wszyscy chętni dali znak co sądzą.

Edit: to chyba nie chcemy Muflona, daleko a do tego zjeść nie dadzą, a samemu tylko zalewajki :(

Edit2: Namierzyłam zdjęcia ze zlotu w Kletnie - zlotu nr 4 w 2007 r. - z 10 osób na zloty nadal jeździ 6! To faktycznie niezła liczba, choć Dorotki tej wiosny raczej nie będzie. Postulowałabym jednak rozważyć na poważnie kandydaturę Janowej Chaty, która coraz bardziej mi się podoba:

https://www.facebook.com/pg/JanowaChata/photos/?tab=album&album_id=396788207041003&ref=page_internal

Od poprzedniego zlotu w Kletnie minęło 13 lat i w końcu i tak dochodzimy do sytuacji, gdy pasma zaczynają się powtarzać, a tu udałoby się chyba pogodzić i schroniskowe warunki i przystępną cenę i warunki dla dzieciaków i miejsce wśród gór :)

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Cz 23 sty, 2020

Przepraszam, że się wtrącam bo przecież byłem dopiero na jednym zlocie :lol: . A po czeskiej stronie, może tam coś jest podchodzącego? Ja do "tamtej" strony mam blokadę pochodzącą z czasów PRL. Od niedawna dopiero dociera do mnie, że Sudety nie kończą się na granicy państwowej.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Beska

Cz 23 sty, 2020

Błędny Rybak napisał(a):Przepraszam, że się wtrącam bo przecież byłem dopiero na jednym zlocie :lol: . A po czeskiej stronie, może tam coś jest podchodzącego? Ja do "tamtej" strony mam blokadę pochodzącą z czasów PRL. Od niedawna dopiero dociera do mnie, że Sudety nie kończą się na granicy państwowej.

A kolega, co to tylko pierwszą klasę zaliczył, to tak sobie tylko dokłada do gara kolejne zamieszanie, czy ma jakiś cel ukryty? :wink: A może ma też blokadę na zlotowe spotkania z zamierzchłych czasów? :mrgreen:

Błędny Rybak

Cz 23 sty, 2020

Nie, moja droga. Po trzykroć nie. Choć nie byłem to wyobrażam sobie zlotowe spotkania z zamierzchłych czasów i Was w tych czasach XV lat temu! Nie chcę też mieszać więcej bo zamieszanie sięga zenitu a ja chciał bym zaistnieć na zlocie (uwielbiam wiosnę w górach) więc potrzebuję pewnika bo mogę mieć mało czasu :( . I na koniec ten "cel ukryty"... Jak napisałem, w czasie mojej poprzedniej wędrówki w tamtych stronach, o legalnym pójściu na czeską stronę lepiej było nie myśleć bo to były czasy "wielkiego brata", który myślał za turystów. Frustracja pograniczników w Karkonoszach i ich okolicach, często penetrowanych przez opozycjonistów z obu stron granicy na prawdę powodowała poważne trudności w czasie wędrówki. Nawet po legalnym szlaku, zatem z pewną nieufnością, przekroczył bym niewidoczną teraz granicę (vivat Układ z Schengen!) i nawiedził Czechy choć nie uważam je za gościnne.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Iza

Cz 23 sty, 2020

My z Romkiem nadal wybieramy się na zlot. Ja najchętniej do tych Majów i dlatego mam pytanie, jak wiele osób chce być tylko z soboty na niedzielę? Czytając odniosłam wrażenie, że raczej niewiele. Może da się pertraktować z właścicielami, że policzą tym delikwentom za jeden nocleg, jeżeli przywiozą własne śpiwory? Najczęściej to właśnie pościel jest w takich wypadkach problemem. A jeśli zarezerwujemy cały dom, to też mogą być bardziej skłonni do ustępstw.
Jeżeli nie, to stosunkowo blisko Jagodnej, z dobrym dojazdem i schroniskowym klimatem jest jeszcze Orlica w Zieleńcu: http://www.orlica.info/

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Cz 23 sty, 2020

Jeśli o mnie chodzi, to się dopasuję do reszty. Specjalne "formalnego" głosu nie zabieram. Na luksusach mi specjalnie nie zależy, bo w zasadzie to potrzebuję się przespać w jako takich warunkach - a skoro nie widać różnicy... W każdym razie nawet tych Majów w razie konieczności przełknę i wtedy oczywiście wykorzystam oba noclegi - skoro zapłacę(!) Ogólnie otoczenie Białej Lądeckiej mi pasuje, bo byłem tam tylko na szybko "coby zaliczyć", a chętnie obejdę coś w okolicy.
Iza - nie jestem przekonany, że Orlica to jeszcze schroniskowe klimaty - nie sprawdzałem osobiście, ale prasę (tą turystyczną) mają zdaje się nieciekawą.
Maniek

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Pt 24 sty, 2020

Wataszka oddzwoniła.
W tym terminie maja już jedną grupę (uwaga !) jogi.
Wataszki ustalą z Joginami, czy im nasza gitarra przeszkadzać nie będzie i dadzą znać...
Droga jest celem.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pt 24 sty, 2020

Zadeklarowałem udział w zlocie w wątku głównym, to i tu wypada zabrać głos.
Mnie tam rybka - liczcie mnie do każdej miejscówki (z zastrzeżeniem, że nic wykluczającego udział się nie wydarzy).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Beska

So 25 sty, 2020

Tak sobie myślę, że z uwagi na kilka ostatnich postów należy zamknąć dyskusję i wrócić do wątku głównego, gdyż preferencje ujawniły się wystarczająco jasno :D - czyli Bielice.
Góralu proszę, zadzwoń do Majów i zrób rezerwację - pisz, gdyby trzeba było jakieś zaliczki. Z tego co wstępnie mówiłeś, to i tak będzie cały dom dla nas - może rzeczywiście, jakby trzeba było, to się uda negocjować jakieś inne warunki dodatkowych noclegów, o czym pisała Iza, to pewnie się okaże na miejscu w odpowiednim czasie.

WĄTEK POBOCZNY ZAMYKAMY (a jak ktoś ma coś przeciw to trudno, niech mi głowę urwie :wink: )

Błędny Rybak

So 25 sty, 2020

Głowę ci urywać, po co to barbarzyństwo? Zamiast tego zacytuję Gustawa Holoubka "Nie wiem jak państwo, ale ja będę wypierdalał" (stąd).

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

So 25 sty, 2020

Nie wiem, czy sprawdziliście opcję "Dom na skale" w Bielicach. Znajoma, która często bywa w G. Bialskich poleca to miejsce. Ponoć nocleg najtańszy w okolicy. Jest też możliwość zamówienia posiłków. Telefon do gospodarza: 74 814 27 21
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Beska

N 26 sty, 2020

Marek napisał(a):Nie wiem, czy sprawdziliście opcję "Dom na skale" w Bielicach.

To jest właśnie ten ośrodek zborowy Kościoła Baptystów, o którym pisalam wcześniej. Chyba nie bardzo w naszym klimacie ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów