V Zlot Forumowiczów Portalu E-gory - Tatry

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Gdzie ma się odbyć V Zot Forumowiczów Portalu e-gory.pl

Ankieta wygasła Śr 22 sie, 2007

5 Stawów
3
13%
Ornak
11
48%
Murowaniec
3
13%
Chochołowska
2
9%
Roztoka
4
17%

Liczba głosów : 23
PK

V Zlot Forumowiczów Portalu E-gory - Tatry

Wt 26 cze, 2007

Witam Wszystkich :)
Proponuję rozpocząć debatę na temat dokładnego miejsca kolejnego zlotu. Jak już zostało ustalone zlot ma odbyć się w tatrach.

Termin: połowa października 2007

Zgłaszajcie propozycje tras i oczywiście swoją obecność na zlocie.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Wt 28 paź, 2008 przez PK, łącznie edytowano 4 razy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: V Zlot Forumowiczów Portalu E-gory - Tatry

Wt 26 cze, 2007

No, nareszcie ktoś rozpoczął ten wątek, dzięki Michał.
Ja oczywiście zgłaszam swoje uczestnictwo, a jako miejsce proponuję wstępnie Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Czekam na pozostałych.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Wt 26 cze, 2007

Również planuję pojawić się na tym zlocie, tym bardziej się postaram, że zajęcia na uczelni już nie będą w stanie pokrzyżować moich planów :wink:
Co do miejsca - Tatry to dla mnie magiczne góry, uwielbiane całościowo (z wyjątkiem asfaltu do Morskiego Oka), dlatego też jest mi w zasadzie obojętne schronisko.
Ale biorąc pod uwagę, że zlot ma się odbyć w połowie października, a pomijając ubiegłoroczną jesień z wysokimi temperaturami, trzeba by zwrócić uwagę, że często w tym okresie pojawiają się już wyżej opady śnieg i oblodzenia. Dlatego też otoczenie Doliny Pięciu Stawów (myślę, że mieliście na myśli Orlą Perć) może okazać się zbyt trudne technicznie dla niektórych uczestników zlotu, tym bardziej tych, którzy nie posiadają sprzętu i doświadczenia zimowego. Dlatego też proponowałabym schronisko w Tatrach Zachodnich, np. Ornak lub na Polanie Chochołowskiej, gdzie mnogość nietrudnych i pięknych szlaków zaoferuje bogaty wybór ciekawych dróg bez względu na pogodę.

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Wt 26 cze, 2007

witam Wszystkich :smile:
Hm… Tatry, owszem jak najbardziej przybędę, bo mi pasuje praktycznie zawsze i wszędzie, byle tylko w górach… a Tatry kocham wyjątkowo, więc góry te jak dla mnie są idealne na „V zlot” więc jestem za, a co za tym idzie zgłaszam chęć przybycia na zlot
Nie wyprzedzajmy jednak Aniu faktów pogodowych, wstępnie problem ten można rozwiązać następująco: w razie pogody kapryśnej bądź już raczej zimowych niemal warunków można na miejsce zlotu wybrać Ornak lub Dolinę Chochołowską, a w razie gdyby jednak szczęście nam sprzyjało i pogoda o tej porze była jak zeszłego roku łaskawa, można wybrać się na zlot do Doliny Pięciu Stawów Polskich… Myślę ze to byłoby najlepsze rozwiązanie wybrać wstępnie na przykład te dwa miejsca bo faktycznie Tatry to już nie Beskidy czy Sudety gdzie nie ma takich trudności technicznych i nikogo przed wędrowaniem nie powstrzymuje np. brak zimowego sprzętu czy umiejętności a źle wybrane szlaki mogłyby odebrać radość niektórym uczestnikom zlotu którzy zaskoczeni pogodą czy warunkami nie mogliby wybrać się nigdzie poza próg schroniska…
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Śr 27 cze, 2007

Witam.
Najpierw historia:
I Zlot - 15-16.X.2005r. - Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim - Beskid Wyspowy
II Zlot - 22-23.IV.2006r. - Bacówka PTTK nad Wierchomlą - Beskid Sądecki
III Zlot - 12-15.X.2006r. - Bacówka PTTK na Rycerzowej - Beskid Żywiecki
IV Zlot - 20-22.IV.2007r. - PTSM Kletno - Masyw Śnieżnika
(nie wszystkie dane pewne, ale na dzień dzisiejszy nawet w portalu wielu z tych informacji już nie ma albo trudno jest je znależć, może ktoś to zweryfikuje)

Teraźniejszość
V Zlot - 13-14.X.2007r. - - Tatry
Jeśli chodzi o nocleg to myślę, że Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów jest odpowiednim obiektem, choć można rozważyć np. Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki. Ja na dzień dzisiejszy planuję się pojawić na zlocie, a jeśli będzie kilka osób chętnych mogę poprowadzić grupę pasmem Magury Spiskiej zaczynając w okolicach Szczawnicy, a kończąc koło Łysej Polany. Start w czt. ok. południa, nocleg pod namiotem, w schronisku w Tatrach bylibyśmy w piątek w późnych godzinach wieczornych lub nocnych. Ale to takie bardzo wstępne deklaracje.

Przyszłość
Na V Zlocie trzeba będzie ustalić miejsca kolejnych 2-3 zlotów, bo na Tatrach skończyły się ustalenia, które, z tego co pamiętam zapadły jeszcze na II Zlocie. Ja na VI Zlot wstępnie proponowałbym Bieszczady albo Beskid Niski, a na VII może Świętokrzyskie... temat do przedyskutowania.

Wakacje
Zbliżają się wakacje, natomiast w tym roku nic nie jest zaplanowane w stylu Sztafety GSB. Może by skrzyknąć się kiedyś jakoś i odwiedzić Artura na Wierchomli i Jędrka z Kordowca... Tym razem zaczynając od Krynicy, a kończąc w okolicy Pienin. Taki 3-4 dniowy wypad. Jak bym proponował okolice 19-22 lipca. Jak będzie jakiś odzew (4-5 osób) to mogę się tym zająć.

Za dni parę
Od 2-6 lipca pełnię dyżur w St. Rat. GP GOPR na Turbaczu. Jeśli ktoś zawita w tej okolicy to zapraszam na herbatę.
Ostatnio edytowano Śr 27 cze, 2007 przez pawelk84, łącznie edytowano 1 raz
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Śr 27 cze, 2007

pawelk84, niezłe podsumowanie, z mojej strony dodam tylko tyle, iż VI zlot jest już zaplanowany i jego miejsce to okolice Małych Pienin. To ustaliliśmy w Kletnie i jeszcze jedno, padła propozycja, aby miejsce kolejnego zlotu było wybierane przez uczestników zlotów właśnie, na dwa przed, tym sposobem decydujący głos mają właśnie ci forumowicze, którzy w zlotach uczestniczą realnie, a nie tylko wirtualnie, co oczywiście nie zabrania podsuwania pomysłów na forum, jednak ostateczną decyzję podejmukemy za zlotach. Tym sposobem, Ci którzy będą w Tatrach zadecydują, gdzie odbędzie się VII zlot.

Co do odwiedzin Artura i Jędrka, to już dawno mam to w planach, jednak jakoś nigdy mi nie wychodzi, a weekend 19-21 mam już zaplanowany jako wyjazd rowerowo-jaskiniowo-wspinaczkowy na Jure, więc może w B.S. wybierzecie się tydzień później?

PS: Może odwiedzę Cię na Turbaczu.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

mareki

Śr 27 cze, 2007

Witam.
pawelk84 napisał(a):[IV Zlot - 20-22.IV.2007r. - PTSM Kletno - Karkonosze]

Czeski błąd . To nie Karkonosze.
Ostatnio edytowano Cz 28 cze, 2007 przez mareki, łącznie edytowano 1 raz
mareki

AnnaB

Śr 27 cze, 2007

No i coponiktórzy dobrze wiedza jak u mnie stoi sprawa z pazdziernikiem... wiec nie wiem... aczkolwiek chce

W sprawie kordowca w lipcu jestem za ... mam orbone 16tego wiec jak Bóg da a partia pozwoli to bedize co oblewac... tylko ze chce tez w jakis lipcowy weekend w tatry jechac wiec nie wiem jak to sie pouklada ;)... pozyjemy zobaczymy :)
"Gdy zobaczysz, że ktoś wkłada swoje Wysokie Buty, bądź pewien, że zanosi się na daleką Wyprawę"

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Śr 27 cze, 2007

iż VI zlot jest już zaplanowany i jego miejsce to okolice Małych Pienin. To ustaliliśmy w Kletnie i jeszcze jedno, padła propozycja, aby miejsce kolejnego zlotu było wybierane przez uczestników zlotów właśnie, na dwa przed, tym sposobem decydujący głos mają właśnie ci forumowicze, którzy w zlotach uczestniczą realnie, a nie tylko wirtualnie,

Nie znałem tych ustaleń, ale w sumie może być, choć z geogaficznego punktu widzenia nie zbyt daleko od V Zlotu, no i tereny jak dla mnie dość znane i schodzone.. No, ale zawsze postaram się wymyśleć coś innego, np. idąc od Słowacji. Z obiektów noclegówych to jest tam Durbaszka (ale nastawiona na grupy kolonijne, i chyba (?) jest tam prohibicja) no i Schronisko PTTK "Orlica" w Szczawnicy (tu z własnego doświadczenia wiem, że prohibicji nie ma). Ale to melodia przyszłości.

Co do odwiedzin Artura i Jędrka, to już dawno mam to w planach, jednak jakoś nigdy mi nie wychodzi, a weekend 19-21 mam już zaplanowany jako wyjazd rowerowo-jaskiniowo-wspinaczkowy na Jure, więc może w B.S. wybierzecie się tydzień później?

Ze zmianą tego terminu będzie ciężko, bo w wakacje mam w planie sporo chodzenia komercyjnego, kilka dyżurów i większą wyprawę, więc z czasem też nie będzie lekko.

PS: Może odwiedzę Cię na Turbaczu

Zapraszam.

Wcale nie czeski :wink: Nie znam tych rejonów, a sugerowałem się informacjami z forum. Napisz jak jest w rzeczywistości, to się zmieni.
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

mareki

Śr 27 cze, 2007

pawelk84 napisał(a):Cytat:

Wcale nie czeski Nie znam tych rejonów, a sugerowałem się informacjami z forum. Napisz jak jest w rzeczywistości, to się zmieni.

Polecam dla zainteresowanych głebiej :
http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=247

Prościej są to Sudety Wschodnie, dokładnie Masyw Śnieżnika. O tyle zwróciłem uwage na ten błąd , gdyz Karkonosze są wyjatkowo szczególnym pasmem , bo jedynym o charakterze "alpejskim " po Tatrach w Polsce. Oczywiście Twój bład dotyczył mejscowosci mało znanej wioski), aczkolwiek ważnej dla tego regionu (np Jaskinia Niedzwiedzia) i dobry pkt wypadowy w góry.
mareki

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Śr 27 cze, 2007

Póki co potwierdzam przybycie na V zlot; być może, że nawet w dwóch osobach.
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

jano

Śr 27 cze, 2007

Ja też chcę przybyć na piąty zlot.Jako bazę wypadową proponuję Halę Gąsienicową lub Piątkę. :wink:
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

combic

Ulubione góry: Tatry

Śr 27 cze, 2007

Wypadałoby zrobić "mój pierwszy raz" na zlocie tego forum. No to wstępnie się deklaruję.
Granice nie istnieją, wystarczy uwierzyć!
Gdyby całe życie można było iść do góry, nie schodziłbym.

Andix

Ulubione góry: Tatry , Alpy Julijskie

Śr 27 cze, 2007

ja też wstępnie sie pisze :) a miejsce obojętne, choć wolałbym wysokie niż zachodnie :)

combic

Ulubione góry: Tatry

Cz 28 cze, 2007

Andix napisał(a):... a miejsce obojętne, choć wolałbym wysokie niż zachodnie :)

Jak chodzi o tą kwestię to jak najbardziej popieram. Nom ale trzeba się ustosunkować względem reszty "lajtowych" forumowiczów...
Granice nie istnieją, wystarczy uwierzyć!
Gdyby całe życie można było iść do góry, nie schodziłbym.

Następna strona
Powrót do Zloty forumowiczów