V Zlot Forumowicz Portalu E-gory.pl - reasumując...

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Re: V Zlot Forumowicz Portalu E-gory.pl - reasumując...

Pn 22 paź, 2007

Oczywiście mam zdjęcia, choć tym razem nie ma się czym chwalić, bo kiepsko wyszły. Najczęściej jednak pozowałam, więc większość zdjęć robił Hannibal. Jaskinia ciekawa, bogata w nacieki, choć syfon zalany na tyle, że nie zdołaliśmy obejść jej całej, bo chyba bez sprzętu nurkowego by się nie obeszło, ale warto było, tym bardziej że poznałam nowy korytarz, którym nie szłam wcześniej.
Zdjęć są tu: http://an-na.fotosik.pl/albumy/296068.html

:wink:

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

N 28 paź, 2007

Nie jest źle. Mnie się podobało. Widać wprawdzie że pstrykanie nie było głównym celem wycieczki i były problemy z ostrzeniem. Ale są za to ciekawe kombinacje z zewnętrznym oświetleniem.

jano

Pn 26 lis, 2007

Patrzę na ilość postów w po tym zlocie i jest ich dziwnie mało,w porównaniu do pierwszego i drugiego zlotu zastraszająco mało.Chyba zabrakło nam świeżości czy nie :?:
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Marek

Wt 27 lis, 2007

Jak rozumiesz brak świeżości?
Część uczestników podzieliła się wrażeniami, część nie. Jest jak zwykle.
Rzecz ciekawa: kameralne zloty były bardziej "postogenne" :wink:. Ten był trochę jak wieczorna impreza, na której spotkały się podgrupy. I po której podgrupy poszły w swoją stronę. Może dlatego, że zabrakło ogniska? To taki atawistyczny integrator :mrgreen:.

jano

Wt 27 lis, 2007

Może masz rację-zabrakło ogniska i było nas zbyt wielu,żeby się porządnie zintegrować,a z tą świeżością to wiesz,wtedy mieliśmy plany o sztafecie,e-chatce,a teraz tylko wyjazdy w podgrupach.Rozumiesz Marek o co mi chodzi :?:

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Wt 27 lis, 2007

wtedy mieliśmy plany o sztafecie,e-chatce,a teraz tylko wyjazdy w podgrupach

Beły casy beły,
ale sie mineły.
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Marek

Wt 27 lis, 2007

Dokładnie tak.
Pionierski okres w tym środowisku już minął. Gdy dołączyłem po ponad roku istnienia forum, już spotykałem głosy nostalgii za minionym. Teraz możesz sobie jano co najwyżej po kombatancku powspominać :wink: . Albo skrzyknąć ekipę na kolejny, nieoficjalny zlociczek na Kordowcu lub w innym górskim miejscu. Taki właśnie kameralny, środowiskowy. Chętni na pewno będą (choć niekoniecznie pojadą :mrgreen:).
Liczba uczestników zlotu nie była problemem. To raczej sukces, choć zdecydowanie odebrał imprezie jej kameralny charakter. Szczególnie że część imprezowiczów, tych spoza forum, traktowało to spotkanie siłą rzeczy jako zwykły wyjazd turystyczny. "E-górowość" była tylko okazją do wyrwania się w góry ze znajomymi.
Przy okazji: E-chatka od początku była mrzonką, mimo realnej bazy. A sztafeta, lub inne wspólne przedsięwzięcie, na pewno jeszcze się uda. Jakiś koncept już się pojawił na ostatnim wyjeździe do jaskiń. Zaś do planowania i pogaduszek o tym - jest wirtualna przestrzeń forum :grin:.

Łosiek (Kaśka)

Wt 27 lis, 2007

Jak dla mnie na tym zlocie było za dużo ludzi, nie było takiej atmosfery na jaką znam ze zlotów i na jaką czekałam. Poza tym ktoś nieodwracalnie zniszczył mi przez lata pisany pieśnik, dlatego nie napiszę, że było super...
Jeśli praca przeszkadza ci w realizacji marzeń, to ją rzuć:)
http://www.anorak.dbv.pl/news.php
http://galeria.e-city.tarnow.pl/autorzy/kglowicka/

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Śr 28 lis, 2007

Łosiek (Kaśka) napisał(a):nie było takiej atmosfery na jaką znam ze zlotów

Wstyd się przyznać, dużego doświadczena w Zlotach nie mam, ale głowę daję że jeśli kolejny Zlot zostanie zorganizowany np. na Kudłaczach, Kurnytowej (niektórzy zapytają nawet: a gdzie to jest?) to atmosfera Poprzednich Zlotów wróci w dużej mierze...

Po prostu miejsce zlotu (Tatry) spowodowała, że pojechały tam osoby, które (jestem tego prawie pewny) olały by jakieś mniej "trendy" miejsce. Nie od dziś wiadomo, że "warszawka" (nawet nie jako konkretna lokalizacja w stolicy, lecz jako pewien "gatunek" turystów - nie odnosze tego do ikogo ze zlotu, lecz do ogólnej prawidłowości) jak ma jechać w góry, przeważnie olewa jakieś beskidzkie pagórki i wali prosto w Tatry.

Ważne: nie piję do nikogo personalnie, to takie moje ogólne przemyślenia.

Łamiąc wszelki porządek, ustalenia i plany, proponuję wiosenny (mniej lub bardziej oficjalny) zlot na Kurnytowej. Kto jest chętny się przekonać, że sprawdzi się powyższe? :-)

pozdr.

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Śr 28 lis, 2007

Niestety, tmuszę sie zgodzić z Brzozą, jednak Tatry były obiecane od dawna i trza było obietnicy dotrzymać, co do kolejnego zlotu, to planowany jest w Pieninach, myślę, że i tam powróci 'kameralnośći', jednak jeżeli uważacie, że np. 'reklamowana' przez Pawła Kurnytowa będzie lepsza, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie tam się spotkać. Może wtedy i sam 'szef wszystkich szefów' się zjawi...

Co do nieoficjalnego spotkania, to planuję je na Wierchomli, tuż po Nowym Roku. Rozmawiałem wstępnie z kilkoma osobami i wiem, że chętni na pewno się znajdą, wiec szczegóły ustalimy po świętach.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Iza

Śr 28 lis, 2007

jano napisał(a):ilość postów w po tym zlocie i jest ich dziwnie mało,w porównaniu do pierwszego i drugiego zlotu
A liczyłeś dokładnie? Bo o ile pamiętam, to poprzednie zloty ograniczały się tylko do jednego wątku na forum, a ten wygenerował aż trzy-zlot, playlista i reasumując. Nawiasem mowiąc też nie bardzo wiadomo, po co tyle.

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Śr 28 lis, 2007

Iza, nie bądź taka drobiazgowa, co do ilości tematów ws. poprzednich zlotów, to nie zawsze jest to tylko jeden, jednak wg. mnie to nie ma większego znaczenia. Dobrze byłoby utrzymać konwencję jednego tematu 'przed' i jednego 'po', to tylko propozycja, aby zachować jako taki porządek i przejrzystość forum.

W sprawie zlotu w Tatrach, odniosę się do niego jeszcze raz.
Sam jestem zwolennikiem kameralnych imprez i nie odnosi się to tylko do zlotów, ale także do innych wyjazdów czy imprez na których mam przyjemność być, jednak zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy popierają moje zdanie, poza tym nikt nikomu nie może zabronić uczestnictwa w zlocie. To, że na Ornaku było nas (razem z osobami towarzyszącymi) 30 osób (tyle naliczyłem, mogłem kogoś pominąć), wcale nie uważam za porażkę, wręcz przeciwnie, ciesze się, że udało nam się spotkać w tak dużym gronie, dzięki czemu poznałem parę nowych osób i nie tylko zresztą ja. Fakt, że dzięki temu (a także z innych powodów), nie znalazłem dla każdego tyle czasu ile bym chciał, ale to akurat da się nadrobić na kolejnych wspólnie organizowanych wyjazdach.
Najważniejsze jest to, że większość się dobrze bawiła (Kasiu, przykro mi z powodu twojego śpiewnika) i co najważniejsze, ma zamiar przyjechać na kolejny zlot.

Starajmy się pamiętać o tym, iż NIE DA SIĘ zaspokoić wszystkich gustów i guścików, niestety (albo stety), każdy ma inny charakter i nawet góry postrzegamy inaczej (i chwała nam za to!). Powinniśmy mieć to na uwadze i zdawać sobie sprawę z tego, że nikt nas do niczego nie zmusza, jeżeli nie odpowiada nam miejsce zlotu, zawsze możemy pojechać gdzie indziej, a znajomym forumowiczom, zaproponować spotkanie w ciekawszym wg. nas miejscu, lub poczekać do następnego zlotu. Mam jednak nadzieje, że większość z nas jest w stanie 'przełknąć' niektóre niedogodności, w imię 'wyższych racji'.

Dzięki wszystkim, którzy przybyli na Ornak!
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Śr 28 lis, 2007

Nie było mnie co prawda na ostatnim zlocie, bo miałem dyżur w GOPRze, dlatego do niego jako tako się nie odniosę, mam natomiast takie ogólne przemyślenie. Zupełnie czym innym jest zlot "gwaździsty", kiedy różne osoby spotykają się jedynie na noclegu, a czym innym wspólne wędrowanie po górach dwa-trzy dni. Tak na prawdę esencją takiego zlotu powinna być droga, a nie wypicie kilku piw na schronisku (choć i to jest ważne).

A propo's lokalizacji kolejnego miejsca mimo wszystko przyjęła się zasada, że jest ono ustalane wcześniej i stąd Pienin bym nie zmieniał. Zresztą potencjalna kameralność zlotu w Pieninach, a w Kurnytowej jest podobna. Swoja drogą, zbyt wielka ta kameralność też nie może być. Wszędzie wskazany jest jakiś złoty środek. Inna sprawa jest taka, że Kurnytowa chyba aktualnie jest trudniej dostępna, bo już z tego co wiem, nie podlega bezpośrednio pod Hawiarską.
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Śr 28 lis, 2007

pawelk84 napisał(a):wspólne wędrowanie

pawelk84 napisał(a):esencją takiego zlotu powinna być droga

I o to chyba chodzi :-)

jano

Śr 28 lis, 2007

Niechcący rozdmuchałem temat,który wydawał się zamknięty,a tu proszę jak się pościki posypały.No ale Paweł masz rację trzeba robić zloty trzydniowe,bo najlepiej zintegrować się w drodze.Łośku nie tylko Ty coś straciłaś na zlocie-ja nie mogę odżałować Twojej żurawinówki,którą ktoś chyba zaje......Niech mu ziema lekką będzie.Marek masz rację trzeba zorganizować jakiś zlocik5i 1/2.Coś wymyślę.Drogi BRZOZO-nie zmieniajmy planów chodźmy na następny zlot tak jak to było ustalone-w Małe Pieniny.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów