VII Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Niski

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: VII Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Niski

N 29 cze, 2008

A cóż to się stało, że nie zaszczycisz nas swoją osobą?
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

jano

Wt 01 lip, 2008

Niestety emigracja-a tak się przed tym broniłem rękami i nogami
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Basia Z.

Wt 01 lip, 2008

Ja w kwestii dojazdu, bo jeszcze nie wiem, czy się pojawię.

Najlepszy dojazd środkami komunikacji publicznej jest w kolejności:

1. Magura Małastowska (bardzo dużo autobusów z Gorlic na Przełęcz Małastowską).
Schronisko fajne (byłam ostatnio w lutym 2007), ale może być przepełnione.

2. Zawadka Rymanowska (dużo autobusów z Krosna do Tylawy i potem z buta jakieś 5 km szosą). Kiedyś dotarłam do Zawadki na godz. 24 wyjeżdżając z Katowic o 15.00.
To miejsce IMHO najlepiej nadaje się na imprezę, gdyż poza sezonem są małe szanse aby ktoś tam w ogóle był.
Oczywiście chatę trzeba wcześniej zarezerwować w SKPB Lublin i ktoś z tamtego koła musi specjalnie dojechać.

3. Jaśliska (zaledwie 2-3 autobusy dziennie i to o takich porach, że może nie być połączenia z innymi autobusami dojeżdżającymi do Krosna z całej Polski).
Miejsce bardzo fajne (dodatkowy bonus - sklep na miejscu), pan Lorenc - szef tego schroniska - bardzo pozytywnie zakręcony człowiek.

Oprócz tego inne miejsca w BN:

- Radocyna - brak dojazdu i baza jest czynna tylko latem (jest wprawdzie hotel, ale taki sobie).

- Zyndranowa - chatka SKPB Rzeszów - fajne miejsce i świetna chałupa, ale skomplikowany dojazd. Od Tylawy trzeba iść z buta ok 10 km.

- Chyrowa - dawne schronisko PTSM - noclegi dość drogie (ok 25 zł) poza tym - fajne miejsce i stosunkowo łatwy dojazd z Dukli.

- Schronisko "Hajstra" w Hucie Polańskiej. Jak wyżej - super fajne miejsce, ale kłopotliwy dojazd.Trzeba by do Krempnej a potem z buta.

- Teodorówka - chatka SKPB Warszawa - to jest jedno jedyne miejsce z proponowanych przeze mnie, gdzie jeszcze nie byłam. Jest to tuż obok Dukli.

To tyle mi się przypomniało na początek jeśli chodzi o Beskid Niski.

Wybierajcie :-)

Pozdrowienia

Basia
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

Żaku
Administrator forum

Wt 01 lip, 2008

Jedno przypomnienie dla stałych bywalców zlotów, a informacja dla przyszłych: nie zależy nam przecież na tym, aby dojechać autobusem pod samo schronisko, impreza finałowa zawsze odbywa się z soboty na niedziele, więc nie trzeba się spieszyć, aby w piątek po robocie dotrzeć na miejsce. Ważne, aby chatka (schronisko) była otwarta (może być tylko dla nas) w terminie zlotu, żeby dało się tam przeprowadzić imprezę z ogniskiem i śpiewami do białego rana, no i żeby można było dotrzeć do jakiegoś w miarę logicznie kursującego środka lokomocji w czasie nie dłuższym niż 5-6 godzin marszu, możliwości zakupu artykułów spożywczo-monopolowych na miejscu to dodatkowe udogodnienie, aczkolwiek nie jest to warunku konieczny. Myślę, że tym sposobem zawęziłem nieco pole wyboru.

PS: Współczucia Jano, ale trzymam kciuki. Jak już wrócisz, to się odezwij, nadrobimy zaległości ze zlotu na jakiś 'pół-zlocie' ;)
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Basia Z.

Wt 01 lip, 2008

Żaku napisał(a):nie zależy nam przecież na tym, aby dojechać autobusem pod samo schronisko,

To jest wszystko jasne, jednak ktoś pytał o łatwy dojazd, więc napisałam o tym co wiem.

Jadąc z Krakowa lub ze Śląska nie "opłaca sie" wyjeżdżać w sobotę rano, bo traci się na dojazd pół tej soboty. Lepiej dojechać na miejsce już w piątek wieczorem, a w sobotę pospacerować sobie "na lekko". W okolicy jest mnóstwo ciekawych górek (zresztą to zapewne wszyscy wiedzą).

Oczywiście można sobie tez np. przenocować z piątku na sobotę w PTSM w Dukli, lub w Hańczowej (kolejne fajne miejsca, chociaż raczej nie do imprezowania) i w sobotę przespacerować się parę godzin z plecakiem.

Jeśli jedziesz ze Ślaska to są dość wygodne popołudniowe autobusy do Krosna i Gorlic (ok 15-16 z Katowic), tak ze przed północą da się dotrzeć na miejsce.

Pozdrowienia

Basia

[ Dodano: Sro 02 Lip, 2008 ]
Jak mowa o bazie noclegowej polecę świeżo wydany informator:

http://ka.pttk.pl/ka_sbn.html

Pozdrowienia

Basia
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

euterpe

Śr 02 lip, 2008

chatka studencka w Radocynie z tego co wiem, jest czynna od lipca do września...
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował, tego czego nie zrobiłeś niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślny wiatr.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj. "

andzik

Cz 03 lip, 2008

chatka jest w Nieznajowej, na Radocynie jest baza krakowskiego SKPG i obiekt nadleśnictwa
za to, że świt mogę witać gdy oknem wchodzi nad ranem ...

euterpe

Cz 03 lip, 2008

no tak dokładnie baza studencka,przepraszam za przejęzyczenie .
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował, tego czego nie zrobiłeś niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślny wiatr.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj. "

Iza

Cz 03 lip, 2008

jano napisał(a):Ja na zlocie się nie pojawię więc spokojnie uczestnicy zlotu mogą mi tyłek obrabiać :mrgreen:
Na to to trzeba sobie zasłużyć... :twisted:
A co do chatki w Teodorówce- asfalt prowadzi niemal pod same drzwi i można nawet samochodem podjechać. Poza tym z Dukli idzie się tam ok. 40 minut, o ile komuś nie odpowiadają PKSy itp do Teodorówki. W samej chatce nie wiem, jak jest, bo choć bywam w okolicy często, to nocuję raczej po sąsiedzku u przyjaciół. W każdym razie chatka leży na południowym stoku, widoki na Cergową i Chyrową sympatyczne, szlaków w okolicy mało, ale dróg nieznakowanych, po ktorych można wędrować- sporo. Poza tym wolałabym jednak jakieś dziksze miejsce :mrgreen:
Z zaproponowanych przez Basię- najchętniej Jaśliska lub Zawadka Rymanowska. Może nie taka znow dzika, ale i tak chętnie.

jano

Pn 14 lip, 2008

Jaki to będzie termin?Może będę wkraju i wpadnę na zlocik

Żaku
Administrator forum

Wt 15 lip, 2008

Jano, Ty, stały bywalec zlotów pytasz o termin? Wstydź się!

W tym roku zlot jesienny przypada na 12-13 października.

Zapraszam wszystkich, a Ty Januszu szykuj urlop!
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Łosiek (Kaśka)

Wt 15 lip, 2008

Żaku napisał(a):Jano, Ty, stały bywalec zlotów pytasz o termin? Wstydź się!

he, he, ja się właśnie też o termin miałam zapytać.. :grin:
Jano, to nasz ostatni plan "Z Lodowego na e-zlot" chyba nie wyjdzie w tym roku :wink:
Jeśli praca przeszkadza ci w realizacji marzeń, to ją rzuć:)
http://www.anorak.dbv.pl/news.php
http://galeria.e-city.tarnow.pl/autorzy/kglowicka/

jano

Śr 16 lip, 2008

Czemu nie :?: Ja na Lodowy o każdej porze dnia i nocy.Wszystko Kasiu przed nami świeżo upieczona taterniczko :wink: ups-miałem nie mówić

Iza

Cz 17 lip, 2008

No cóż Kasiu- skoro Jano już się wygadał, to czekamy na stosowne uczczenie powyższego faktu w blasku czołówek :mrgreen: I przede wszystkim- gratulacje!

Łosiek (Kaśka)

Cz 17 lip, 2008

Jano Ty gaduło! :wink:
Dzięki Iza, ale jeszcze nie zdałam egzaminu - to pod koniec wakacji.. jak mi się już wszystko uda, to blask czołówek rozświetli wszystkie Beskidy oraz Lodowy Szczyt :grin:
Jeśli praca przeszkadza ci w realizacji marzeń, to ją rzuć:)
http://www.anorak.dbv.pl/news.php
http://galeria.e-city.tarnow.pl/autorzy/kglowicka/

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów