IX Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Niski

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Re: IX Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Niski

So 05 wrz, 2009

Lackowa z Izb? Bardzo wybitne miejsce dla zlotu. Hm. Obiecałem sobie kiedyś, że już tamtędy nie będę chodził i w ogóle Lackowej obiecałem, że dam jej już spokój :-). Agroturystyka w Izbach jest a i z drugiej strony, w Hucie Wysowskiej zdaje się, że coś jest.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Iza

So 05 wrz, 2009

Błędny Rybak napisał(a):"to "bardzo zachodni" Beskid Niski
Jak dla mnie, to już Beskid Niski nie jest, dlatego proponuję jedynie wypad w tym kierunku i jedynie ani*, bo wiem, że chce. Wszyscy chętni mogą się do nas oczywiście dołączyć :mrgreen:
Namiot też kołatał mi się po głowie, ale w moim śpiworze marznę nawet latem, a w październiku to już Marku intensywne bywają nie tylko "opady i burze", ale nawet śnieżyce. Jak choćby w październiku dwa lata temu.
Gdyby jednak znalazł się jakiś mężczyzna z ciepłym śpiworem zainteresowany nie tylko monis, to kto wie...

Agroturystyk dobrze zlokalizowanych wyszukałam sporo i nawet w ludzkich cenach, ale miejsca w nich znalazłoby się co najwyżej na bardzo kameralny zlocik.

monis

So 05 wrz, 2009

Iza napisał(a):Gdyby jednak znalazł się jakiś mężczyzna z ciepłym śpiworem zainteresowany nie tylko monis, to kto wie...

hehe :) na razie nikt nie jest zainteresowany ;) a ja taka nie groźna a przydałby się partner lubiejący chodzić po górach i nie tylko i wyrwałby mnie z tego Słupska :D
pozdrawiam serdecznie i życzę miłego odpoczynku w spokojnych Beskidach!

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

N 06 wrz, 2009

Iza, Beskid Niski "obiektywnie" zaczyna się od Przełęczy Tylickiej i nic na to nie poradzimy.
Leluchów jest atrakcyjny również dla mnie, ze względu na słowackie sklepy z wiadomym trunkiem po drugiej stronie granicy :wink:.
W październiku dwa lata temu byliśmy w Tatrach. Interesujący nas obecnie Beskid jest zdecydowanie bardziej Niski od nich... a rok temu o tej samej porze miałem w dzień na Popradzie cieplej niż latem. Ale, ponieważ problemem jest raczej noc, gdyby opcja namiotowa została potraktowana poważnie, chętnie pożyczę Ci ciepły śpiωór. Jakoś dam sobie radę w tym mniej ciepłym. A co do "kameralnych zlocików" w kubaturze agroturystycznej bazy... ten zlot się na taki zanosi.
Monis, pewnie mi nie uwierzysz, ale... choć żyję górαmi, to po ostatnich wαkacjach tak mnie morze podkręciło, że myślę o jakiejś "córce rybaka", coby mnie wyrwała z tych podgórskich okolic :mrgreen: . A serio: dobrze mieć górγ daleko i ruszać do nich, by zaspokoić tęsknotę. Bo wtedy w górαch czas ma świąteczny wymiar. Górγ "pod nosem" zwykle powszednieją jak spożywczak na rogu. Wtedy i tak szuka się nowych gσr. Tak odległych jak Beskidγ ze Słupska.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

N 06 wrz, 2009

Ja póki co nie mogę obiecać, że będę na zlocie (ale obiecuję, ze zrobię wszystko, żeby być). Jestem za opcją namiotową, jeśli tylko większości to odpowiada, jestem także za opcją rowerową, jeśli tylko znajdzie się pare chętnych osób. Jestem także w stanie przyjąć kogoś (płci przeciwnej) do śpiwora, nie dawno kupiłem nowy, więc trzeba przetestować ;)

PS: Leluchów mnie też interesuję. I to bardzo, ale to nie Beskid Niski.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

monis

N 06 wrz, 2009

Marek napisał(a):Monis, pewnie mi nie uwierzysz, ale... choć żyję górαmi, to po ostatnich wαkacjach tak mnie morze podkręciło, że myślę o jakiejś "córce rybaka", coby mnie wyrwała z tych podgórskich okolic :mrgreen: .

Hmm... córką rybaka nie jestem :mrgreen: ale... :wink:

Marek napisał(a):Wtedy i tak szuka się nowych gσr. Tak odległych jak Beskidγ ze Słupska.

no dalej to już chyba nie ma :razz:
Szkoda ze nie dam rady się wyrwać na wyjazd. Z chęcią bym przetestowała jakiś śpiwór, bo sama nie mam dobrego i ciepłego i muszę sobie zakupić. No i oczywiście zobaczyć nieznane mi jeszcze te okolice. :grin:

Basia Z.

N 06 wrz, 2009

Witam serdecznie po długim okresie nieobecności.

Nie wiem czy przyjadę, ale mogę polecić jakieś bazy w Beskidzie Niskim (przetestowane w czasie zimowych wędrówek po nim).
Po pierwsze - zdecydowanie nie polecam "hoteliku" w Radocynie. Drogo i nie przytulnie a dla nie zmotoryzowanych fatalny dojazd.

Co polecam:

- Schronisko "Hajstra" w Hucie Polańskiej

- Agroturystykę "Stajnia Rumak" w Kotani k. Krępnej

- Bardzo polecam - schronisko "Zaścianek" w Jaśliskach

(powyższe w cenie około 15 zł od osoby)

- Nieco droższe - dawne schronisko PTSM w Chyrowej

To wszystko jest raczej środkowa część Beskidu Niskiego i są to obiekty prywatne, ale działają na zasadzie schronisk. Oczywiście trzeba zadzwonić i zarezerwować.

Sezonowe schroniska PTSM działają np. w Banicy koło Izb, w Bodakach koło Bartnego a także w Hańczowej (to ostatnie to raczej moloch - piętro w internacie szkolnym, brak "przytulnej" atmosfery).

Być może na weekend też się da je zarezerwować, ale wiadomo, trzeba dzwonić.

No i są jeszcze chatki - np. w Nieznajowej, w Teodorówce, w Zawadce Rymanowskiej, w Polanach Surowicznych. Poza wakacjami są nieczynne, al;e jeśli będzie więcej chętnych na zlot - to może obsłudze opłaci się dojechać z Warszawy lub Lublina.

Pozdrowienia

Basia
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

Marek

N 06 wrz, 2009

O kurczę! Czyżbym niechcący przemycił jakąś aluzję? To tylko konstrukcja stylistyczna. Serio było dopiero zdanie później :grin:.
A najdalsze dostępne górγ są gdzieś w okolicy antypodów. Trzeba kiedyś zobaczyć przy okazji, co jest po drugiej stronie globusa.
(Goethe)

monis

N 06 wrz, 2009

no to zdanie "na serio" to masz rację. Jak się ma je daleko to się bardzo tęskni. Tylko że jak w tym roku wyjechalam to po 2 dniach po powrocie juz chciałam w Tatry wrócić :razz:
Morze lubie, nie powiem że nie, ale nie robi to żadnej fascynacji miliony turystów... jak już coś to gdzieś w ciepłe kraje wyjechać :) Góry piękne latem i zimą, jesienią i wiosną, a morze... tylko latem :razz: :razz: :razz:

Ale off top :???: zaraz mnie okrzyczy mederator...

Iza

Pn 07 wrz, 2009

Marek napisał(a):Iza, Beskid Niski "obiektywnie" zaczyna się od Przełęczy Tylickiej i nic na to nie poradzimy.
Żaku napisał(a):to nie Beskid Niski.
Dziękuję za zwrócenie mi uwagi, niemniej jednak nie bardzo wiem, po co, skoro sama już wyżej napisałam, że "to już Beskid Niski nie jest".
Marek napisał(a):W październiku dwa lata temu byliśmy w Tatrach. Interesujący nas obecnie Beskid jest zdecydowanie bardziej Niski od nich
Dwa lata temu w połowie października śnieg leżał również w Krakowie, który jest "niższy" nawet od Beskidu Niskiego. :razz: Dziękuję za propozycję pożyczenia śpiwora, jeżeli opcja namiotowa dojdzie do skutku, to bardzo chętnie skorzystam.
Huta Polańska, Chyrowa, Teodorówka- już tyle razy byłam w tych miejscach, również w tym roku, że zdecydowanie wolę pojechać gdzie indziej. Najbardziej podoba mi się pomysł z Łupkowem, ale zachodnia część Niskiego również mnie interesuje, bo choć też tam bywałam, to nie aż tak często. No i do Leluchowa blisko :twisted:

Marek

Pn 07 wrz, 2009

Hmmm... nie śmiałbym zwracać Ci uwagi na rzeczy oczywiste :grin:.
Mój błąd. Nie zauważyłem, że odnosisz się do tak odległego postu Błędnego Rybaka. A w kontekścìe bliższego wyglądało na to, że okolice |zb i Lackowej nie są dla Ciebie "w klimαtαch" Beskidu Niskiego.
Mam wrażenie, że ta ìmpreza nie ma dotąd koordγnatora (chyba że jest nim Ania?) i na razie tworzymy gαlerię osobistych żγczeń. A na takie zαbawy nie ma za dużo czasu. Ktoś to musi ogarnąć, zrobić głosowanie nad opcją (nαmioty - stαłα bαzα) i mìejscem oraz zająć się ewentualną rezerωacją. Ja tym razem nie będę "najsłabszym ogniwem" i się za to nie wezmę :grin:.
Ostatnio edytowano Wt 08 wrz, 2009 przez Marek, łącznie edytowano 1 raz
(Goethe)

Iza

Pn 07 wrz, 2009

Koordynatorem mianujemy Jano, a namioty rozbijemy u niego w ogródku; stamtąd do Przełęczy Tylickiej już tylko rzut beretem :twisted:
Rozbicie namiotów w Izbach też brzmi kusząco. Powiedziałabym nawet, że przewrotnie :mrgreen:

Marek

Wt 08 wrz, 2009

Zważywszy na częstotliwość z jaką jano odzywa się ostatnio na forum, należy się obawiać, że dowie się o Twojej propozycji w okolicach następnego zlotu. Choć pomysł nie jest zły :wink:.
Aby uniknąć przewrotności (mimo że nie jest to najbardziej oczywisty powód) jakby do tego doszło, lepiej rozbić nαmioty nad |zbami. A tu już istnieje nieprzewrotny precedens, bo kilka razy rozbijałem się na strychu.
Mam nadzieję, że poza robieniem sobie nabiału ktoś wyklika wreszcie jakiś konstruktywny pᴑst. Choć i tak miło, że idea zlotów jest nam wszystkim bliska i "rozpala sεrca i umysły" oraz pαlce na klαwiaturze :grin:.
(Goethe)

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Wt 08 wrz, 2009

Ja się wolę nie brać za organizowanie - bo ostatnio mi "nie idzie" i dałam plamę przy ostatnim zlocie w Pasterce :razz:

Ale Marku - jeśli zdecydujemy się na te namioty - to wystarczy że nawet na ostatnią chwilę dogadamy się co do miejsca spotkania, bo przecież spać możemy właściwie (prawie) wszędzie.
Nie chcę tu uprawiać czarnowidztwa, ale coś mi się zdaje, że skoro zainteresowanie tematem tak mizerne to i frekwencja nie powali na kolana.

Ja propnuję - jeśli nie Łupków (a szkoda) to może Leluchów. I co, że nie w B.Niskim. Jak ma być spontan, to do końca :wink:

No albo niech się samozwańczy organizator zgłosi i wszystko pięknie zorganizuje.

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Wt 08 wrz, 2009

Zgłaszam się. Dajcie mi dwa dni.

A póki co lista obecności:
:arrow: Anna* + Hannibal
:arrow: Iza
:arrow: Marek
:arrow: Żaku
:arrow: Błędny Rybak??
:arrow: Dianek + Marcin
:arrow: Bartosz

Aktualnie 6 pewnych i 3 niepewne osoby, być może kogoś uda mi się jeszcze zabrać, ale tak jak już piałem - póki co sam nie jestem pewny na 100% :/
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów