IX Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Niski

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Iza

Re: IX Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Niski

Wt 08 wrz, 2009

Cieszę się, że Ania napisała to, co ja sobie w duchu myślałam- w namiotach spać możemy wszędzie. Gdyby jednak ktoś chciał bardziej oficjalnie, to w necie znalazłam informacje o polach namiotowych w Hańczowej: http://www.hanczowa.com/
i w Hucie Wysowskiej: http://skpb.rzeszow.prv.pl/
Tylko nie wiem, czy w październiku będą czynne. Na stronie skpb jest informacja, że bazę zlikwidowano, ale może jednak da się tam spać. Wysłałam stosowne maile z zapytaniami, czekam na odpowiedzi.

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Wt 08 wrz, 2009

Baza w Hucie Wysowskiej została kilka lat temu zlikwidowana, o czym jest na stronie przez Ciebie podanej.

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Wt 08 wrz, 2009

Koło nick'a Błędnego Rybaka proponuję postawić trzeci znak zapytania i oczekiwać go obecnego duchem - to typowe zachowanie dla Błędnego Rybaka.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Wt 08 wrz, 2009

Bartosz o co Ci chodzi, przecież Iza napisała to samo?

A co do spania byle gdzię, to lepiej przecież rozbić namioty w jakimś miejscu, gdzie już wcześniej ktoś kiedyś to robił (nieczynna baza namiotowa, pole biwakowe, itp.). Po pierwsze mniej szkodzimy środowisku, a po drugie takie miejsca zazwyczaj są blisko wody, jak i w ciekawych miejscach 'widokowo-środowiskowych' :)
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Basia Z.

Wt 08 wrz, 2009

Żaku napisał(a):Bartosz o co Ci chodzi, przecież Iza napisała to samo?

A co do spania byle gdzię, to lepiej przecież rozbić namioty w jakimś miejscu, gdzie już wcześniej ktoś kiedyś to robił (nieczynna baza namiotowa, pole biwakowe, itp.). Po pierwsze mniej szkodzimy środowisku, a po drugie takie miejsca zazwyczaj są blisko wody, jak i w ciekawych miejscach 'widokowo-środowiskowych' :)

W Hucie Wysowskiej miejsce po dawnej bazie SKPB Rzeszów przeznaczone zostało na parking pod wyciągiem czy coś takiego.

Dlatego zresztą bazę zlikwidowano (gmina nie przedłużyła dzierżawy).
Co tam jest obecnie nie mam pojęcia, gdyż nie byłam tam w tym roku latem.
Ale na wszelki wypadek proponuję wcześniej sprawdzić.

Natomiast z pewnością świetne miejsce biwakowe jest w miejscu bazy SKPB Warszawa tuż pod Rotundą, jest tam wygodna wiata, obok potok.

Pozdrowienia

Basia
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

asique

Wt 08 wrz, 2009

Basia Z. napisał(a):Natomiast z pewnością świetne miejsce biwakowe jest w miejscu bazy SKPB Warszawa tuż pod Rotundą, jest tam wygodna wiata, obok potok.

i świetny kibelek :)
na pewno cmentarz z I w.św. na Rotundzie warty obejrzenia, do tego cerkwie w Skwirtnem i Kotani nieopodal, miejscówka godna polecenia generalnie

Ayla

Wt 08 wrz, 2009

Żaku możesz mnie i Piotrka dopisać do listy, ale na razie ze znakiem zapytania, bo mogę mieć problemy z załatwieniem wolnego weekendu w tym terminie, ale będę się starać. Wersja namiotowa nam odpowiada i prawdopodobnie jechalibyśmy samochodem, więc moglibyśmy zabrać 3 osoby.
"Chcesz poznać człowieka...Zabierz go w góry"

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Wt 08 wrz, 2009

Fajnie, lista się wydłuża. Ale... bagażnika dachowego nie macie? :wink:
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

monis

Wt 08 wrz, 2009

Ooooo.... a może ktoś by jechał przez Słupsk?... :wink:

Żaku
Administrator forum

Śr 09 wrz, 2009

Dorota fajnie, że postaracie się wpaść.

Marek, ja też mam zamiar zabrać rower i jest szansa załatwić bagażnik, ale po ostatniej przejażdżce zrozumiałem, że on nie jest konieczny do przewozu rowerów.
Mazda MX3 - dwa rowery i 3 osoby.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Iza

Śr 09 wrz, 2009

Dzwoniłam przed chwilą do szkoły w Banicy koło Izb. Latem prowadzą w szkole PTSM, bardzo miła pani powiedziała, że prawdopodobnie nie byłoby problemów z postawieniem namiotów na terenie szkoły i z dostępem do wody oraz innych udogodnień, ale z powodu nieobecności dyrekcji mam zadzwonić jeszcze jutro i się upewnić. Pytanie tylko, czy by nas to interesowało, czy też może wybieramy opcję całkowicie na dziko z potoczanką niskomineralizowaną.

Żaku
Administrator forum

Śr 09 wrz, 2009

Miejsce ciekawe, ale osobiście wolałbym coś bardziej dzikiego niż plac przed szkołą.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

dianek

Ulubione góry: wypukłe :P

Śr 09 wrz, 2009

żaku dobrze mówi

wódki mu dać ;)

[ja walczę o wolny weekend i auto od taty - póki co wszystko na dobrej drodze ;)
a przy okazji zapraszam 21-29.09 na Gorczańską Chatę, a później w Pieniny i Tatry (prawdopodobnie do 4.10) :)
autko mieć będziemy, cały tył pusty ;)

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Śr 09 wrz, 2009

Jasny gwint! Tak podgrzaliście atmosferę, że ledwie tu mogę wysiedzieć! RA-DO-CY-NA, RA-DO-CY-NA, RA-DO-CY-NA!
Jeśli tam dotrę to będę musiał do Warszawy wrócić, a (oprócz bagażnika) mój samochód będzie miał 3 wolne miejsca.
Marek - o jakim, wiadomym, trunku ze Słowacji pisałeś? Żeby nie było ani kryptoreklamy ani łamania regulaminu Forum czy naruszenia zapisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości itd, odpowiedz proszę - rebusem. Ino czytelnym bo ja jestem taki zwykły, Błędny Rybak.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 09 wrz, 2009

A mogę odpowiedzieć linkiem?
No proszę, jest αuto z Warszawy (choć z trzema znakami zapytania).
Żeby już nie mieszać - właściwie "mi tam rybka" gdzie ostatecznie i pod jakim dachem zmienię espedziaki na klapki. Przynajmniej na tyle, że nie wpłynie to na decyzję o wyjeździe. Może być nawet na końcu świata - tym w Łupkowie oczywiście :wink:.
Żaku, pewnie że nie trzeba bagażnika. Najwyżej ktoś z nas pojechałby pociągiem i bicykl odebrał na dworcu :grin:. Tylko że nie każdy kierᴑwca toleruje żelastwo czy duralstwo ocierające mu blachy od środka. Przy okazji... nie wolałbyś tak?
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów