X Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Jura

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: X Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Jura

Pn 12 kwi, 2010

Tym co mają dylematy, polecam TEN artykuł. Uszanuję wolę innych, aczkolwiek sam, zamierzam przeżywać i przeżywam ten okres inaczej niż proponuje to Marek.

Co do sznurków to pisałem Ci Marku na gg, ale powtórzę jeszcze tutaj: zabiorę 3 liny statyczne, średnio po 20m, powinno wystarczyć, wezmę też jednego dynamika, ale to raczej awaryjnie, do wspinaczki. Sakwy z miłą chęcią Ci dowiozę, jeśli tylko nie masz nic przeciwko(a kiedyś miałeś), wiezieniu ich na grzbiecie (lub bagażniku), w drodze powrotnej.
Udało mi się w ostatniej chwili 'wynegocjować' 8 miejsc noclegowych w pokoju, w tzw. 'Starym Domu'. Mamy pokój z 4 łóżkami piętrowymi, który będzie specjalnie dla nas przygotowany. Dlatego wszyscy, którzy chcieli spać w chacie (Basia Z.,Dorota + Piotrek,PK + 3 ,Zdzisław), mają zapewniony nocleg pod dachem. Wszystkim innym pozostaje namiot, lub 'chmurka'.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

dynercia

Ulubione góry: każde

Pn 12 kwi, 2010

Ja jestem abstynentem i ateistą, więc oba sposoby (Żaka i Marka) w zasadzie mnie nie dotyczą. Żałoba to zresztą dla mnie stan ducha a nie zewnętrzne gesty, więc może niech każdy sam decyduje jak chce uczcić pamięć ofiar. Dla mnie pytanie jedynie brzmi czy w ogóle spotykamy się w ten weekend? (ja jestem mimo wszystko za).
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

Żaku
Administrator forum

Pn 12 kwi, 2010

Co do pytania, to nikt póki co nie zrezygnował z wyjazdu, więc myślę, że tak. W każdym razie, ja i 'moja' ekipa, będziemy w sobotę ok. 15-16 w dolince, choć godzina może się jeszcze zmienić. Ula podaj mi tylko lokalizację ściany, gdzie będę mógł Was znaleźć.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Pn 12 kwi, 2010

I tu cieszy zgodność mimo wszystko spotkania się, o stanach ducha pogadamy se na miejscu :) Napiszcie jeszcze jaki mamy plan: o której się spotykamy ,gdzie i co ewentualnie oglądamy bo obiekty, które były wcześniej wymienione to propozycje czy pewniaki?
Człowiek powinien być dobry jak chleb

Basia Z.

Wt 13 kwi, 2010

Trudno mi wypowiedzieć się na temat żałoby.
I tak nie zamierzałam pić zbyt wiele - jedno - dwa piwa.

Natomiast możemy mieć utrudnione spotkanie ze względów czysto logistycznych.
Wg najnowszych informacji pogrzeb prezydenckiej pary ma się odbyć w niedzielę na Wawelu.

Trudno sobie wyobrazić co się będzie działo w Krakowie skoro mają przybyć prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych a także kilkadziesiąt innych głów państw.
Miasto zablokowane na amen.
A ja sobie nie wyobrażam jakbym się miała wcisnąć z rowerem do pociągu powrotnego z Krakowa.

B.
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Wt 13 kwi, 2010

Na Wawelu? Dziwne. Widocznie o randze zasługi dla narodu decyduje nie jakość rządów, tylko sposób ich zakończenia.
Pozostaje Basiu dymać na korbach do Chorzowa. Ja tak właśnie planuję wracać na Śląsk. Można też pojechać na północ, w rejon Bramy Wolbromskiej. Pociągi z Wolbromia do Katowic nie powinny być zatłoczone.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

dynercia

Ulubione góry: każde

Wt 13 kwi, 2010

Basia Z. napisał(a):Natomiast możemy mieć utrudnione spotkanie ze względów czysto logistycznych.
Wg najnowszych informacji pogrzeb prezydenckiej pary ma się odbyć w niedzielę na Wawelu.

Miasto będzie S P A R A L I Ż O W A N E. Przy mniejszych imprezach był dramat, a tego sobie po prostu nie jestem w stanie wyobrazić. Szczególnie, że Balice i Będkowska jakby z centrum po drodze :x
Marek napisał(a):Na Wawelu? Dziwne. Widocznie o randze zasługi dla narodu decyduje nie jakość rządów, tylko sposób ich zakończenia.

Ot to.
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

grzegorz kluba

Wt 13 kwi, 2010

No dobrze, polityka już była a teraz może konkret: gdzie i o której się spotykamy?

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Wt 13 kwi, 2010

U mnie zmiany. Choć to bez znaczenia, bo i tak (jak zwykle) robię autorski program ;).
Jak nie ma w planie nowych dziur, to odpuszczę sobie niedzielne błocenie i ruszam do chałupy od rana. A w sobotę zajrzę na metę dopiero wieczorem, bo chcę się pokręcić na rowerze po maksymalnej liczbie dolinek. Choć niewykluczone, że wpadnę wcześniej zostawić bety.
Byłem kiedyś w Krakowie w czasie wizyty prezydenta USA u naszego i nie było zbyt nerwowo. A najbardziej nerwowi byli wtedy ludzie z amerykańskiej ochrony. Nasi - luzik. Ale to był nalot tylko dwóch prezydentów. Teraz stężenie będzie większe, wiec pewnie turystyczne komplikacje też.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

horus

Ulubione góry: Tatry

Śr 14 kwi, 2010

Może uda mi się również podjechać by się z Wami spotkać - kiedy można się kogoś spodziewać na miejscu?
Ja może będę w piątkowy wieczór by w sobotę zwiedzić troszku okolicę - ewentualnie gdzie i o której w sobotę.

p.s. Zdzisław - kiedy i o której wyjeżdżasz jeśli wolno zapytać
Horus / Seth www.seth.com.pl /

Żaku
Administrator forum

Śr 14 kwi, 2010

Marku nadal nie odpisałeś, czy bierzesz 'moje' sakwy na grzbiet, czy może podrzucić Ci je do Gliwic osobiście?
Co do soboty, mamy rezerwację w Brandysówce na moje nazwisko (Kuc), tak ja pisałem 8 miejsc w starej chacie, co nie znaczy, że nie można zostawić w pokoju 'betów' od wszystkich, na czas wspinaczki/rowerowania/spacerów.
Grzegorz dogadaj się z Ulą, ona powinna być najwcześniej, a także ze Zdzisławem. On reprezentuje 'dojrzałe' pokolenie, tak więc mniemam, że będziecie się dobrze dogadywać ;)
Ja ze znajomymi będę Was szukał ok. 16, gdzieś pod ścianami, (Ula - napisz gdzie dokładnie zamierzacie się wspinać, ja nie znam rejonu i chcę wiedzieć prędzej!), a jeśli się wszyscy nie spotkamy wcześniej, to najpóźniej na 20 zapraszam do chaty, a następnie na imprezę ogniskową zaraz obok (chyba).
Oby pogoda dopisała!
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

grzegorz kluba

Śr 14 kwi, 2010

No właśnie, słuchajcie, jest mały problem, wszystkie portale pogodowe na sobotę zapowiadają deszcz i deszcz ze śniegiem. Przy takiej pogodzie moja żona z dziećmi na pewno nie przyjadą, drapanie skał raczej też odpada ( to do Dynerci ),spacer w strugach deszczu może jest i romantyczny ale mało praktyczny i tylko zostałoby zaszyć się w jakąś dziurę pod ziemią :?

Żaku
Administrator forum

Śr 14 kwi, 2010

Wszystkie? MÓJ nie. Jednak w nocy może być zimno, radzę zabrać ciepłe śpiwory lub dobrze się sparować ;)
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Śr 14 kwi, 2010

U mnie również zmiany, jako że dalej mam niepełny własny szpej jaskiniowy raczej nie będę mógł zejść do dziur. Dymanie na samej płani nie jest fajne, wolał bym na samym szancie...

Niemniej, nie zmienia to tego że przyjadę w sobotę wieczór i nie po towarzyszę przy otworach. Natomiast pogoda może zmieni miejsce mojego noclegu, myślę nad wiatą w dolinie Kluczwody lub raczej nad którąś z jaskiń.

Tak poza tym to ostatnio znalazłem ciekawostkę: WYWIERZYSKO we fliszu! Wiem że to nie jest taki bydlak w skali tatrzańskiej. Ale wydaję wodę w skali wywierzyska Będkówki czy Pióra. Powyżej jest sucha dolina i spory obszar osuwiskowy bez cieku wodnego.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Żaku
Administrator forum

Śr 14 kwi, 2010

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Fajnie jak się coś dzieje, ale aż tyle ;)
O crolla się nie martw, coś zaradzimy, kumpel też go nie ma, więc i tak będziemy go sobie podawać jeśli będzie trzeba, a tam gdzie będzie kontakt ze ścianą, można wyjść na tzw. gardzie, bardzo fajny sposób, który poznałem niedawno, a wystarczą do niego tylko dwa karabinki i pętlą prusika. Jak będziesz grzeczny, to Ci to pokażę ;)
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów