XVI Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Rudawy Janowickie

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Amelia

Ulubione góry: Wszelkie, gdzie nie ma stonki:P

Re: XVI Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Rudawy Janowic

Śr 30 sty, 2013

druga opcja wg mnie bardziej klimatyczna, ale nie byłam w obu więc... Generalnie wszystko jedno gdzie:), jeśli uda się Coś zmienić (work) to zapewne będę z koleżanką;)
Ostatnio edytowano Śr 30 sty, 2013 przez Amelia, łącznie edytowano 1 raz
Nie chodź utar­ty­mi dro­gami, bo się pośliźniesz.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 30 sty, 2013

Dwie imprezy w Niskim wyszły nie dlatego, że były dwie bazy, tylko dlatego, że były dwa różne podejścia do końcowych ustaleń na forum. A argument że z dwóch baz więcej zobaczymy jest sensowny. Jeśli od razu tak ustalimy, to nikt potem nie powinien mieszać. Choć oczywiście nie można tego wykluczyć :). Gdy pod metę zajeżdża się autem, to konieczność przenoszenia betów jest drobną niedogodnością. Ja jestem za takim rozwiązaniem.
Podziały będą dotyczyć raczej programu. Część wybierze pieszą wędrówkę, część pójdzie się wspinać czy ciorać, część ruszy w teren na rowerach, a może uda się też spłynąć kąsek Bobru. Ale to akurat atut Rudaw :).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

znikający_punkt

Ulubione góry: Munţii Făgăraş

Śr 30 sty, 2013

Zgłaszam udział. Wstępne ustalenia w pracy przynajmniej dziś pozwalają mi wierzyć, że się uda dojechać, może nawet w piątek. Lokalizacja obojętna.
Keep it simple, stupid :)

BarbaraRita

Ulubione góry: na razie Dolomity :) i Gran Sasso :)

Śr 30 sty, 2013

Hej hej!! Odlegly termin ale wpisuje sie na liste :) Mam nadzieje, ze uda sie dotrzec juz w pt.
Pozdrawiam,
Baśka :)

Człowiekiem gór nie jest ten, który umie i lubi chodzić po górach ale ten, który górami potrafi żyć w dolinach.

kxsxx81

Lokalizacja: okolice Chrzanowa, okolice Nowego Sącza (weekendowo)
Ulubione góry: Beskidy

Cz 31 sty, 2013

Za BarbaraRita termin odległy, ale zapisuje sie na listę :-) Jak tylko uda mi się dotrzeć, to będę w piątek. Młoda też juz dopytuje kiedy zlot i czy Miśka będzie? Beatko będziecie? Pozdrawiam.

Iza

So 02 lut, 2013

Podoba mi się pomysł noclegów w dwóch różnych miejscach. O ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to chętnie przyjadę na obydwa:)

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

So 02 lut, 2013

A ja wole jedno miejsce i te: http://www.sokoliki.net/chatka.html jest bardzo dobre, a chodzi w szczególności o kierowców fajnie było by sie przejść ale kierowcy i tak musza przejechać a to jest niewygodne. A jak bedzie dobra pogoda to ja pewnie bym sie chciał zjawić wcześniej nawet niż w piatek !

moskal

Ulubione góry: Gorce, Tatry

N 03 lut, 2013

Jogurt ale nie ma potrzeby przestawiać samochodów. Jak zaparkujemy w okolicach Szwajcarki to można je tam zostawimy do dnia powrotu. Chyba, że będzie pomysł na podjechanie pod jakąś ciekawą górkę :). Przemaszerujemy z Szwajcarki na Sokoliki jest naprawdę blisko.

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

N 03 lut, 2013

No to jeszcze jedno na nie dla Szwajcarki woda pod prysznicami jest dodatkowo płatna , parking dla samochodów osób co nie nocują jest płatny wiec lepiej było by zabrać samochody, ale pewnie ciebie to nie interesuje bo przyjedziesz jako pasażer (Moskal) .

Czort

Ulubione góry: Karpaty

N 03 lut, 2013

Jest jeszcze za wcześnie, bym podpisał się pod chęcią uczestnictwa w zlocie. Może inaczej, chęci są, ale mam dwa zabite kliny. Pierwszy to odległość, bo w przypadku niemożności wzięcia urlopu, wyjazd mija się z celem. Miałbym pewnie tyle czasu, by otworzyć drzwi do sali pełnej ludzi i powiedzieć: "Cześć, ale muszę już lecieć". Drugi problem jest taki, że raczej czeka mnie przeprowadzka i to najprawdopodobniej w takim kierunku, że dystans do Rudaw Janowickich się zwiększy. No ale czas pokaże...
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

kxsxx81

Lokalizacja: okolice Chrzanowa, okolice Nowego Sącza (weekendowo)
Ulubione góry: Beskidy

N 03 lut, 2013

Witam ponownie:-)
Przeanalizowałam temat zlotu pod kątem KGP i... Osoby, zainteresowane wyjazdem ze mna po pierwsze muszą się liczyc z obecnością Naśki i wyjazdem w piątek wcześnie rano, ewentualnie w czwartek zaraz po pracy (ale nie wiem czy to ma sens jeszcze jest czas). Celem moim jest oczywiście pobyt w super towarzystwie na zlocie, aczkolwiek prywatę chcialabym załatwić przy okazji tzn. na pewno Skalnik i w zależności od trasy moze udałoby sie wejść na Wielką sowę i Ślęże. Taki plan na teraz, ale jak widomo jestem otwarta na mądre propozycje. Plan mój troche jest pokierowany checią wyjazdu w tym roku jak sie uda w tereny Klodzka i nizej a wtedy kolejne 7 szczytow z KGP w jeden wyjazd sprobuje juz z dziecmi zrobic , wszystko kwestia kasy. Towarzystwo mile widziane bede informowac jak do czegos dojdzie. Czas pokaze. Chyba, ze zlot w przyszlym roku zrobimy w okolicy np. Gor Orlickich czy Stolowych.
Na dzien dzisiejszy wstepny plan jak wyzej. Oczywiscie trzeba tez w okolicy noclegu sie pokrecic. Nie znam terenu, ale co do noclegu poddam sie wiekszosci. Pozdrawiam.

moskal

Ulubione góry: Gorce, Tatry

N 03 lut, 2013

jogurt napisał(a):No to jeszcze jedno na nie dla Szwajcarki woda pod prysznicami jest dodatkowo płatna , parking dla samochodów osób co nie nocują jest płatny wiec lepiej było by zabrać samochody, ale pewnie ciebie to nie interesuje bo przyjedziesz jako pasażer (Moskal) .

Ale mi pojechałeś po kalesonach :) Interesuję, chce żeby wszystko było ok i wszyscy byli zadowoleni. Niech się wszyscy wypowiedzą bo widzę, że zdania są podzielone. Nie byłem na Szwajcarce więc nie wiem jakie cuda tam można zastać, mimo wszystko chce tam zaglądnąć. Jak 1 noc tam przenocujemy to raczej nie powinni robić problemów z samochodami. Dalej jestem za zostawieniem ich tam, czyli tak jak twierdzisz parking jest zaraz pod schroniskiem. Masz trochę racji, staram się być pasażerem ale nigdy nic nie wiadomo :) i staram się być na zlocie, a na razie nie jestem pewny w 100%

kxsxx81 napisał(a):Witam ponownie:-)
Przeanalizowałam temat zlotu pod kątem KGP i... Osoby, zainteresowane wyjazdem ze mna po pierwsze muszą się liczyc z obecnością Naśki i wyjazdem w piątek wcześnie rano, ewentualnie w czwartek zaraz po pracy (ale nie wiem czy to ma sens jeszcze jest czas). Celem moim jest oczywiście pobyt w super towarzystwie na zlocie, aczkolwiek prywatę chcialabym załatwić przy okazji tzn. na pewno Skalnik i w zależności od trasy moze udałoby sie wejść na Wielką sowę i Ślęże. Taki plan na teraz, ale jak widomo jestem otwarta na mądre propozycje. Plan mój troche jest pokierowany checią wyjazdu w tym roku jak sie uda w tereny Klodzka i nizej a wtedy kolejne 7 szczytow z KGP w jeden wyjazd sprobuje juz z dziecmi zrobic , wszystko kwestia kasy. Towarzystwo mile widziane bede informowac jak do czegos dojdzie. Czas pokaze. Chyba, ze zlot w przyszlym roku zrobimy w okolicy np. Gor Orlickich czy Stolowych.
Na dzien dzisiejszy wstepny plan jak wyzej. Oczywiscie trzeba tez w okolicy noclegu sie pokrecic. Nie znam terenu, ale co do noclegu poddam sie wiekszosci. Pozdrawiam.

Zgłaszam chęć uczestniczenia w wyjeździe!!! Na obecną chwilę nie na 100% Obecność Naśki nie przeszkadza jak będą z nią problemy to najwyżej się ją zaknebluję i wsadzi do bagażnika :) Opcja z KGP jak najbardziej mi pasuję! Skalnik, Wielka Sowa i Ślęża jak zostanie czasu i będą chęci to jeszcze do koronki można dodać jakiś szczyt, to już w trakcie jazdy będzie się ustalać. Wyjazd w piątek rano idealnie. Tak więc jedno miejsce możesz dla mnie zarezerwować o ile moja kandydatura wam odpowiada :)

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Pn 04 lut, 2013

No to ja dodam swoje trzy grosze celem zamieszania.
Okiem kierowcy:
Przenosiny po pijaku za kółkiem odpadają, impreza bezalkoholowa też odpada, pozostawienie auta za opłatą (czysta burżuazja) siłą rachunku ekonomicznego odpada, porzucenie auta w krzakach z cennym sprzętem wspinaczkowym też nie wchodzi w grę.
Okiem wspinacza;
Jakiekolwiek przenosiny z całym wspinaczkowym dobytkiem (sporo te klamoty ważą) na plecach są moim zdaniem bezsensu skoro tak naprawdę np. z trzcińska jednodniowe wycieczki zarówno wspinaczkowe jak i trekkingowe mogą dotrzeć praktycznie w każdy rejon Rudaw.
Okiem byłego lokatora Szwajcarki:
Z całą pewnością jest to jedno z gorszych miejsc w jakich nocowałem – ciemna, zimna, zatęchła buda w której klimat zbliżony jest raczej do slumsu niż do schroniska, płatny prysznic, woda ledwo cieknie, ogólne wrażenie jakby miotła i ściera do kurzy nie istniała a w łazience ekspresowo powstające bagno na podłodze przenoszące się na resztę obiektu… płatny parking dla osób nie zameldowanych też nie jest atutem. A ognisko można zrobić w każdym innym obiekcie w Rudawach wiec ten argument też do mocnych nie należy. No i kwestia powrotu z innych pasm Rudaw: Szwajcarka w Sokolikach jest położona dosyć wysoko więc wracając skąd inąd zawsze trzeba na koniec dnia dymać pod górę…
To moje wrażenia i stanowczo jestem przeciwny ponownej wizycie w tym miejscu.

Moskal, nie ma w tym schronisku nic aż tak ciekawego aby wymagał to pozostania tam na nocleg, weź też pod uwagę Dorotę i Piotrka, nie będę się za nich wypowiadał ale podejrzewam że jakiekolwiek przenosiny a zwłaszcza do Szwajcarki nie są dla ludzi z malutkim dzieckiem dogodną opcją…

Może i samo schronisko jako jedynie przystanek na obiad czy piwko na trasie wycieczki jest spoko, ale jako cel noclegu odpada (pokoje wieloosobowe nie mieszczą się w schronisku ale w budynku zlokalizowanym za schroniskiem).

Dodatkowo osobiście planuje przybyć w Rudawy już w połowie tygodnia aby przed zlotem się powspinać a podczas zlotu połazić z wszystkimi po szlakach, coby się trochę pointegrować z tymi co tylko podczas zlotu jest okazja się zobaczyć.

Jak zawsze do tej pory obojętne mi było miejsce zlotu, tak tym razem co wynika z powyższej epistoły jestem zwolennikiem zlotu stacjonarnego np. w 9Up w Trzcińsku lub gdziekolwiek indziej, byle bez przenosin. Tak będzie wygodniej tym razem. A dla noclegu w Szwajcarce mówię stanowcze NIE i będę się przed nim bronił rękami i nogami.
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

zwirek75

Ulubione góry: Bieszczady

Pn 04 lut, 2013

Mi wyjazd pasuje bardzo do KGP, no i chwilę Was nie widziałem - więc zgłaszam się :)
I jestem przeciwny przenosinom - proszę wybierzmy jedno miejsce. Czytając wypowiedzi moich poprzedników - raczej nie Szwajcarkę - można tam zajrzeć po drodze, ale niekoniecznie tam nocować.

Ayla

Pn 04 lut, 2013

Ja się podpisuję pod tym, co napisał Hannibal, mamy podobne odczucia co do Szwajcarki. No i my na pewno zrobimy wyjazd stacjonarny z jednym miejscem noclegowym. Jeżeli jednak wybierzecie różne miejsca, to po prostu będziemy tylko na jednej imprezie.
"Chcesz poznać człowieka...Zabierz go w góry"

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów