XVI Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Rudawy Janowickie

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Zdzisław

Re: XVI Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Rudawy Janowic

Wt 05 lut, 2013

Ja też jestem za jednym miejscem bazy- u Kudłatego. Żaku dopisz mnie do listy, przyjadę prawdopodobnie wcześniej (w czwartek) z Anią i Marcinem).Oni maja się wspinać a ja połażę po okolicy do czasu aż Wszyscy przyjadą.
Zapraszam tych którzy jeszcze nie byli na żadnym zlocie! Przybywajcie. Spotkacie fajnych chłopaków i dziewczyny, a być morze za jakiś czas będziecie przyjeżdżali jako "małżeństwa forumowe" :) a mamy już takich parę.
Tak więc samotna dziewczyno, czy chłopaku- jeśli chcesz poznać być może miłość swojego życia przybywaj na XVI zlot forum e-gory !
Sie ma!

Zdzisław

Wt 05 lut, 2013

miało być - być może- . Dziwne że Marek jeszcze nie zareagował?!? :))

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Śr 06 lut, 2013

kxsxx81 napisał(a):Za BarbaraRita termin odległy, ale zapisuje sie na listę :-) Jak tylko uda mi się dotrzeć, to będę w piątek. Młoda też juz dopytuje kiedy zlot i czy Miśka będzie? Beatko będziecie? Pozdrawiam.

Rozumiem, że pytanie do mnie, szczerze mówiąc nie planowaliśmy kolejnego wyjazdu w tamte strony, choć obiektywnych przeszkód na razie u nas nie widać, Artur dość sceptycznie nastawiony do pokonywania po raz kolejny tej odległości, dlatego miałam nadzieję, że uda mi się wpaść na Sokoliki w ubiegłym roku z Kaczawskich - niestety pogoda pokrzyżowała te plany. Zobaczę jeszcze co młodzi powiedzą - a jest to obecnie studenckie sztuk 3 - może głosowanie zrobimy. Ja w sumie jestem otwarta tym bardziej, że ostatnio ubogo nam się zrobiło z chodzeniem, taki lajf...

PS. gdybym jechała to z głosem przeciw Szwajcarce :)

PS II. Zdzichu, czy ty otwierasz górskie biuro matrymonialne :?: :mrgreen:
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 06 lut, 2013

Zdzisław napisał(a):Dziwne że Marek jeszcze nie zareagował?

Zdzichu, skoro i tak edytowałeś poprzedni post żeby poprawić błąd (dzięki :) ), to po co piszesz pod nim kolejny? Ani to ładnie nie wygląda, ani nie zgadza się z zasadami forum.
I po zdziwieniu :).

Żeby było klarownie, wycofuję się z koncepcji mety w dwóch miejscach. A gdzie będzie ta jedyna, jest mi obojętne.

Beska, właściwie odkąd A4 na odcinku Kraków - Katowice przestała być strefą płatnych korków, różnica w dojeździe na zachodnie rubieże stała się nieznaczna. A ze Śląska, póki co, nikt nie marudzi że daleko ;).

Upsss... "być morze" dalej jest. Tylko to dolne OK.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Śr 06 lut, 2013

E tam, daleko... "Daleko" posunięte może być jednie lenistwo powodujące to, że nie chce się szukać konkretniejszych wymówek od narzucającego się słowa "daleko", będącego wyrażeniem liczby kilometrów dzielących wygodny fotel od miejsca docelowego, ściślej pasma górskiego lub krainy geograficznej wartej odwiedzenia. ;-)

A tak na poważnie, to zlot jest chyba najlepszą okazja do odwiedzania tych dalszych lub z pozoru mniej "wartościowych" pasm górskich, w które na co dzień nie chce się jeździć bo "za daleko" albo są inne "lepsze góry".

Tak zauważyłem na własnym przykładzie, że od 2007 roku (sześć lat, bo nie ma chyba sensu szperać w pamięci głębiej), wyjazdów w góry, skały i jaskinie, zaliczyłem naprawdę (moja subiektywna ocena), sporo, a będzie tego kilkaset. No może bez przesady, ale ze dwie setki to się na pewno uzbiera. I teraz najlepsza część wyliczanki ;-), wśród tych wycieczek jedynie sześć było w kierunku na zachód od Beskidu Śląskiego, z czego dwa (33,33%) to wyjazdy na zloty formowe… Myślę że ten kolejny zlot to będzie niezły pretekst coby znów trochę zachodu poodkrywać.., bo z tej prostej wyliczanki wyszło mi że góry to odwiedzam jedynie na wschód od miejsca zamieszkania...

No i znowu żart mi się popełnił bo zaliczyłem tą wyliczanką wpisy z wszystkich zaległych lat w wątku "chwalimy się" ;-)
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pt 08 lut, 2013

Aktualna lista chętnych osób:

:arrow: Żaku z Dorotą + 1,
:arrow: happybilly,
:arrow: Marek,
:arrow: anek30 +1,
:arrow: Ayla, z Piotrkiem i Szymonkiem,
:arrow: jogurt,
:arrow: moskal,
:arrow: Amelia +1,
:arrow: znikający_punkt,
:arrow: Barbara Rita,
:arrow: kxsxx81 (za cholerę nie mogę zapamiętać tego nicka ;) ),
:arrow: Iza
:arrow: Anna* i Hannibal,
:arrow: zwirek75,
:arrow: Zdzisław,
:arrow: Beska z Arturem +3 (?),
:arrow: Czort (?),

Na oko 25 osób, z czego 6 nie jest pewnych do końca.

Co do miejsca zlotu, widzę, że Trzcińsko prowadzi, więc tam zrobię rezerwację od piątku do niedzieli na pokój wieloosobowy. Dorotę z Piotrkiem proszę o osobna rezerwację, nie chcę Wam mieszać. Jeżeli ktoś z piątku na sobotę chce nocować w Szwajcarce, musi zrobić rezerwację sam. Finał zlotu w 9up w sobotę, więc na główną imprezę zapraszamy tam. Wkrótce przedstawię też plan na wyjazd od piątkowego rana do niedzieli, chętni oczywiście będą mogli dołączyć, mam nadzieję, że w sobotę zdecydowana większość zrobi wspólną wycieczkę, aby (jak zauważył Marcin), zintegrować się - nie tylko przy wieczornej flaszce. Już dzisiaj mogę podać wstępny podział "aktywności": piątek - rowerowy, sobota - piesza, niedziela - linowa (być może w dół jak i w górę). Oczywiście każdy ma prawo do własnych planów, jednak mimo wszystko zachęcam do integracji, przynajmniej w sobotę.

PS: Moskal, zapewniam Cię, że Ci, którzy się nie przenieśli do Jaślisk też byli zadowoleni, również zaliczyli niezła imprezę, grzybobranie, a zamiast Chaty Elektryków zobaczyli przepiękne zabudowania Nowicy, tamtejszą cerkiew (od środka), chatę rękodzieła z eksponatami oraz fajna wycieczkę po lesie. Oczywiście można (tropem Japońskich turystów), wsiąść do samochodu i objechać okolice, zaliczając jak najwięcej. Dla mnie mimo wszystko idea zlotu jest trochę inna, wole poznać bardziej szczegółowo jedno miejsce, niż "po łebkach" kilkanaście. No i nie da się zrobić dobrze wszystkim, wierz mi, praktykujemy to na forum od lat, tylko kiedyś ludzie byli bardziej nastawieni na integrację, wspólny marsz nawet kosztem indywidualnych celów, ostatnio jednak to drugie staje się priorytetem, co jednak do mnie w ogóle nie przemawia.

PPS: Całkowicie zgadzam się z postem Hannibala i w 100% zdaję się na jego zdanie o Szwajcarce, bo tam akurat nie byłem. Możemy tam wpaść na piwo, ale za nocleg podziękuję.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Pt 08 lut, 2013

gobo

kxsxx81

Lokalizacja: okolice Chrzanowa, okolice Nowego Sącza (weekendowo)
Ulubione góry: Beskidy

N 10 lut, 2013

Żaku trudno :-) już chyba ten nick zostanie. To Kasia a za samogłoski "X" tak sie do mnie przylepiło.

K'woli ścisłości mnie policz Ja plus 1- Naska nie odpuszcza, ale jest pozytyw jej obecnosci, ma duuuuże doświadczenie w zajmowaniu się dziećmi, więc koleżanka może liczyc na niankę:-) Juz sie Natalka dopytywała ile lat ma smerf co ma jechac i oby mniej niz 3 latka:-)

pozdrawiam wszystkich i sobota pieszo- integracyjna obowiazkowo:-)

Beska

Pn 11 lut, 2013

O, dzięki Żaku za wiarę w moje zdolności negocjacyjne :mrgreen: :mrgreen:

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pn 11 lut, 2013

A od kiedy to wiarę wyraża się znakiem zapytania? ;)
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Basia

Ulubione góry: Tatry i Dolomity

Pn 18 lut, 2013

Żaku proszę o dopisanie mnie do listy :)

Żaku
Administrator forum

Wt 19 lut, 2013

Zaktualizowana lista chętnych osób:

:arrow: Żaku z Dorotą + 1,
:arrow: happybilly,
:arrow: Marek,
:arrow: anek30 +1,
:arrow: Ayla, z Piotrkiem i Szymonkiem,
:arrow: jogurt,
:arrow: moskal,
:arrow: Amelia +1,
:arrow: znikający_punkt,
:arrow: Barbara Rita,
:arrow: kxsxx81 +1,
:arrow: Iza
:arrow: Anna* i Hannibal,
:arrow: zwirek75,
:arrow: Zdzisław,
:arrow: Beska z Arturem +3 (?),
:arrow: Czort (?),
:arrow: gobo,
:arrow: Basia.

Rozmawiałem z właścicielami bazy noclegowej w Trzcińsku i sprawa wygląda następująco.
Jeżeli będzie nas pow. 15 osób, to dostaniemy zniżkę, nocleg wyniesie nas wtedy 20PLN za noc.
Jednak jeżeli chcemy mieć pewną rezerwację miejsca, musimy wpłacić zaliczkę. Pani poinformowała mnie, iż w kwietniu zazwyczaj mają już sporo turystów, dlatego należy rezerwacje potraktować poważnie. Z tego też względu będę zbierał na zaliczkę po 10 PLN od osobodoby. Pieniążki proszę przesłać na mój numer numer konta:
09 1140 2004 0000 3402 6293 6353 w tytule: zaliczka Rudawy x osób
Ci, którzy np. kupowali u mnie koszulki, wiedzą, że nie zdefrauduję zaliczki, pozostali musza mi zaufać.
Przelew do schroniska planuję zrobić za około miesiąc. Dlatego należy się POWAŻNIE zastanowić i do tego czasu przesłać zaliczkę. W razie pytań, proszę pisać. Osoby, które dokonują prywatnej rezerwacji (i nie chcą spędzić weekendu we wspólnym pokoju), są zwolnione z przelewu do mnie, dokonują tego sami we własnym zakresie.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Beska

Wt 19 lut, 2013

Marek napisał(a):A od kiedy to wiarę wyraża się znakiem zapytania? ;)

Znakiem zapytania to faktycznie raczej pewną dozę wątpliwości ale samym umieszczeniem na liście po moim mętnym poście pełnym "nie wiem.... odległość..." itp. itd. to wiarę jak najbardziej :wink:
Za to na dziś procent wątpliwości zdecydowanie przechyla się w kierunku 0 :D

Kxsxx81, daj znać jak ustalisz dokładny plan wyjazdu swojej grupy, bo też myślę o jeździe w piątek i opcja rowerowa nie dla nas - na W. Sowie co prawda byliśmy, ale Ślęża, Skalnik - czemu nie.
Oczywiście czekamy też na propozycję Żaka.

happybilly

Śr 20 lut, 2013

Przelew poszedł. Planuję wyjazd w piątek rano, jadę busem, więc jak będą chętni, to mogą się ze mną zabrać.
Jadę z Rybnika przez Gliwice. Mogę po kogoś podjechać, jeśli nie będzie bardzo daleko.

znikający_punkt

Ulubione góry: Munţii Făgăraş

Śr 20 lut, 2013

Hmm... A zabrałbyś z Gliwic 2 rowery i 2 rowerzystów?
Keep it simple, stupid :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów