XVII Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Wyspowy

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

moskal

Ulubione góry: Gorce, Tatry

Re: XVII Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Wyspow

N 22 wrz, 2013

znikający_punkt napisał(a): Jasień jest dobrym pomysłem. Mam tylko jedno zastrzeżenie - istnieje pewne ryzyko, że w terminie zlotu nie będziemy tam jedynymi gośćmi. Bacówka ma grono stałych bywalców.

Też się obawiam, że ciężko będzie się tam wcisnąć. Jeśli się zjedzie jakaś inna ekipa w tym czasie. Sporo ludzi będzie bez namiotów, a jak będzie deszcz to ścisk w chatce gwarantowany. Oczywiście Jasień pasuje na pewno bardziej niż Polana Wały. Mogę jedynie jeszcze raz rzucić pomysł bacówki nad Wilczym Rynkiem http://pl.wikipedia.org/wiki/Bac%C3%B3wka_%22Nad_Wilczym_Rynkiem%22 może na obrzeżach B. Wyspowego ale szlaków nie brakuję. Ciekawy punkt widokowy. Nie byłem w tam rejonie i jestem ciekawy. Pewny dach i możliwość zakupienia posiłków i napojów :)

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Pn 23 wrz, 2013

Nie chcę się drapać po nieswoich jajach*, ale dobrze byłoby najpierw sprawdzić, czy owo miejsce w ogóle funkcjonuje.
Nie dalej jak w końcu maja schodziłem z Kamionnej do Żegociny i bladego śladu żadnej wskazówki po drodze nie znalazłem, że taki obiekt tam jest, zaprasza gości i tak dalej. A wiedziałem, że być powinien i się mocno rozglądałem. Dopiero w domu wydedukowałem na podstawie gogli, gdzie powinna być ta bacówka. Strony www też nie mają.
Za to zaraz obok jest elegancki hotel z restauracją "Sara" :wink:

* - to był cytat
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Wt 24 wrz, 2013

Czyżby mi umknęło? Więc pytanie w takim razie do bywalców, jak tam sytuacja z wodą? Trzeba targać ze sobą czy jest gdzie zaczerpnąć nieopodal bo plan układam w plecaku ile i jakiej wody mi się zmieści ;-) ech, jak za dawnych dobrych czasów. :-)
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Wt 24 wrz, 2013

Chcesz pić wodę? Jak zwierzę? ;)
Bacówki zwykle stawia się tam, gdzie jest dostęp do wody. Ta nie jest wyjątkiem. Ale póki co, dzielisz skórę na niedźwiedziu.
Na razie oficjalnie nic nie wiadomo o miejscu zlotu. Pewnie dlatego, że tym razem nie ma najsłabszego ogniwa, czyli osoby odpowiedzialnej za organizację. Wszyscy zajęliśmy wygodne stanowiska "konsumentów".
Jeśli ten stan będzie trwał do ostatniej chwili, to pewnie skończy się na Jasieniu. Gdy będziemy tam sami, to dobrze się skończy :). A jakby co, zawsze można się przenieść na Wały. Wtedy mogą się przydać plandeki budowlane.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Yatzek

Ulubione góry: Pasmo Bez kidów

Wt 24 wrz, 2013

Bacówka Pod Wilczym Rynkiem na stoku Kamionnej, ostatnio coś cienko przędzie. Przed sezonem często bywała zamknięta, a przechodziłem tamtędy kilka razy. Hotel obok to full wypas, więc dla wędrowców wogóle nie wchodzi w rachubę...

Pod Jasieniem, nieco powyżej bacówki - jakieś 30 metrów, jest ujęcie wody. Na Polanie Wały woda jest za ścianą wiaty. Obydwie miejscówki dzieli godzina marszu (w zależności od rozmiaru buta :lol: ), więc w razie "W" można zmienić szybko lokalizację.
Jeśli pierwszy zlotowicz pojawi się wcześnie i będzie informował o ludożerce, to inni chętni na nocleg będą mogli wcześniej rozważyć inną opcję noclegową, chyba, że zechcą się dołączyć... :shock:
A jeśli ktoś wcześniej się tam rozgości... Ale to też nie jest szczyt sezonu, więc bym nie demonizował.
Mój blog wędrowny - http://ginvilla.blogspot.com

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Wt 24 wrz, 2013

Tak myślałem: już długie wieki minęły i czas na zlot (choć skoro byłem na pierwszym z ramienia e-gor.pl, to żeby się nie okazało, że następny na którym będę, to będzie ostatni :lol: ), ale weekand wcześniej organizuję inny zlot w Danielce. Niestety, tylko jeden z nich udało mi się wynegocjować z rodzinką. A ponieważ mam podobny "problem" jak Jano, to wolę dwójki bachorów (rok i 5 lat) nie ciągać po bacówkach, nawet jeżeli byłyby super ofoliowane...

PS. Jano masz jakiś kontakt do Ludrowskiego (jakieś info na priv proszę)?
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Hannibal

Śr 25 wrz, 2013

taaa pić wodę ;-) ja, yhm. Z Żoną jadę... ;-P :lol: A jak chodzi o dzielenie skóry, gadając o Jasieniu to raczej pokazuje tym jakie są nastroje w społeczeństwie formowym, jedynie wskazując na ewentualny kierunek wyboru reszcie ;-) Poza tym z tego co widzę to zdecydowana większość ze stałych bywalców zlotowych optuje za Jasieniem więc faktycznie jak nic się drastycznie nie pomiesza albo nie wpadnie tu jakiś dyktator z innym planem, to na moje oko raczej to miejsce zostanie zlotową metą.

Drogi redaktorze portalu e-góry, WEEKEND! ;-P Funkcja zobowiązuje!!!

Druga kwestia Bartosz: Sami sobie zgotowaliście taki los bo życie to sztuka wyboru, a za własne czyny i decyzje jesteście odpowiedzialni wyłącznie Wy. Więc nie ma co narzekać na weekendowe ubezwłasnowolnienie, tylko cieszyć się i chwalić faktem posiadania szczęśliwej i wzorcowej w dobie niżu demograficznego rodzinki. Poza tym, to chyba w czasach gdzie od świtu do nocy człowiek musi gonić śmieszny pieniądz, to nie dziwne że potem rodzina chce mieć w weekend człowieka przy sobie a nie żeby jeszcze ich samych zostawiał i w góry taki uciekał. Zresztą chyba sam też raczej pewnie wolałbym te nieliczne wolne dni z rodzina spędzać w takim układzie.
Mam tylko nadzieję że nie wystąpi coś takiego jak ostatni zlot, w sensie istnienia tej inicjatywy. Poza tym to chyba w Tatrach też jeszcze byłeś z tego co pamiętam ;-) więc nie tragizuj, statystycznie (2:17*) nie wypadasz tak źle jak chodzi o frekwencje zlotową ;-)
A skoro ostatni zlot nie wystąpi w przyrodzie, to pewnie do zobaczenia na w sumie nieodległych następnych zlotach, pewnie wtedy już z rodzinką ;-)

Myślę też Marku że żaden „organizator” nie wyłonił się jeszcze z grupy bo i tak naprawdę nie ma jeszcze czego ani z czego organizować, bo żadne konkretne miejsca pod dachem nie zostały poddane pod rozwagę (owszem linki się pojawiły ale dyskusja na ich temat raczej nie powstała) a zlot w bacówce i pod namiotem nie wymaga jakiejś wielkiej organizacji. Trzeba się jedynie zadeklarować że się przyjedzie na 100% i zagłosować na Jasień lub inne miejsce.
A skoro nikt inny nie kwapi się do tego i jako że faktycznie dużo roboty nie ma to może ja zostanę „Kopernikiem” tego zlotu wstrzymam fazę mętnych gdybań i nieśmiałych „a może tu, a może tam”.
I stanowczo wezwę stałych bywalców zlotów i tych nowych którzy będą mieli swój zlotowy pierwszy raz ;-) do wzięcia udziału w głosowaniu na miejsce które stanie się naszą zlotową metą.
Jednocześnie o zabranie głosu w tej sprawie uprasza się JEDYNIE OSOBY W STU PROCENTACH PEWNE SWOJEJ OBECNOŚCI NA ZLOCIE!!!!!!!! Tylko takie głosy będą brane pod rozwagę!!!

Ja w takim razie skoro powiedziałem a, to powiem b:

Głosuje na Jasień jako miejsce zlotu!!! :-).

* jak na razie odbyło się 16 zlotów, ale wliczyłem już ten który zbliża się wielkimi krokami.

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

Śr 25 wrz, 2013

Jak dla mnie to obojętnie gdzie byle by się z wami spotkać, nie znam tych gór wiec Ja poprę głos kierownika tego zlotu i zagłosuje na Jasień !

Hannibal

Śr 25 wrz, 2013

Kopernikiem. Nie kierownikiem Jogurt, tylko Kopernikiem ;-) tu nie ma czym kierować, ino trza to troche ruszyć ;-)

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Śr 25 wrz, 2013

No tak, wszystko jest w zasadzie kwestią jakiegoś wyboru... szczególnie znając z góry terminy weekendów zlotowych.
Ja właśnie zostałam wyrodną matką, która lezie znów w góry zamiast iść na pierwszy koncert kapeli syneczka w krakowskim klubie "rykunów" :mrgreen:
A skoro tak, to jak mi nawet co nieco przemarznie zawsze będzie to jakaś kara :mrgreen: więc się dopisuję, bo rzeczywiście żadna inna propozycja jakoś nie wzbudziła szczególnego odzewu:

Głosowanie na Jasień:
:arrow: Hannibal + Ania
:arrow: Jogurt
:arrow: Beska + Artur

A samorodnie ogłoszonemu Kierownikowi-Kopernikowi (jak zwał, tak zwał - rzuciłeś post ogarniający to masz :lol: ) nadmienię, że pełniący tą funkcję wymyślał też jakiś zarys zlotowego przejścia coby było pod rozwagę :wink:
Ci co nie byli pewnie chcieliby na Mogielicę - z doświadczenia mogę rzucić, że w niedziele lubi tam być raczej tłumnie - pytanie czy chodzić po "top'ach" czy po bezdrożach :D
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 25 wrz, 2013

Beska, jak to klub "rykunów", to chyba jednak zyskasz, nie słuchając ryków w weeknd. Bo na zlotach nawet duet wolakno - instrumentalny AnnaB & Żaku zaledwie zbliża się (czasem) do tego brzmienia ;). Brać tę drugą puchówkę?
Marcin, Bartosz był też na trzecim zlocie, więc ma na koncie co najmniej 3/17.
I do ogółu: będzie jakaś gitarrra?
Jasień-e będę uchylał od zajęcia stanowiska w kwestii wyboru lokum, a znikający_punt się pojawi.
Tworzymy frakcję rowerową. Jakby byli chętni do pojeżdżenia na MTB po okolicy, to chętnie dołączymy.

Głosowanie na Jasień:
:arrow: Aśka
:arrow: Marek
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Śr 25 wrz, 2013

Hannibal, dobrze, że w kwestii posiadania (swoich) dzieci nie wyjechałeś z obowiązkiem patriotycznym...
Ponieważ już odgrażałem się, to kiedyś nastąpi ten dzień, że przyjedziemy na zlot ze starszą córą. A myślę, że już za rok zobaczymy się na Przytóckim, bo obiecałem w przyszłym roku 3-4 dniową wędrówkę z namiotem - więc gdzie lepiej zacząć jak nie u Marka? No może jeszcze pod Gorcem, ale tam już nie ma starych bazowych Basi z Andrzejem i Marty z Rafałem... ech.
Dobra, bo wprowadziłem off-topic.
Generalnie, jak już będzie się integrować, to wypijcie za tych co "nad morzem"... :P
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Cz 26 wrz, 2013

No to oficjalnie opowiadam się za Jasieniem. Co prawda troszkę "za falą", ale przypuszczam, że ten pomysł zgromadzi więcej głosów niż opcja z wiatą. Tak jak wspomniałem, będę dosiadał dwukołowca - Dextera. Tylko ciągle rozmyślam nad trasą i punktem startu. Choć i tak prawdopodobnie będę nacierał na Jasień od zada (względem reszty frakcji rowerowej). Pogoda pewnie dopnie rozważania do końca, bo przy niesprzyjającej aurze ruszę pewnie z sądeckiego pole position.

W okolicy mam jeszcze niewyrównany rachunek z Mogielicą, a raczej z zakamarkami na jej stokach, bo chciałbym odnaleźć napisy wyryte w skałach przez konfederatów barskich.

Głosowanie na Jasień:
:arrow: Aśka
:arrow: Marek
:arrow: Maciek
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

happybilly