XVII Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Wyspowy

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Re: XVII Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Wyspow

N 29 wrz, 2013

Marek napisał(a): Brać tę drugą puchówkę?

No jeśli to naprawdę dla Ciebie zbędny egzemplarz to nie odmówię tak szczodrej ofercie. Wielkie dzięki :!:
Mam też cichą nadzieję, że ten cholerny ziąb od naszych ukochanych wschodnich sąsiadów jednak trochę jeszcze w końcu ustąpi
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Beska

Pn 30 wrz, 2013

Czas szybko leci, zostały niecałe 2 tygodnie, aktywność na wątku taka sobie, to ja wrzucę do rozważenia propozycję sobotniego przemarszu:
Dobra od drogi na Limanową - Łopień - (zielonym) Mogielica - Jasień (żółtym)
ok. 18 km i 6 godzin wg mapy.

Pytanie czy jest sens coś kombinować z transportem między Dobrą, a Jurkowem-Półrzeczki żeby można było w niedzielę zejść "na krótko" - jakieś rozłożenie ewentualnej większej ilości pojazdów?
Choć tu najwyraźniej jedzie Bus z Półrzeczek do Krakowa przez Dobrą o 12.50 i 16.30
http://jodlownik.powiat.limanowa.pl/ind ... e_id=48217
NIE JEDZIE
Ostatnio edytowano Wt 01 paź, 2013 przez Beska, łącznie edytowano 1 raz

mMa

Ulubione góry: Gorce

Wt 01 paź, 2013

Beska nie ufałabym zbytnio informacjom na temat komunikacji zamieszczanym na gminnych stronach. Z moich doświadczeń wynika, że są one zazwyczaj mocno przestarzałe, a tym samym nieaktualne. Na stronie delta-bus można przeczytać, że kursy zawieszono w 2008 roku. Wydaje mi się, że nie można za bardzo liczyć na te busy, trzeba szukać innego połączenia, chociaż demonizować też nie ma co, bo to w końcu rzut beretem od Krakowa. :lol:

Beska

Wt 01 paź, 2013

mMa napisał(a):Beska nie ufałabym zbytnio informacjom na temat komunikacji zamieszczanym na gminnych stronach.

No i masz rację - nie ufaj :mrgreen: w niedzielę z Półrzeczek czy Jurkowa NIC NIE JEDZIE - informacja sprawdzona u sołtysów.
Ale to w końcu tylko jedna z opcji i jedna z propozycji trasy, która jest jak myślę "pod ludziów", którzy nie byli dotąd w Wyspowym (a tacy jak się okazuje istnieją :wink: ) - z widokami, podejściami i zaliczeniem najwyższego punktu

Kolejna opcja dla zmotoryzowanych, która mi wpadła do głowy: parking w Mszanie Dolnej - na Limanową jeździ sporo więc do Dobrej można się przemieścić, a w niedzielę zejść do Lubomierza - tam z Krościenka/Szczawnicy też cuś powinno się znaleźć żeby wrócić do Mszany

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Wt 01 paź, 2013

Beska napisał(a):Czas szybko leci, zostały niecałe 2 tygodnie, aktywność na wątku taka sobie, to ja wrzucę do rozważenia propozycję sobotniego przemarszu:
Dobra od drogi na Limanową - Łopień - (zielonym) Mogielica - Jasień (żółtym)
ok. 18 km i 6 godzin wg mapy.

Pytanie czy jest sens coś kombinować z transportem między Dobrą, a Jurkowem-Półrzeczki żeby można było w niedzielę zejść "na krótko" - jakieś rozłożenie ewentualnej większej ilości pojazdów?
Choć tu najwyraźniej jedzie Bus z Półrzeczek do Krakowa przez Dobrą o 12.50 i 16.30
http://jodlownik.powiat.limanowa.pl/ind ... e_id=48217
NIE JEDZIE

Też myślałem nad tą trasą przemarszu ;-) i chyba raczej przy niej zostanę ;-) A w niedzielę ewentualnie najprościej do Półrzeczki i może na Ćwilin.., ale to się jeszcze w niedziele zobaczy jak będą chęci :-) Myślę że na razie nie ma co się martwić powrotem do auta pozostawionego raczej w Dobrej. Zawsze to jakoś w praniu wychodziło więc i tym razem raczej uda się coś wykombinować aby w razie pozostawienia auta w Dobrej choć jeden kierowca się tam dostał.
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

mMa

Cz 03 paź, 2013

Jeżeli ktoś jest zainteresowany busami to tutaj: http://www.michalus.pl/rozklad-jazdy/ jest rozkład busów, które jeżdżą na pewno ;) Co prawda z rozkładu Jurków-Kraków rozumiem niewiele, ale inni na pewno są mądrzejsi ode mnie

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Cz 03 paź, 2013

No to Jasień.

:arrow: Żaku + 3 (lub 4)
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Aneta0127

Ulubione góry: Tatry, Fatra

Cz 03 paź, 2013

:arrow: Hannibal + Ania
:arrow: Jogurt
:arrow: Beska + Artur
:arrow: Aśka
:arrow: Marek
:arrow: Maciek
:arrow: happybilly (Jarek)
:arrow: Aleksandra
:arrow: Aneta

Iza

Cz 03 paź, 2013

:arrow: Iza

Czy tym razem zlot ogranicza się tylko do soboty i niedzieli, czy też może ktoś jest chętny na to, by zacząć zlotowanie wcześniej?

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Cz 03 paź, 2013

To już siedemnaście osób. Nieźle, jak na obiekt urągający standardom bazy noclegowej w drugiej dekadzie XXI wieku. Ciekawe ilu ludzi pomieści "łoże bacowskie" i krąg przy ognisku.
Nie wiadomo ile osób spoza zlotu wybierze się tam w ten sam weekend, ale wiadomo, że zajrzy tam grupa z kursu przewodnickiego SKPG Harnasie. To zrzut ekranowy fragmentu wypowiedzi na forum kursowym koła.
Napiszę tam za chwilę o naszych planach, ale nie spodziewam się zmiany programu kursowego wyjazdu.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Beska

Cz 03 paź, 2013

No to robi się ciekawie :shock: Czy oni mogą uważać, że mają pierwszeństwo, bo chyba jakoś opiekują się tą bacówką czy coś...
poza tym o ile pamiętam większość opowiadała się za zlotem namiotowym, a bacówka była deską ratunku dla takich "lamerów przetrwania" jak ja :mrgreen: więc może warto by zaznaczyć kto z naszych bierze namiot?

mMa napisał(a):Jeżeli ktoś jest zainteresowany busami to tutaj: http://www.michalus.pl/rozklad-jazdy/ jest rozkład busów, które jeżdżą na pewno ;) Co prawda z rozkładu Jurków-Kraków rozumiem niewiele, ale inni na pewno są mądrzejsi ode mnie

Zadzwoniłam, facet mówi, że faktycznie jeżdżą i najniższa kratka po lewej jest zgodna z prawdą w niedziele - kursy są przez Dobrą

Marek

Cz 03 paź, 2013

O ile wiem, bacówka na Jasieniu ma kilku opiekunów, ale na pewno nie są to Harnasie :). Jeśli w szałasie nie pojawi się jego właściciel lub formalny opiekun - dysponent obiektu z uprawnienia właściciela, to trudno mówić o pierwszeństwie. Panuje tu raczej egalitaryzm.
Opcja namiotowa podoba mi się średnio. Przy kiepskiej pogodzie będzie trudno posiedzieć przy ognisku. I na rowerze wolałbym wozić jak najmniej. Ale nie jest to opcja wykluczona. Z dwojga złego wolałbym jednak (jeśli Jasień odpadnie) wiatę w bazie na Wałach. A jeśli miałyby być namioty, ale bez zaplecza ze stałym dachem, to informuję, że mam plandekę 3x4 m i repsznury do rozpięcia jej nad ogniskiem, ale nie mam ochoty tego wozić.
(Goethe)

mMa

Pt 04 paź, 2013

Myślę, że odległość między Jasieniem, a polaną Wały jest tak niewielka, że w razie tłoku można się tam przenieść w każdej chwili. Do mnie osobiście bardziej przemawia wiata niż bacówka, ale dostosuję się do większości.
No i dla formalności:
:arrow: Iza
:arrow: mMa

Marek

Pt 04 paź, 2013

Napisałem na PW do szefowej kursu. I jest odpowiedź. To istotny dla nas fragment:
"Dzięki za informacje. Jeżeli Wam nie przeszkadza towarzystwo kursantów, wolałabym zostać przy planie zabacowania na Jasieniu. Myślę, że trunki i śpiewy przeżyjemy, a może dołożymy coś od siebie ;). A przynajmniej wszystkim będzie cieplej w dużej grupie :D".
Na razie udział w wyjeździe zadeklarowała dziewiątka kursanów. Z prowadzącymi będzie jedenaście osób. A z naszą osiemnastką - w szałasie będzie się kłębić tłumek, który wcale nie jest za liczny jak na ten obiekt. Jeśli ktoś jeszcze się tam nie pojawi, nie powinno być potrzeby zmiany miejsca.
(Goethe)

Aneta0127

Ulubione góry: Tatry, Fatra

Wt 08 paź, 2013

Mam 3 miejsca w samochodzie (2 komfortowe) - mogę kogoś zabrać na zlot. Jadę z Tychów, muszę zahaczyć przez Bielsko, a z tamtąd prosto na zlot. Wyjazd w sobotę rano. Ktoś chętny?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów