XIX Zlot Forum Portalu e-gory.pl - Trzonka (B. Mały)

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

XIX Zlot Forum Portalu e-gory.pl - Trzonka (B. Mały)

Śr 27 sie, 2014

Hej
Mamy już tylko kilka tygodni, więc pora na stosowny wątek, żeby Iza zdążyła go zauważyć.
Ale nie dlatego klikam. Chodzi o termin. Jeśli dobrze pamiętam zasadę jego`ustalania, to zlot wypada w weekend 11-12 października.
Nam jednak bardziej pasowałby termin tydzień później.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Szymon

Re: XIX Zlot Forum Portalu e-gory.pl - Trzonka (B. Mały)

Cz 28 sie, 2014

Zasadniczo w końcu sensowne miejsce zlotu - będzie można prosto z domu w niedługim czasie rowerkiem dojechać :).
Z Olą zapewne się zjawimy, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie. A dla zainteresowanych pokażę kilka fajnych ścieżek na rower.
Pozdrawiam
Szymon

BeskidTrail.pl - najlepsze trasy rowerowe w Beskidach

P_A_B_L_O

Ulubione góry: Karpaty

Cz 28 sie, 2014

Marek napisał(a):zlot wypada w weekend 11-12 października

Nam jednak bardziej pasowałby termin tydzień później.

Termin rzeczywiście mógłby być inny. Szczególnie w przypadku osób z dziećmi w wieku szkolnym.

14-go jest d. Dzień Nauczyciela, który to pewnie będzie dniem wolnym dla dzieci w szkołach. Pozwalając dziecku na jednodniowe wagary 13-go można sobie kosztem nadrabiania tylko jednego dnia, zafundować "długi weekend szkolny" i pojechać na cztery dni gdzieś dalej.

PABLO

Marek

Cz 28 sie, 2014

To właściwie bez znaczenia. Rzecz w tym, że na zlotach bywają zwykle ludzie bezdzietni lub z dziećmi w wieku mocno przed - szkolnym albo prawie po - szkolnym. Przypominam sobie tylko jeden wyjątek. Chyba, że piszesz to jako przyszły uczestnik zlotu :).
Dla mnie rocznica powołania KEN jest czasem wycieczki zakładowej. Czasem bardzo atrakcyjnej, bo w góry. Jak dotąd terminy zlotu i wycieczki rozmijały się o tydzień, albo rezygnowałem z wycieczki. Ale tym razem miesza trzeci czynnik, bo tylko w ten weekend pasuje trzeciemu uczestnikowi wycieczki na Gerlach. A wiadomo - w trójkę najtaniej.
(Goethe)

ola.sjz

Ulubione góry: Beskid Żywiecki, Śląsko-Morawski, Mała Fatra

Pt 29 sie, 2014

Hmm nie dalej jak wczoraj oglądałam zdjęcia z Krawców i pomyślałam sobie, że fajnie byłoby Was znów zobaczyć a tu proszę kolejny zlot... :) Jeśli tylko nic nie stanie na przeszkodzie a Wy nie macie nic przeciwko to ja i Maciek meldujemy gotowość! ;)
"Powietrza nie trzeba kochać, wystarczy je chłonąć
- góry też..."

Amelia

Ulubione góry: Wszelkie, gdzie nie ma stonki:P

Pt 29 sie, 2014

W końcu mi termin pasuje- wiec jeśli pozostanie niezmienny- melduję się:)
Nie chodź utar­ty­mi dro­gami, bo się pośliźniesz.

Iza

Pn 01 wrz, 2014

Iza już półtora tygodnia temu pisała do gospodarza chatki na Trzonce, jak na razie bez odzewu. Mam jeszcze telefon, na razie się wstrzymywałam, bo nie wiem jaki termin rezerwować. Jak rozumiem, tym razem jesteśmy zainteresowani terminem 17-19 października? Czy tylko 18-19?

Marek

Pn 01 wrz, 2014

Jeśli dobrze "kreuję informację" tam, gdzie jej nie ma, to chyba chodzi o tradycyjny termin, czyli 11-12 października.
Chyba, bo ludzie piszą mętnie.
Paweł popiera nasz koncept przesunięcia terminu, ale nie deklaruje uczestnictwa, dwie Ole i Szymon akceptują miejsce, ale w postach ani słowa o terminie, więc pewnie im to obojętne, Amelii pasuje termin, lecz nie pisze który, choć wzmianka o niezmienności może oznaczać, że chodzi o stary.
A konkret to data. Najlepiej wg kalendarza gregoriańskiego, bośmy przywykli.
Na dodatek w starym terminie Jogurt przybywa do Heimatu, Asia nie upiera się przy Gerlachu w tym roku, a mi to w tej sytuacji obojętne.
(Goethe)

Iza

Wt 02 wrz, 2014

Zadzwonię i dowiem się, czy i jakie terminy są w chatce wolne, bo nie ma co gdybać i dywagować, jeśli któryś z nich jest zarezerwowany przez kogoś innego.

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

Wt 02 wrz, 2014

Mój termin to tylko 11 -12, ale jak nie będzie zlotu to ja sobie weekend spędzę na Słowacji w Tatrach, a w sumie jak będzie to i tak po zlocie planuje pojechać w Tatry na 2 dni przynajmniej .

P_A_B_L_O

Ulubione góry: Karpaty

Wt 02 wrz, 2014

Marek napisał(a):Chyba, że piszesz to jako przyszły uczestnik zlotu

Kto wie - jak by termin podpasował i pogoda była niezgorsza to zawsze można tak wycyrklować plany weekendowe co by wieczorem o zlot zahaczyć.

Zbytnio się mną nie sugerujcie bo ze mnie takie najsłabsze ogniwo, ale na wszelki wypadek wątek będę monitorował.

PABLO

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Pn 08 wrz, 2014

Witajcie, odnośnie terminu "ustawowego", a raczej ustalonego to coś mi się pląta po głowie zasada, że wskazany był drugi weekend po pełnym tygodniu, ale nawet jeśli, to wcale to co kiedyś zapisano święte być nie musi :D tym bardziej, że forum to też już całkiem inna bajka...

Mi akurat bardziej pasuje 11-12, bo 19 o 14.00 muszę być w Krakowie, co oczywiście także jest jak najbardziej możliwe gdy zlot jest na Trzonce - jakby co.
Więc się wstępnie deklaruję.

Marek napisał(a): dwie Ole i Szymon akceptują miejsce

A to w ogóle podlega akceptacji skoro poprzedni zlot przegłosował? :mrgreen:

A odnośnie tego czy będą chętni od piątku to pewnie zależeć to będzie od propozycji spędzenia czasu jakie ewentualnie się pojawią.
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Marek

Pn 08 wrz, 2014

Beska napisał(a):A to w ogóle podlega akceptacji skoro poprzedni zlot przegłosował? :mrgreen:

Nie podlega zmianie (jeśli nie pojawią się trudności obiektywne). Ale przecież każdy może mieć do tego miejsca dowolny stosunek :).
(Goethe)

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Wt 09 wrz, 2014

Po przyglądnięciu się mapie stwierdzam, że sama Trzonka jako, że nie jest jakimś węzłem szlaków, a na dodatek z komunikacją w tamtym rejonie dość średnio, nie jest specjalnie wygodnym miejscem na ewentualne dwa noclegi, przynajmniej dla frakcji pieszej, bo cykliści to tam wszędzie szybko pewnie dojadą. Dlatego ja na pewno piszę się na nocleg sob/niedz. jeżeli nic mi nie wyskoczy i pojedziemy.
A co do ewentualnych tras to osobiście przeszłabym przez grzbiet z Żarnówki, w wersji dla bolących kolan z Żaru, bo tam akurat nie szłam, a w niedzielę przez Potrójną do Targanic. Tam chciałabym pozostawić transport, jeśli uda mi się znaleźć jakiś przejazd z Targanic do Andrychowa w sobotę o poranku.

Okazuje się, że mój Artur 11.10. ma wyjazd z pracy więc na zlot w tym terminie na pewno nie pojedzie, jak ostatecznie będzie weekend ustalony to zobaczymy
Co do kontaktu do chatki to mam takie foto z 2011 r.:

https://www.dropbox.com/s/0rv6qhtqe8dk8ia/IMG_0223.jpg?dl=0
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Iza

Cz 11 wrz, 2014

Na maila nikt nie odpowiedział, telefonu (nr 338756451) nikt nie odbiera, a link od Beski nie chce mi się otworzyć (jakieś problemy z prywatnością), więc nawet nie wiem, co zawiera. Jedyny pomysł, jaki mi pozostaje, to osobista wizyta w Andrychowie, ale akurat nie mam w planach. Możesz Beska streścić zawartość foto?

Następna strona
Powrót do Zloty forumowiczów