Grań Tatr Wysokich

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: Grań Tatr Wysokich

N 30 kwi, 2006

No i w sumie dobrze, mnie ten termin tez nie spasował. Może uda się wybrać na tą trasę we wrześniu, a do tego czasu i doświadczenie większe zdobędę ;) Dzięki za pozdrowienia pozdrawiam również! A poza tym to nic się nie dzieje, siedzimy...
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Gość

So 03 cze, 2006

Widzę, że powstaje plan wspaniałej wyprawy. W Tatrach znowu zima, więc dobrze, że zmieniliście termin. Jeżeli o mnie chodzi byłbym zainteresowany uczestnictwem. Termin: przełom sierpnia/września oraz koniec lipca. Posiadacie może jakaś lekture z opisem grani?

mikus

So 03 cze, 2006

Post powyzej jest moj.

jano

N 04 cze, 2006

Głównie opis grani Janusza Kurczaba w przewodniku "Najpiękniejsze szczyty tatrzańskie" oraz częsciowo Tatry Wysokie Witolda Paryskiego.Część grani przeszedłem m.in.grań Ostrego Szczytu-i nie było tak żle
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

N 04 cze, 2006

Jano, napisz mi na PM, jaki sprzęt i umejętości są wymagane, do tego aby ową grań przejść.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

mikus

N 04 cze, 2006

Byłbym zainteresowany tymi samymi informacjami... =]

jano

Pn 05 cze, 2006

Już wam napisałem,a jutro lub pojutrze postaram się opisać na forum cały plan-czas przejścia,trudności i miejca biwakowe.Pozdrawiam!Miejsa trudniejsze można obejść i uskoki do zjazdu ale chciałbym ściśle granią

Wawrzyniec

Pn 12 cze, 2006

Wiatm!
Uprzejmie proszę o podanie szczegółów co do przejścia głównej grani Tatr :biwaki, miejsca trudniejsze itp.
Sam jestem bardzo zainteresowany taką akcją tylko nie wiem nic na temat potrzebnych umiejętności wspinaczkowych i zarysu całego przejścia (ile dni? jaki sprzęt?) No i zawsze pozostaje pytanie o tatrzańską pogodę.
Czekam na szczegóły i pozdrawiam - tym czasem!

Uriel

Ulubione góry: asd

N 25 cze, 2006

Jano, świetny pomysł! Z chęcią się na to piszę! Problem jedynie leży w terminie - kiedy dokładnie chciałbyś ten plan zrealizować? W Zakopanem będę między 19, a 31 lipca i wówczas nie byłoby żadnego problemu z moim uczestnictwem w tym przedsięwzięciu! Jeśli miałoby się to odbyć w innym terminie - wówczas musiałbym pozałatwiać parę spraw, aby ponownie wyruszyć w góry. ;-)

Czy mógłbym Ciebie prosić o informacje odnośnie wymaganych umiejętności, sprzętu itp. na PM?

jano

Wt 27 cze, 2006

Dzięki za wsparcie :!: Jak znajdę chwilę czasu to napiszę plan,ale na razie wiszę na dachach i oknach :wink: i w ogóle mam zadymę :wink: Niestety grań Tatr Wysokich to nie jest taka prosta sprawa.Wymaga wiele samozaparcia,sprzętu,żarcia i wody,no i ciągle wiatr pod nogami :D ale da się przejść :roll: i w kilku miejscach zjechać :wink:
Może Gil koniec lipca byłby dobry :?:

Uriel

Ulubione góry: asd

Wt 27 cze, 2006

jano napisał(a):Może Gil koniec lipca byłby dobry :?:

Jano, napisałem Ci PM odnośnie całej sprawy. ;-)

Gość

Śr 09 sie, 2006

Mam pytanko czy szedł ktos moze taka trasa Szpiglas - Swinica , jesli tak to prosze o jakies info o trudosciach tam wystepujacych?

BusterFM

Ulubione góry: tatry

Cz 10 sie, 2006

"Gościu"
Na Twoje pytanie odpowiem: TAK

Ale:

Na terenie TPN-u chodzenie poza znakowanymi szlakami jest zabronione :)

Z powyższego wynika, że w miejscu publicznym nie można Ci tego napisać, bo może to zostać wykorzystane jako dowód na współudział w przestępstwie :)

Poczekaj chwilę, na kolejny tomik WC. Będzie dotyczyć Kotelnicy, Gładkiego i Walentkowego :)

JANO: Co z Tą graniówką? :)
--
BusterFM

jano

Cz 10 sie, 2006

Wszystko mi się przesuwa z terminem.Jeśli we wrześniu nie wypali to odłoże tą grań na przyszły rok.Może będzie ta wyprawa pod patronatem e-gór :?: Pozdrawiam :!:

BusterFM

Ulubione góry: tatry

Cz 10 sie, 2006

To ja proponuję tak. Ponieważ z zawodu zajmuję się filmem (choć nie tylko) to przez najbliższy rok zaplanujmy wszystko, a następnie zróbmy z tego dokument.

Mam nawet na to pomysł na scenariusz od jakiś dwóch lat. Tylko się zbieram jak....

Co myślisz Jano?
--
BusterFM

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wspinanie