ubezpieczenie

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

kamo5

Ulubione góry: Karpaty

Re: ubezpieczenie

Cz 26 paź, 2017

Lucass napisał(a):Rozumiem, że polisa poza kosztami akcji ratunkowej obejmuje również koszty udzielenia doraźnej pomocy, leczenia na miejscu i transportu do kraju, tak?

Tak.

Sorki, ale nie zamierzam prowadzić polemiki, bo bardzo tego nie lubię. Nie pisałam się na prowadzenie porad ubezpieczeniowych. Napisałam jako klientka korzystająca z takich polis, która przy okazji ma wiedzę i doświadczenie wynikające z nastu lat pracy w zawodzie. Tu jednak nie sprzedaję, więc po szczegóły odsyłam do OWU i na infolinie :)

A co do cytowanego przypadku... Wciąż wydaje mi się ten rachunek co najmniej dziwny. Nawet googlając koszty ratownictwa, wyskakują wyniki mówiące o koszcie akcji ratowniczej śmigłowcem w wysokości ok. 5000 PLN, czyli jakieś 1200 Euro. Co i tak jest dość wysoką ceną, bo np. air taxi bierze za godzinę lotu 550 Euro netto, a to przecież loty komercyjne. To prawda, że dochodzi do tego kilka czynników, jak choćby wynagrodzenie ratownika itp. A tymczasem z zestawienia podanego w artykule wynika, że za 2,5 godziny loty prywatnego śmigłowca wyszło 19 tys. Euro... No nie składa mi się to jakoś, ale może tylko mnie, bo z natury jestem wątpiąca, więc bez urazy ;)
Ostatnio edytowano Cz 26 paź, 2017 przez kamo5, łącznie edytowano 1 raz

malgo

Ulubione góry: Tatry

Cz 26 paź, 2017

Każdy ma swój rozum i w radzie kłopotów swoje długi.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Cz 26 paź, 2017

kamo5 napisał(a):Sorki, ale nie zamierzam prowadzić polemiki, bo bardzo tego nie lubię.
Sorki, ale nie dziw się polemice, bo sama wsadziłaś kij w mrowisko, jako agent ubezpieczeniowy polecając to ubezpieczenie.
:)
kamo5 napisał(a):wyskakują wyniki mówiące o koszcie akcji ratowniczej śmigłowcem w wysokości ok. 5000 PLN, czyli jakieś 1200 Euro.
Tak, ale w Polsce. I nie jest to koszt akcji ratowniczej, a koszt godziny "pracy" śmigłowca. Jeżeli do tego jest konieczność przetransportowania ratowników na miejsce wypadku i w związku z tym śmigłowiec musi "obrócić" ze dwa, trzy razy, to ta godzina może nie wystarczyć.
U nas to akurat bez znaczenia, bo "ten pan płaci, tamta pani płaci".

Ja natomiast znalazłem coś takiego. I są to informacje sprzed 5 lat, więc biorąc pod uwagę ogólną sytuację, ceny raczej nie spadły.
Przykładowe koszty pomocy po kontuzji na stoku w sezonie 2012-2013
Włochy:
Transport helikopterem ze stoku do szpitala – około 19 tys. zł
Leczenie szpitalne 20 tys. zł, nawet do 90 tys. zł przy przedłużającym się pobycie
Transport karetką ze szpitala we Włoszech do miejsca zamieszkania w Polsce – 9,5 tys. zł
Austria:
Transport helikopterem ze stoku do szpitala – 14,5 tys. zł
Przelot i nocleg pielęgniarza do asysty w powrocie – 3,5 tys. zł
Transport karetką ze szpitala na lotnisko – 3,1 tys. zł
Transport lotniczy w pozycji leżącej z asystą pielęgniarza 20 tys. zł
Transport karetką z lotniska w Warszawie do szpitala w mieście zamieszkania klienta – 3,6 tys. zł

I są to ceny akcji "na stoku", gdzie zazwyczaj jest sprzęt, infrastruktura i ludzie, których nie trzeba transportować z dołu. A bywa, że i śmigłowiec w gotowości.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

kamo5

Ulubione góry: Karpaty

Cz 26 paź, 2017

Widzę, że lubisz dopowiadać... Ale mniejsza o to.

Nadal nigdzie nie widzę tych 19 tys. Euro za akcję śmigłowca. Ludzie w różne bajki wierzą, ja z nich wyrosłam ;)

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Cz 26 paź, 2017

Tak, tak...
Świat jest be, a firmy ubezpieczeniowe cacy.

EOT z mojej strony.
:)
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

hermod

Ulubione góry: Wszystkie :)

Pt 15 cze, 2018

Mam takie pytanie związane z tym tematem. W wakacje wybieram się z dziewczyną w Tatry zarówno polskie jak i słowackie i w związku z tym chciałbym wykupić ubezpieczenie. Chciałbym się ubezpieczyć jeszcze w Polsce przed wyjazdem, ubezpieczenie najlepiej na okres 2 tygodni. Początkowo planowałem ubezpieczenie w PZU, ale w najbliższym roku maksymalnie jeszcze raz wyjedziemy w góry i to na zasadzie dłuższego weekendu, więc szukam opcji ubezpieczenia na krótszy okres i co za tym idzie tańszego.

Może macie coś konkretnego do polecenia?
Z góry dziękuję za pomoc.

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Pt 15 cze, 2018

Jest taka porównywarka ubezpieczeń: rankomat.
Jak zadasz "ubezpieczenie turystyczne" i wprowadzisz dane - to dostaniesz oferty od najtańszej.
Możesz sprawdzić najważniejszą: jaki limit ma polisa na akcje ratunkowe - bo to jest postrachem w Tatrach Słowackich.
Limit 25.000 eur powinien wystarczyć, choć bywają polisy z kwotą do 200.000 PLN.
Ostatnio brałem dobra AXA na długi weekend w Austrii za 65 zł.

Łza się w oku kręci, jak widzę wpisy Lucassa...
Droga jest celem.

Poprzednia strona
Powrót do Wspinanie